Uni of Edinburgh, ktoś, coś?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej :) Jestem uczennicą 2 klasy IB i powoli zaczęłam się rozglądać za uniwerkiem na który chce się wybrać i w oko wpadł mi ten w Edynburgu. Problem w tym, że słyszałam, że baaaaardzo ciężko się tam dostać, ze względu na ilość aplikujących tam osób. Znacie może kogoś, kto się tam dostał, aplikował i chciałby się ze mną podzielić opinią na temat tego uniwersytetu? Aplikowałabym pewnie na jakąś filologię, więc w sumie nie wiem, czy akurat na taki kierunek będzie dużo chętnych. Drugą sprawą jest utrzymanie się w Edynburgu, jak myślicie, jak dużego funduszu miesięcznego bym potrzebowała, by żyć powiedzmy no, w miarę przywoicie :D 7[tel]funtów wystarczy, czy średnio raczej?
Jest się bardzo ciężko dostać, bo jest to bardzo dobra uczelnia, ale fakt, że zdajesz IB bardzo Ci pomoże. To jest dość specyficzny uniwerek i o ile do innych można spokojnie startować z polską maturą, to jednak ten - mam wrażenie - niezbyt polską maturę lubi, natomiast Polacy z IB się dostają. Druga sprawa jest taka, że to, co nazywasz filologią w Polsce, niekoniecznie wygląda tak w UK - przeglądnij dobrze program, bo możesz się zdziwić. No i nie zakładaj, że na Twój kierunek będzie mniej chętnych.
http://www.ed.ac.uk/polopoly_fs/1.135305!/fileManager/Final%202013%20for%20web.pdf - tutaj masz statystyki z roku 13/14 - ile osób aplikowało, ile dali ofert i tak dalej.

O funduszach ciężko rozmawiać, bo nie wiem, jakie są Twoje potrzeby, ale 7[tel]powinno Ci wystarczyć. Zobacz sobie na stronie uniwersytetu cenę akademika (lub mieszkania na gumtree), do tego na stronie TESCO czy ASDA możesz bez problemu zobaczyć ceny produktów spożywczych. To powinno Ci mniej więcej pokazać jaki budżet powinnaś zakładać. Musisz doliczyć: telefon, rzeczy do szkoły, ewentualny transport, ubrania, kosmetyki, środki czystości i inne.
Ten kierunek o którym myślę nazywa się Scandinavian Studies, więc to jak najbardziej filologia, z tego co czytałam, ale sam nauczanie wygląda totalnie inaczej niż w Polsce, więc filologii tu i tam nawet nie będę porównywać, racja :D A ten link mi nie działa :( A wiesz może jak tam jest z pracą podczas studiów? oczywiście na pól etatu

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie