Za mało angielskiego na studiach - informatyka

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Obecnie jestem studentem drugiego roku informatyki. Angielski miałem na pierwszym roku i więcej już nie będzie. Przez następne 2,5 roku (lub 4,5 w przypadku magisterskich) nie będę uczył się angielskiego na studiach.

Przyznam, że mój poziom angielskiego jest dosyć słaby, a wiem, że w informatyce jest bardzo potrzebny. I boję się, że przez te kilka lat zapomnę nawet to co teraz umiem.

Tak się zastanawiam czy nie dałoby się nic zrobić (na innych uczelniach wiem, że angielski jest 2 lata). Niby mogę się sam uczyć, ale wiadomo, że będą grosze skutki (a prywatne lekcje angielskiego to spore koszty).
edytowany przez mk321: 05 sie 2013
Nie wiem, na jakiej uczelni jesteś, ale czasami wystarczy znaleźć sobie jakąś pasującą w planie grupę i zapytać wykładowcę, czy można do niej nieformalnie dołączyć.

No, a poza tym warto po prostu dbać o kontakt z językiem - zamiast go zapominać, po prostu go używaj :). Internet to kopalnia anglojęzycznych informacji z dziedziny informatyki. Do tego oglądanie filmów i seriali po angielsku i już można zrobić spore postępy, nawet bez typowej "nauki".

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia