angielskie liceum-studia w Polsce...JAK?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie, od kilku tygodni próbuję się dowiedzieć co i jak ale do teraz nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytania. Otóż tuż po gimnazjum wyjechałam do UK- podczas 1szego roku chodziłam do zwykłej szkoły językowej w której zdałam kolejno egzaminy KET, PET & FCE. Następnie poszłam do collegu o kierynku Fashion design gdzie dokończyłam swoje GCSEs. Teraz jestem w jeszcze innej szkole gdzie kończę A-levels (business studies, matematyka, języka angielski i literaturę angielską). Od października chciałabym iść na studia magisterskie/licencjackie w polce na filologię angielską lub amerykanistykę jednak nie wiem jak oni będą mnie traktowali. Jestem zainteresowana Poznaniem jakby co. Na str WSJO jest napisane, że wszystko czego potrzeba to 40%z matury rozszerzonej (co by dawało C lub D na A-level) lub poziom FCE...czy to jest możliwe ze poziom jest taki niski czy ja coś źle rozumiem.
Natomiast UAM wymaga matury z języka polskiego (dzwoniłam do nich, powiedzieli że w moim przypadku będą patrzyli tylko! na jezyk ang). W sumie myślę ze nie byłoby tak zle się dostac...teraz mam kolejny problem. Skonczyłąm 3 różne szkoły. Jak im to udokumentować skoro jedyne co tutaj dają są dyplomy za egzaminy?
jeżeli ktoś ma jakieś szersze pojęcie, z góry dziękuje za odp.
40% z matury z angola rozszerzonego to na prawdę nie jest wysoki wynik, właściwie bardzo kiepski. Nie wiem jaki jest poziom juz na samych studiach na WSJO, ale osobiście polecam UAM (studiuje tam wlasnie anglistykę). O przyjęcie nie powinnas się martwic, skoro tyle czasu spędziłas za granicą, itp to uczelnia powinna się bic o Ciebie ;) Nie wiem jak to z dokumentami, ale chyba najlepiej osobiście pojechac tam i sie dowiedziec dokladnie.

« 

Zagranica

 »

Studia językowe