Filologia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, dzisiaj pisałem maturę z angielskiego rozszerzonego i po sprawdzeniu odpowiedzi wychodzi, że mam 32/37 pkt jeśli chodzi o zadania zamknięte. Niestety zrobiłem pare głupich błędów ze stresu, a wiem że mogłem na spokojnie mieć te 35. Z rozprawki nie mam pojęcia ile dostane pkt ale załóżmy, że będzie to 8pkt. Co razem daje 80% z całej matury. Stąd moje pytanie na jaki uniwersytet mógłbym się dostać z takim wynikiem oczywiście chodzi o anglistyke. Zamierzałem pójść do UŁ, ale coś czuję, że mój wynik może nie wystarczyć. Napiszcie prosze nazwy jakichś w miare dobrych/śrendnich uczelni gdzie śmiało mógłbym składać papiery.
A zdawałeś rozszerzony polski? Wiele uczelni bierze go pod uwagę.

Ja także dzisiaj pisałem i mam jeden błąd w słuchaniu, a rozprawka będzie na bank na maksymalną liczbę punktów, więc mam 98%. :)
No właśnie nie, ja wiem, że na UW czy na UAM nie mam szans ale jakieś inne uczelnie?
Cytat: Rydzio
a rozprawka będzie na bank na maksymalną liczbę punktów

interesujące stwierdzenie :)
No to jak myślicie na jakie uniwerki mam szanse się dostać z takim wynikiem?
Z tego co pamiętam na UŁ liczył się polski, angielski i jeszcze jakiś przedmiot był do wyboru, ale ogólnie dużo chętnych nie było do studiowania w Łodzi :)
na UAM heh dostać się nie jest trudno, gorzej z utrzymaniem się
Dzięki za odpowiedź, oprócz Łodzi planuję jeszcze składać papiery na UJK, słyszałem, że poziom jest narpawdę dobry, a wcale nie jest trudno tam się dostać
No nie powiedziałabym, że na UJK poziom jest dobry. To raczej uczelnia ostatniego wyboru dla tych, którzy się gdzie indziej nie dostali.

Najlepsza anglistyka jest na UW, UJ i UAM, ale tam pasowałoby mieć około 90% z rozszerzonego angielskiego i w miarę przyzwoity wynik z rozszerzonego polskiego.

Uczelnie drugiego wyboru to: UŚ, UWr, UŁ, KUL, UMCS, UMK, UG. Tu już z takim wynikiem można się dostać.

Uczelnie trzeciego wyboru: UP w Krakowie, USz, UKW w Bydgoszczy, UO, URz, UwB, UZ, UWM, UJK, UPH w Siedlcach. Tu już przyjmują prawie każdego, kto dał radę to rozszerzenie z angielskiego zdać.

Uczelnie, których nie należy wybierać: Uniwersytet w Radomiu, AJD, wszystkie PWSZ, większość prywatnych (może poza SWPS). Tu przyjmują nawet ludzi, którzy za wiele po angielsku nie rozumieją.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie