Matura, Personal Statement i IELTS

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć
Mam takie pytanie, nie orientujecie się czy jeśli nie zdam matury na te 85% czyli tyle ile wymagają brytyjskie uniwersytety a mam świetnie napisane Personal Statement, ponieważ bardzo dużo się udzielam m.in w wolontariacie, mam dużo certyfikatów, kursów i działam społecznie to istnieje możliwość dostania się na studia? Jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o IELTS. Mój poziom angielskiego to B1/B2 został mi rok do matury da się zdać ten egzamin na poziomie ok 6.0 ? Dodam że przygotowywałbym się sam do egzaminu.
Hej
Wydaje mi się, że trochę źle na to patrzysz :P
Najpierw wysyłasz personal statement i całą aplikacje, i to tam będziesz miała okazję opisać wszystkie swoje zalety, kursy, wolontariat. Są one ogromną zaletą, a szczególnie wolontariat. Na podstawie tego uniwersytety dają Ci ofertę lub nie. Jeśli zrobisz na nich wrażenie to dostajesz ofertę, która przydzielana jest indywidualnie - te progi mogą się różnić w zależności tego, co tam napisałaś, jakie masz referencje itd. Dostaniesz dajmy na to próg w uproszczeniu 85%, jeśli go nie spełnisz, a byłaś blisko to i tak być może Cię przyjmą, a jeśli słabszy wynik - możesz starać się o miejsce w tzn Clearing - drugim naborze - ale tutaj nie masz pewności gdzie i czy w ogóle będą miejsca.

Co do angielskiego, to wydaje mi się, że jak najbardziej jest to możliwe. Wystarczy motywacja, trochę posiedzieć, porozwiązywać arkuszy i dasz radę (:. Ja również sam się przygotowuje i mam nadzieję, że zdążę, a IELTS planuję zdać tuż po maturze.
Cytat: hadianus
Cześć
Mam takie pytanie, nie orientujecie się czy jeśli nie zdam matury na te 85% czyli tyle ile wymagają brytyjskie uniwersytety a mam świetnie napisane Personal Statement, ponieważ bardzo dużo się udzielam m.in w wolontariacie, mam dużo certyfikatów, kursów i działam społecznie to istnieje możliwość dostania się na studia?


PS jest bardzo wazny, ale nie zatuszuje Twoich niedociagniec szkolnych. Jesli zabraknie Ci 1-2% czy cos kolo tego, to warto sprobowac pogadac z uczelnia i niektorym udaje sie dostac miejsce mimo braku kilku punktow. Natomiast jesli braknie Ci np. 10% no to bez przesady ;)

Cytat:
Jeszcze jedno pytanie, chodzi mi o IELTS. Mój poziom angielskiego to B1/B2 został mi rok do matury da się zdać ten egzamin na poziomie ok 6.0 ? Dodam że przygotowywałbym się sam do egzaminu.

to zalezy tylko od Ciebie.
Zarówno PS jak i wyniki matury sa ważne, ale im lepsza uczelnia, tym większa konkurencja i tym wyższe wymagania. Dlatego też jeśli ktoś nie osiągnie zapowiedzianych wyników, ma w zapasie drugi uniwerek. Musisz się dobrze zastanowić, dokonując wyboru. Ciężko dostać miejsce na dobrym uniwerku i kierunku w Clearing. Może wtedy lepiej zdecydowac się na rok przerwy i zdobyć nowe doświadczenia, poprawić wyniki.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Mógłby ktoś przetłumaczyć proszę