Studia artystyczne w UK

Temat przeniesiony do archwium
Witam

Od pewnego czasu myślę nad wyjazdem na studia do Wielkiej Brytanii. Chodzi mi o studia licencjackie na artystycznych uczelniach ( Drama Centre London, Oxford School of Drama, RADA itp. ) na kursie "acting". Obecnie uczęszczam do Poznańskiego liceum o profilu teatralnym, jestem dobrym uczniem, nie boje się matury ( obecnie jestem w I klasie LO ). Wiem mniej więcej jaka droga mnie czeka, muszę zdać IETLS, napisać statement (?), test dojrzałości też muszę dobrze zaliczyć no i oczywiście pozytywnie przejść audition.
Czytałem już że rocznie do takich szkół zgłasza się ok 3000 osób ( w sumie podobnie jest przy naborze do polskich akademii artystycznych ) i że procedury przyjęć do takich uczelni różnią się od innych brytyjskich szkół.

Czy może ktoś z was interesuje się tym tematem i zachcę mi trochę wyjaśnić całe te zarządzenia i procedury w szkołach artystycznych? Oczywiście nie chcę niczego na tacy, sam szukam i szperam na różnych angielskich forach oraz na stronach uczelni, ale każda pomoc jest mile widziana :)

Pozdrawiam i z góry uprzejmie dziękuje za pomoc ;)
z gory Ci powiem, ze do RADA sie nie dostaniesz.
Reszta - wszystkie wymagania sa napisane na stronach tych Uczelni.
Zauwazylam ze terri zawsze wie, ze do ktos sie na pewno nie dostanie do danej szkoly w UK, czy ja tez sie nie dostane na nursing do Caledonian University np?
>>>Zauwazylam ze terri zawsze wie, ze do ktos sie na pewno nie dostanie do danej szkoly w UK,
naucz sie czytac ze zrozumieniem, tutaj tylko pisze o RADA - jak nie wierzysz to poszukaj o tym.
>>>czy ja tez sie nie dostane na nursing do Caledonian University np?
...tego to nie wiem, bo chociaz jestem jasnowidzem tego akurat nie moge wyczytac w kartach.
Potrafie czytac ze zrozumieniem. Czy zdanie "ze ktos sie na pewno nie dostanie do danej szkoly" w domysle RADA swiadczy o jakimkolweik niezrozumieniu?. faktycznie jesli brak sensownego argumentu zaczyna sie pisac o niezrozumieniu. i z ciekawosci sprawdzilam szkole RADA, jakos nie moge znalezc tam informacji ze miedzynarodowi studenci nie maja szans lub nie moga aplikowac.
z tego, co ja wyczytałam, generalnie, aby się dostać do RADA, trzeba im poświęcić cały rok. przesłuchania, warsztaty, próby - a i tak przyjmują na kierunek do 28 osób. patrząc na to racjonalnie, nie na zasadzie 'wiara czyni cuda' faktycznie szanse spadają do zera. nie jest sztuką aplikować na superhiper uczelnię tylko uczciwie zweryfikować swoje możliwości by faktycznie gdzieś się dostać.
no, ale kazdy mysli (bo to teraz mamy takie oczekiwania), ze przeciez JESTEM i musza mi miejsce dac i koniec kropka.
Domyślam się jak trudno dostać się do takich szkół. W Polsce nie ma wcale lepiej. Z 900 przesłuchanych na kierunek dostaje się ok. 20 osób i często zależy od tego zwykły łut szczęścia ( lub nazwisko, ale to inną drogą ). Chciałbym przynajmniej spróbować swych sił w WB i nie chodzi mi głównie o RADA, ale też inne Uczelnie. Może ktoś z Was ( przeglądających forum ) zna kogoś, kto też próbuje/próbował się dostać lub sam dąży/dążył do dostania się na studia na kursie acting?

Na prawdę wszelkie porady i informacje są mile widziane.
ja od siebie jeszcze powiem, że uniwersytety z kursem drama/acting nie kończą się na Anglii. Jest jeszcze Walia i Szkocja:

http://www.rwcmd.ac.uk/undergraduate_courses/acting.aspx
http://www.newport.ac.uk/study/undergraduate/courses/Pages/AppliedDrama.aspx
http://www.aber.ac.uk/en/undergrad/courses/tfts/drama/
http://courses.glam.ac.uk/courses/109-ba-hons-drama-theatre-and-media
http://www.uhi.ac.uk/home/courses/courses-available/creative-industries/drama-performance-dance/drama
http://www.qmu.ac.uk/courses/UGCourse.cfm?c_id=86
http://www.courses.napier.ac.uk/U54116.htm
http://www.courses.napier.ac.uk/U54506.htm
http://www.rsamd.ac.uk/undergraduate/acting/

Z tym, że za studia w Szkocji nie będziesz musiał płacić czesnego.
Cytat:
Może ktoś z Was ( przeglądających forum ) zna kogoś, kto też próbuje/próbował się dostać lub sam dąży/dążył do dostania się na studia na kursie acting?

Polecam TSR do poczytania. http://www.thestudentroom.co.uk/forumdisplay.php?f=113 Szukaj tematów z drama, acting, to co Cię interesuje.
Dzięki wielkie, na pewno coś znajdę interesującego ;)
Temat przeniesiony do archwium

« 

Pomoc językowa