Pomocy przy rekrutacji!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich biednych maturzystów 2006. Błagam Was pomóżcie mi, mam do Was parę pytan.
Składacie dokumenty na UMCS?
Jeżeli już opłaciłam opłate rekrutacyjną i zarejestrowałam sie w IRK to czy moge wysłac moje dokumenty już teraz po potwierdzeniu opłaty czy dopiero jak dostane moje wyniki 11 lipca? Chodzi mi o to, że na UMCS nie bedą nam zabierac świadectw bo podobno sami sobie pobiora nasze wyniki z OKE, a oryginały beda chcieli jak sie ktoś dostanie.Te panie na UMCS sa naprawdę "przemiłe", jak kiedys zadzwoiniłam i miałam parę pytań to na mnie jedna nakrzyczała, że "nie myślę" i , że "nie umiem czytac". Dzięki, ale to co oni tam podaja jest cholernie pokrętne...
Ja też skladam na Umcs, ale z tego co ja wiem to wysyła się świadectwo, no chyba że w szkole podpisywalaś jakis tam dokument, żeby Twoje wyniki były udostepnione w jakimś spisie.Ja papiery wysylam dopiero jak dostanę świadectwo maturalne i zrobie odpis u notariusza, niestety papiery trzeba wysyłać do 15 i boje się, że nie zdarzę, ale mam nadzieję, że wszytsko będzie ok.

Narazie czekam (nie)cierpliwie na wyniki.
hej a mozecie napisac z iloma % startujecie na umcs ciekawi mnie to bo nie wiem czy moja kasa nie poszla na marne
Trudno w moim przypadku powiedzieć, ponieważ nie pamietałam swoich dwoch odpowiedzi ( zreszta od razu po maturze byłam w lekkim szoku ;] i jak sprawdzałam odpowiedzi w Internecie(mialam inny arkusz) to niczego nie byłam pewna ;], no i nie wiem jak ocenią mi rozprawkę + to że mogłam się pomylic w zaznaczaniu i przenoszeniu na karte odpowiedzi [no ale to w sumie może zdarzyć się każdemu].

Angieslki poziom podstawowy, jeśli pisemne zadania na maxa 96%
rozszerzony 90-93 % przy rozprawce na max,ale pewna nie jestem ile z tego rozszerzonego będzie , za duzo wątpliwości.
Z polskiego jestem zadowolona.
Masz rację. Z tego, co się doczytałam w IRK i przeczytałam w odpowiedzi na mojego maila (dosyc miłej), wyniki wprowadzasz sama (tak jest taka tabelka, zresztą zaznaczałaś przecież przedmioty maturalne). Świadectwo donosisz, jak się dostaniesz (na pewno się dostaniesz =)). Poczytaj jeszcze dokładnie zakładkę "rekrutacja" w IRK. =)rnDokumenty na większośc kierunków - do 10 lipca, na anglistykę chyba do 15 ale radzę złożyc teraz, na dniach.rnByłam dzisiaj na dziennikarstwie, jutro muszę iśc na miasteczko akademickie na wydział humanistyczny. Boję się, help! Nigdy tam nie byłam. :-(
No ale z tego co czytałam na stronie rekrutacji Umcs to do 15 lipca jednak trzeba przesłac swiadectwo maturalne, a nie dopiero jak sie ktoś dostanie.

Szacowac punkty (procenty) z matury sobie można :] ale to jest tak - odejmą komuś dwa punkty z rozprawki i "procenty" zmieniają się radykalnie, a w startowaniu na anglistykę każdy punkt jest bardzo cenny i może zaważyć na tym czy sie ktoś dostanie czy nie. Więc tak naprawde wszystko to wielki znak zapytania...aż do chwili otrzymania wiadomości czy się dostalismy czy nie.

Pozdr.
Z IRK:

Wymagane dokumenty

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia składają w miejscu i terminie wskazanym przez Dziekana Wydziału, w zależności od rodzaju postępowania kwalifikacyjnego, osobiście lub listem poleconym, następujące dokumenty:

1. Na kierunki, na które kandydaci przyjmowani są wyłącznie na podstawie wyników egzaminów „nowej” albo „starej” matury, albo matury międzynarodowej:

* podanie na ustalonym formularzu,
* pokwitowanie opłaty rekrutacyjnej wniesionej na konto UMCS (patrz uwaga poniżej),
* 2 koperty (format c-6 i c-4, wymiary 114x162 mm oraz 229x324 mm) ze znaczkami pocztowymi na listy polecone, z aktualnym adresem do korespondencji,
* świadectwo dojrzałości (maturalne) w oryginale lub odpis. Uwaga: punkt ten nie dotyczy tegorocznych maturzystów, którzy podczas zdawania matury wyrazili zgodę na umieszczenie wyników matur w Krajowym Rejestrze Matur. Kandydaci ci złożą świadectwa podczas wpisu na studia, tj. po otrzymaniu pozytywnej decyzji Komisji.


Poza tym byłam tam dziś i jeszcze raz spytałam: pani w dziekanacie potwierdziła, że składam podczas wpisu na studia (jeśli oczywiście takowy będzie... :/).

Pozdrawiam :-)
No, czyli dobrze wcześniej napisałam :]
To ta babka powiedziala, że dopiero jak się ktos dostanie? Może to chodzi o tych kandydatów, ktorzy udostepnili swoje wyniki z matury w Internecie ( nie chodzi mi rejestracje na Umcs )., bo przecież z tego co czytam w IRK trzeba jednak wyslac to swiadectwo... teraz to jestem zamotana ;]
Nie składalam zadenj deklaracji aby moje wyniki z matur były udostepnione w Krajowym Rejestrze Matur więc będe musiala wyslać swiadectwo, bynajmniej ja tak rozumiem.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Business English