gdzie studiować w niemczech?

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo chciałabym studiować filologię ang w Niemczech, ale nie wiem jak się zabrać do załatwiania tego wsyztskiegio. PrzecieŻ bnie można wsiąść sobie do pociągu i pojawić się na niemeickiej uczelni. Na pawno nie potraktja nas jka niemców. Trzeba będzie załatwiać formalnośc, gdzioe się ztym wszytskim udać?
nie wiem, czy duzo pomoge, poniewaz sama nie studiuje i nie myslalam nawet o studiach w Niemczech. natomiast moja siostra studiuje medycyne w Niemczech, moje przyjaciolka politologie w Austrii. powiem, jak sprawa miala sie w ich przypadku. siotra studiowala najpierw rok w polsce na akademii medycznej. potem zlozyla podanie do wybranej uczelni, swoje oceny obecne. musiala tez zdac mittelstufe(tak sie nazywa toto?), a nastepnie egzamin kwalifikujacy przed komisja uczelniana. nie jestem pewna czy miala dodatkowo jakies listy polecajace. koniec koncow zostala przyjeta i zaczela studia od pierwszego roku. moja przyjaciolka z kolei mittelstufe zdany miala juz duzo wczesniej. 2 lata studiowala na viadrinie. po odbytych praktykach w Austrii(gdzie zapracowala sobie na list polecajacy) zdecydowala sie na studia wlasnie tam. zdobyla rowniez listy polecajace ze swojej poprzedniej uczelni. wymogiem postawionym przez wiedenski uniwersytet bylo udokumentowane zdanie i przyjecie na politologie na polskiej uczelni. tyle wiem, wiecej nie pomoge. moge poradzic tylko wywiad w konkretnej uczelni, poniewaz zasady moga byc rozne, a najwiecej dowiesz sie od nich :-) zycze powodzenia :-)

« 

Szkoły językowe