NKjo TWP czy polonistyka UJ?? HELP

Temat przeniesiony do archwium.
hej, prosze o rade...który kierunek jest na dzień dzisiejszy bardziej opłacalny? J.angielski na NNKJO TWp w Kraku czy polonistyka dzienne -państwówka na UJ (nauczycielska). Błagam...pomocy....
Co za pytanie? Wybierz to co Cię bardziej interesuje.
Pozdro
w tamtym roku miałam podobny dylemat. nie dostałam się na fil. angielską ale udało mi się na polonistykę na ap i wybrałam polonistykę:/ zrezygnowałam po 3 mies...i od pazdziernika będę na twp. oczywiście polonistyka na uj jest lepsza niż na ap jednak wybrałabym twp:D anglistyka da Ci więcej możliwości
A mogłabyś zdradzić dlaczego zrezygnowałaś? Ja się przymierzam do polonistyki na Ap więc interesują mnie wszykie opinie byłych i obecnych studentów. Tak ogólnie chciałabym się dowiedzieć jak to wszyko wygląda!
zrezygnowałam, ponieważ polonistyka nie była moim wymarzonym kierunkiem:) a poza tym prawie nic ine pisaliśmy(już na pierwszych zajęciach oznajmiono nam, że jak dobrze pójdzie napiszemy 1/3 z tego co na uj) oprócz tego część zajęć była po prostu stratą czasu i niczego z nich nie wyniosłam:( jeśli już polonistyka to tylko na uj!
Hi,rnprzeszlam tę drogę od polonistyki do anglistyki( te drugie licencjackie). Znam wiele osób, które się perzekwalifikowywaly, pochłąnia to mnostwo czasu i pieniędzy. Wiele przedmiotow na f.p wciągało, ale niewątpliwie praca własna byla motorem postępu i zainteresowania przedmiotem. Na pewno jest to jedyna okazja do zglębiania dzieł przykurzonych, niekoniecznie przydatnych komukolwiek, aczkolwiek rozwijających intelektualnie.rnF.ang to raczej wynik biznesowego nastawienia, chociaż trudno sie dorobić, bo czsu nie wystarczy na bieganie, dawanie korkó. Jest caly czas mnostwo przygotowania w trakcie pracy zawodowej, no i stresu, jak np. zpomnimy in front of the class jak to będzie 'blaszka grzyba".Jako n-lka polskiego nie przeżywałąm takich katuszy, ale np. jak nauczyć gramatyki nauczyląm się sama.rnSpecyfika jest inna w przekazywaniu wiedzy, angielski jest przecież drugim językiem, więc uczniowie nie wygenerują głębii myśli. Ja pewnie też bym nie zdołała
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe