magistr uzupeł na UJ!!trudno jest sie dostać?

Temat przeniesiony do archwium.
czy ciężko jest sie dostać na uzupełniajace na UJ?, czy ludzie z NKJO UJ nie mają preferential treatment??ja jestemz NKJO pod patronatem UŚ, i u nich zdaje licencjat , czy wobec tego mam szansę na dzienne? bo słyszałam że choćby nie wiem jak się dobrze napisało egz to i tak zsuwają nas na koniec listy:(
jak wogóle wyglada ten egz.
czytanie i pisanie? tylko? bez wiedzy o krajach anglojęz?
co mają na myśli pisząc pisanie na poziomie akademickim? CPE wystarczy??
nikt nie ma preferencji, chyba, że chcesz się dostać na przekładoznawstwo. Tam trzeba wykonać porfolio, a studenci UJ robią to na zajęciach.
Na dzienne jest 10 miejsc, więc jakby na to nie patrzeć, to ciężko się dostać (w tym roku było 15osób na miejsce...). Na zaoczne chyba 75 miejsc (jakieś 5 osób na miejsce).
Na egzaminie trzeba było napisać streszczenie artykułu. Były jeszcze zdania do tłumaczenia (nie za trudne) i text z lukami (multiple choice). Typowego readingu nie było.
W poprzednicich dwóch latach był typowy reading i wypracowanko, w którym trzeba było przekonać czytającego do swoich racji.

Wydaje mi się, że nie jest tak, iż zsuwają na koniec listy. Bo niby dlaczego?
CPE moim zdaniem wystarczy, a pytań z wiedzy o krajach anglojęzycznych nie było.
academic writing to cos innego niz CPE... ale jesli piszesz prace licencjacka to wiesz jak sie pisze academic writing... uzywa sie streszczen, parafraz, odnosnikow... to, co akurat bylo wymagane w tym roku przy pisaniu streszczenia...
jest tylko reading i writing, chyba juz kolejny rok z rzedu... te pierwsze 2 zadania nie byly trudne, tlumaczenia wrecz banalne jak dla mnie (byly w nich typowe haczyki i wyjatki)... ale poleglam na streszczeniu, bo w swojej pracy dyplomowej jakos sie do tego nie przykladalam... na zaoczne bylo 190 chetnych na 75 miejsc, limit zwiekszyli, wiec nie bylo nawet 3 osob na miejsce ;/
zdawałaś na dzienne czy na zaoczne?
co do ilości miejsc, to dolicz sobie jeszcze to 150 osób, które zdawały na dzienne, bo większość z nich zaznaczała, że w razie niedostania się na dzienne, preferuje studia zaoczne.
Sadzac po fakcie ktory ktos tu kiedys napisal, ze nie bylo kompletu na zaoczne i przeprowadzano rekrutacje dodatkowa, nie sadzadze, ze jest 5 a nawet 2 osoby na miejsce.
studiujecie na uzupełniających? dziennie? czy zaocznie?
jeszcze takie pytanko: czy egzamin jest we wrzesniu? a czy składajac papiery trzeba miec juz dyplom licencjacki? bo wiem ze UŚ rozdaje dyplomy opiero we wrześniu:/ czy tym sposobem nie blokuje nam wstepu na studia?
ja zdawalam na zaoczne... pierwszenstwo maja ci, ktorzy wybrali zaoczne jako swoj pierwszy wybor, dopiero pozniej w wyniku miejsc dla wyzej punktowanych jest tak owe dla dziennych, ktorzy sie tam nie dostali...
dodatkowego naboru nie bylo, na pewno nie w tym ani w poprzednim roku, nie wiem skad takie informacje...
skladajac papiery bez dyplomu, bez zdanego licencjatu mozesz sie zarejstrowac wpisujac "brak oceny" w miejscu oceny za licencjat... a sam dyplom lub zaswiadczenie o jego zdaniu trzeba oddac do 22 wrzesnia... egzamin w tym roku byl 4 wrzesnia, nie mam pojecia jak bedzie za rok...

na wielu uczelniach zdawanie liencjatu we wrzesniu blokuje wstep na SUM.. w moim przypadku odpadl UWr... a zdawalam we wrzesniu nie ze swojej winy: egzaminy i PNJ pozdawane w terminie pierwszym, czyli do polowy zcerwca, praca napisana... szkoda tylko, ze promotor wyjechal i nie raczyl dokonczyc papierkowej roboty...

ps. jutro wlasnie mam obrone wraz z egzaminem licencjackim...
to powodzenia na egzaminie!!
a jesteś może na liście rezerwowych na UJ?
a jest w ogole taka lista??
ja mam tylko na koncie erk w internecie, ze nie zostalam przyjeta... sadze, ze to mala dyskryminacja dla tych, ktorzy nie maja czasu jechac 5h w jedna strone, zeby sprawdzic chociaz jak wypadli w rankingu...
Jest, ja właśnie na takowej się znajduję i o ewentualnych zwolnionych miejscach dowiem się 22 września. A dziwi mnie to, bo żadnego specjalnego formatu streszczenia nie używałam, wcześniej nawet nie patrzyłam jak się streszczenie pisze. Przygotowywałam się do wypracowania na za i przeciw. Napisałam, jak umiałam, mam wątpliwości czy był to poziom CPE i dlatego napisałam wcześnej, że CPE moim zdaniem wystarczy.
A co do wyników, to przy informacji telefonicznej podczas dyżurów komisarzy rekrutacyjnych bardzo miły Pan (chyba ten, co wyczytywał przed wejściem na salę) udzielał informacji na każde pytanie.
ja juz sie pogodzilam z faktem, ze sie tam nie dostalam... zreszta jak mialabym czekac do 22 wrzesnia, do wtedy musialabym oddac zaswiadczenie o zdaniu licencjatu, a pracuje i naprawde nie mam kiedy tam jechac... dodzwonic sie tez nie mam kiedy ;( pewnie te osoby, ktore nie oddadza dyplomow, zwolnia miejsca tym osobom na rezerwowej...
co do streszczenia to pamietam, ze na pisaniu akademickim cos takiego robilismy... dostalam za to dosyc dobra ocene, tak jak ze wszystkich writingow kiedykolwiek, ale widocznie na egzamie malo sie przylozylam... czeka mnie jeszcze UO i UAM a jak nie to podyplomowka od semestru letniego na UŚ...
a Tobie zycze powodzenia;)
my też na acedic writing wiele pisaliśmy, ale akurat streszczeń nikt z nami nie przerabiał... :/
nie dziękuję :) i też życzę powodzenia :)
*academic
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia