ATH-filologia angielska

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 115
Student ATH (gosc) napisal to:
ps. 'mozna uzywac 'she were', uzywanie 'were' jest duzo bardziej eleganckie niz 'was', 'were' uzywa zazwyczaj wyksztalcona czesc Anglikow'

Ta wlasnie opinia studenta ATH wszystko mi powiedziala - z tego co rozumiem to tylko niewyksztalconi uzywaja 'she was' etc. Jakim prawem oni uzywaja takie nie eleganckie formy, przeciez powinno byc 'she were'.
Haha lubie takie prowokacje;) Pocwicz troche czytanie ze zrozumieniem po polsku....fakt, stwierdzenie "nie mowiac juz o" bylo dosc niefortunne, ale mysle ze czlowiek o przecietnej inteligencji moze sie domyslic o co chodzi w mojej wypowiedzi.Chyba matura z polskiego nie poszla Ci dziubus;)? pzdr
ja się tylko zastanawiam, tak nadają niektórzy na ATH i tak wychwalają UJ i UŚ,a powiedzcie mi moi drodzy, jak ten rzekomo niski poziom ATH świadczy o UŚ i o UJ, jeżeli wykładowcy na ATH studiowali właśnie tam
a moze ja jestem pani ...
masz zajebiste poczucie humoru:] naprawdę gratuluję;] ale poćwicz jeszcze komunikację miedzyludzką... ehh idę bo juz strzymać ze smiechu nie umiem; jajcara z Ciebie nieziemska
pozdro dla wszystkich inteligentnych inaczej ;)
p.s. jak widzisz ja przynajmniej jestem tolerancyjna w przeciwieństwie do Ciebie; nooo chyba, że z gejami, lesbijkami itd. itp. to tez miał byc taki żart
jesli tak to już w ogóle pękam ze smiechu

p.s. i nie wiem skąd ta pewność o informacjach z drugiej ręki no ale...
cała Twoja wypowiedź była niefortunna ;)
Wystarczy, że umiesz się przedstawić po angielsku, taka znajomość języka na 100% wystarczy by dostać się do tej 'wspaniałej' uczelni :)
Zycze wszystkim osobom, ktore tak namietnie krytykuja anglistyke na ATH zeby nie dostaly sie na swoje wymarzone uniwerstytety i wyladowaly na ATH. Bo ja na miejscu co poniektorych zachowalabym swoje madrosci na potem...kiedy to beda juz miec w kieszeni indeks jakiejs super renomowamej uczelni( sasasa... alez jestem okrutna, a mialam za rada kolezanki cwiczyc komunikacje i stosunki miedzyludzkie;)pzdr
dziecie cpe to ty po studiach masz miec. skad wy te informacje macie co? tego teraz ucza w szkolach czy co jest z wami? :/
sadzac po 19 przy nicku to informacje mozesz miec wylacznie z drugiej reki ale to pominmy.. jesli bys byla taka zorientowana to pewnie bys wiedziala ze na ath wykladaja ludzie z us i inne bystrzachy.. przy czym nie mowie ze jest swietnie i wspaniale i wszyscy maja usmiechniete buzie - zebysmy sie rozumialy bo z tym jak widze ciezko u ciebie. jak dla mnie to ty mozesz i na cambridge ruszac! ale jesli juz tyle umiesz to po co ty na studia chcesz isc? wyjezdzaj z kraju rob kariere miedzynarodowa i wypnij sie na wszytsko :) ruszaj dziewcze w swiat! nie marnuj sie w takiej dziurze :)
eeh no tak sobie to tłumaczcie
dobra szkoda czasu; nie bedę dyskutować o "pietruszce" z wami bo to i tak nie ma najmniejszego sensu
źle mnie dziewcze zrozumiałas i tyle:]
bawcie się dobrze ;)
p.s. jakbym sobie dała nick madzik123 to bys stwierdziła, ze mam 123 lata?:> :|:|:|
nie martw się na ATH napewno nie wyląduję ;)
a swoja drogą to widze, ze jakos nie umiesz się zdecydować na własną opinię i sie jej trzymać:|
pozdro;) tym zakończe naszą polemikę w tym temacie bo szkoda czasu
madziczku...nie pograzaj sie...i oddychaj... wdech...wydech itd. bo ci sie cisnienie podniesie a szkoda zeby nam mlodziez, kwiat naszej ojczyzny krew zalala;)
A czy ktoś zdaje tam w tym roku?
cae dla bezpieczeństwa. fce na dzienne moze sie nie dostać
to bylo do Bianki
Czy ktoś zdawał dziś egzamin?
Fajny był ten egzamin, nikt ze starą maturą się nie dostanie, a mówili, że chcą, żeby wszyscy zdali, śmiech na sali
>Co do UŚ to trudno sie tam dostać z powodu rezerwacji miejsc przez
>"znajomych królika" :)

wez dziewczyno sie puknij w glówke. jakich znajomych?? Przejedz sie do S-wca i zobacz jaki poziom reprezentują ludzie,ktorzy tam studiują. Nikt nie jest na nizszym poziomie. powtarzam NIKT ! pewnie sie tam nie dostalaś i rozgoryczona bedziesz teraz glosic ploty. Przykro mi,ale UŚ to renomowana uczelnia i nikt nie zaniza poziomu, bo jest niby z zarezerwowanego miejsca. grrrrrrrrrrrrrrr jakie żałose:/ bron sobie tego ath, nie znam szkoly wiec sie nie wypowiadam, a Ty nie wypowiadaj sie o swietnej panstwowej uczelni bo nie masz zielonego pojecia, jak trudno sie tam dostac( bo robią prawdziwa selekcje, trudne testy wstepne i tlumaczeniowe) hehe jak chcesz zobaczyc rezerwacje i lapowkarstwo to sie przejedz na UMCS jak juz:/
Jak to nikt ze stara matura ma sie nie dostac ? niby dlaczego ?
Ze starą maturą tylko 29 osób zdało pisemne, były chyba tylko 4 oceny dobre, reszta osób miała tróje. I nawe jeśli te osoby pójdą na ustny to ich średnia będzie wynośić ok.4,5. Teraz sobie to przelicz tak jak oni będą obliczać (średnia *5=ilość punktów-tak dla starej matury), czyli najwyżej dostaną 22,5. Nowych maturzystów jest ponad 370,to trochę dużo. I naprawdę wątpię, żeby większość tych osób miała złe wyniki (tj.ok 60%), bo 4 z egzaminy wstępnego to jakieś 60% nowej matury. Ja dostałam właśnie 4 i jestem strasznie zła bo się pewnie nie dostanę.
Jak coś to daj znać czy się dostałaś:)
hey...też zdawałem na ATH....i też dostałem 4..ale nie byłem na ustnym...spekulację na nic się zdają....trzeba po prostu czekać :-) Być może podzielą liczbę miejsc między nowych i starych maturzystów...ale to już kolejne domysły...pozyjemy, zobaczymy...pozdrawiam&życzę powodzenia
tomek?? czemu nie byłeś na ustnym??
A czy ktoś wie kiedy ogłoszą listę przyjętych?
A wie ktoś, czy w B-B są jakieś porządny wydział filologii angielskiej? Bardzo proszę o jakiś odzew. Z góry dziękuję.
myślę, że to co ten facet powiedział (a przypuszczam, że był to Sikora, który przeszedł na ATH z UŚ-u) jest rzeczą oczywistą. Ludzie, którzy idą na filologię powinni już znać język, a sama nazwa studiów

FILOLOGIA

nie oznacza

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO!!!

Tu można tylko podszifować język. Ja byłam bardzo zadowolona z uczelni, dziś właśnie obroniłam licencjat i z łezką w oku będę musiała opuścić już tą uczelnię.

Kadra jest przede wszystkim z UŚ (Sikora, Bierwiaczonek, Turula, Czarnowus, Pantuchowicz, Rachwał!!! oraz inni), także z UJ - Prower, ludzie! i Częstochowy. Wielu profesorów i doktorów zrezygnowało z UŚ-u i przenieśli się na ATH.

I nikt mi nie wmówi, że jest niski poziom. Kto chce się uczyć - ten się nauczy. Pozdrawiam.
Hey. Na ustnym nie byłem ponieważ dokładnie wtedy miałem egzamin w Krakowie na UJ. Niestety musiałem zaryzykować. Okazało sie, że chyba dobrze zrobiłem skoro na UJ sie dostałem. Rzecz jasna straciłem punkty z ustnego. Mam nadzieję, że Wam sie dobrze wiedzie. powodzenia!
Hejo! Ja jestem tam na liście rezerwowych :/
I mam pytanko: czy ktoś z Was traktował ATH jako ostateczne rozwiązanie (ekhm... tak jak ja początkowo, dopóki nie okazało sie że jestem jednak zbyt cienka i nigdzie indziej się nie dostałam... :( ), dostał się gdzie indziej i będzie taki fajny i ZWOLNI MI MIEJSCE??? ;))
Jeśli tak, to PISZCIE proszę, będę troszkę spokojniejsza! ;)
Pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 115

« 

Studia za granicą

 »

Pomoc językowa