Trzy czy cztery rozszerzenia w UCAS?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
Przeszukałam całe forum i nie znalazłam takiego pytania, jeśli już padło to bardzo przepraszam za powielanie.

Będę aplikować na studia zaczynające się w 2015 roku na psychologię. Uniwersytety, które wybrałam wymagają 3 rozszerzeń z dowolnych przedmiotów. Ja zdaję 4 - biologię, chemię, angielski i francuski. Wiem, że matury językowe na pewno będą zawyżać moją średnią i liczę na to, że chemia również pójdzie mi dobrze. Nie jestem przekonana co do biologii, bo poziom nauczania tego przedmiotu w mojej szkole jest niski. Mimo że staram się nadrabiać sama to nie wiem, czy mój wynik będzie wystarczająco wysoki.

Zastanawiam się, czy mogę pominąć to, że zdaję biologię w mojej aplikacji UCAS i wpisać angielski, francuski i chemię. Czy nie miałabym problemów, jeśli na świadectwie maturalnym byłaby biologia, a w UCAS nie? Chciałabym po prostu pominąć obowiązek wliczania jej do średniej. Czy wydaje wam się to mozliwe, czy nie?

Dzięki za odpowiedzi :)
Gdy wymaganie jest '3' to napisz '3'. To, ze zdajesz 10 innych, ich nie obchodzi. Ale te '3' musza sie laczyc z tym co chcesz studiowac.
To zależy co dokładnie pisze - jeśli to ma być średnia z trzech przedmiotów to zgadzam się z terri, ale jeśli to ma być średnia matury to już gorzej.
Ja bym wpisała wszystko, żeby potem nie było problemów gdy wyślesz im świadectwo i będzie różnica między tym co w ucas a tym co na papierze. Skoro uczelnia chce jakiekolwiek to przecież pozwolą wziąć pod uwagę te trzy które Ci najlepiej poszły. Sam fakt zdawania biologii będzie bardzo dobrze wyglądał w aplikacji na psychologię, w końcu to jest przedmiot science. Jeśli masz wątpliwości to napisz do uczelni po prostu :)
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, zapytam przy okazji o egzamin językowy. Mam zdane CAE dwa lata temu na B (zabrakło 1 pkt do A). Na stronach uniwersytetów jest napisane, że jest to akceptowany certyfikat. Czy IELTS jest jednakowoż lepiej traktowany, czy to CAE będzie potraktowane tak samo?
Hej,

Zgadzam się z oliwkową oliwią- lepiej wpisz biologię, bo dobrze łączy się z psychologią. Każda uczelnia ma indywidualny system przeliczania polskiej matury, ale raczej nie wyciąga się średniej. Przykładowe wymagania to: 3 powiązane przedmioty rozszerzone na poziomie 60%. Wpisz więc najlepiej wszystkie przedmioty. Francuski nie będzie się na przykład dodatkową wliczał za bardzo, ale na pewno będzie atutetem.

Co do certyfikatów to znowu zależy- nie wszystkie uczelnie akceptują CAE lub inne z Cambridge. IELTS jest bardziej uniwersalny. Wymagania uczelni dowiesz się najlepiej po prostu bezpośrednio się z nią kontaktując.

Łukasz
Cytat: LukaszSmartProspects
Hej,

... Każda uczelnia ma indywidualny system przeliczania polskiej matury, ale raczej nie wyciąga się średniej. ...

Łukasz

To nie jest prawdą. Syn otrzymała z Durham University warunek średnia 90% z matury.
Dowiedz się, czy te uniwerki, do których chcesz aplikować, wymagają średniej. Średnia jest powszechnie wymagana w moim doświadczeniu. Z tego powodu jeden z moich synów zrezygnował z fizyki (też miał 4 przedmioty rozszerzone), aby skupić się na trzech przedmiotach, które dałyby mu najwyższą średnię. W przypadku innego syna, on zmienił geografię na informatykę ponieważ informatyka ma wyższe progi staninowe a zatem lepsze szanse na wyższą średnię. Sprawdź staniny za wszystkie twoje przedmioty i wybierz te, gdzie masz najlepsze szanse na wysokie wyniki. Skoro mówisz, że uniwerki nie wymagają biologii na psychologię, to po co obniżyć sobie szansę przyjęcia jeśli wymagają wysokiej średniej? Oczywiście, jeśli wymagana średnia jest osiągalna z biologii - super! Zadaliśmy pytanie kilku uniwerkom, czy wolą cztery przedmioty, czy trzy - odpowiedź była brutalna: skup się na trzech i zdać je jak najlepiej. Jak zwykle, dużo Ci da email do nich z pytaniem ... oni raczej pomogą (nie wszystkie uniwerki są pomocne ale większość zdecydowanie tak).
Na pewno musisz wpisać wszystkie przedmioty maturalne do aplikacji UCAS. Jeśli uniwerki dowiedzą się, że chciałaś "ukryć" informację przed nimi to może być duży problem.
Wykorzystam ten watek, zeby zadac odrobine inne pytanie. Jesli nie ma podanych przedmiotow, ktore sa wymagane to myslicie, ze zdawanie rozszerzonego angielskiego, francuskiego i biologii bedzie potraktowane gorzej niz angielski; biologia i chemia? Zamierzam studiowac psychologie (moze polaczona z neuroscience) Pytam, gdyz latwiej bedzie mi zdobyc wysoki wynik z francuskiego niz z chemii, ale czy nie bedzie to potraktowane jako pojscie na latwizne?
Cytat: kkubek
Wykorzystam ten watek, zeby zadac odrobine inne pytanie. Jesli nie ma podanych przedmiotow, ktore sa wymagane to myslicie, ze zdawanie rozszerzonego angielskiego, francuskiego i biologii bedzie potraktowane gorzej niz angielski; biologia i chemia? Zamierzam studiowac psychologie (moze polaczona z neuroscience) Pytam, gdyz latwiej bedzie mi zdobyc wysoki wynik z francuskiego niz z chemii, ale czy nie bedzie to potraktowane jako pojscie na latwizne?

jeśli uczelnia nie podaje, jakie chce przedmioty, to zdawaj to, co da Ci najwyższy wynik, ja na psycho zdawałam historię sztuki :P i nie było problemu, myślę, że biologia jest wystarczająca, żeby przekonać uczelnie do siebie. ale zawsze możesz napisać do uczelni i zapytać.
Napisanie do uczelni bylo moja pierwsza mysla, ale wszystkie odpisaly mi, ze nie wymagaja zadnych przedmiotow. Gdy dopytywalam odpowiadali to samo. Dlatego zwrocilam sie do was ;) Chyba w takim razie wybiore francuski., jesli bez problemu moge miec z niego ponad 90 procent. Dziekuje za podpowiedzi:)
Cytat: kkubek
Napisanie do uczelni bylo moja pierwsza mysla, ale wszystkie odpisaly mi, ze nie wymagaja zadnych przedmiotow. Gdy dopytywalam odpowiadali to samo. Dlatego zwrocilam sie do was ;) Chyba w takim razie wybiore francuski., jesli bez problemu moge miec z niego ponad 90 procent. Dziekuje za podpowiedzi:)

nie rozumiem, dlaczego liczylas, ze forumowicze odpowiedza Ci lepiej/wiecej niz uczelnia? w kazdym razie powodzenia.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa