DANIA, AALBORG - STUDIA

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Mam pytanie odnośnie studiów w The Academy of Professional Higher Education NOEA - Institute of Applied Management (NOEA – Instytut Zarządzania Stosowanego – Wyższa Akademia Wykształcenia Zawodowego) w Aalborgu, stolica Północnej Jutlandii w Danii.

Czy ktoś z was może podzielić się opinią o tej uczelni, studiach i wykładowcach?
Dostałem się, interesuje mnie jak radzicie sobie>? Jaki jest poziom nauki?
Czy w Aalborgu jest możliwość znaleźć dorywczą pracę?

Pozdrawiam,
Antoni
Ja nie polecam tez bralam ta szkole pod uwage ale poziom niestety nie jest za wysoki duzo ludzi z krajow typu nepal itd a to bardzo zaniza poziom.

Wybralam Aarhus Business College, a teraz jeszcze na VIA Uniwersity (Horsens) skladam.

Ogolnie korzystam z www.studiujwdanii.pl

W obu miastach przynajmniej z praca nie ma problemow, a w Horsens akademik itd jest zapewnione przez uczelnie wiec luzik - kolezanki tam mam i one mi polecily :)
Hejka!
Ania, czy możesz wysłać więcej szczegółów.
Naukę w NOEA, Aalborg rozpoczynam pod koniec sierpnia. Trochę mnie zaniepokoiła twoja opinia, czy możesz podać więcej informacji?

Czy znasz może kogoś kto uczy się w NOEA?
Hej,

No wszyscy zaczynaja pod koniec sierpnia, bo tedy sie zaczyna rok :)
Ja mam nadzieje ze tez :D

Ja nie znam nikogo, kto sie uczy w NOEA, ale tak jak pisalam ide po wydeptanych sciezkach moich kolezanek.
One w zeszlym roku wyjezdzaly do Danii na studia. Chlopak jednej z moich kolezanek ma tate dunczyka i pojechal z nim do kilku szkol. Byli w NOEA, Minerva i Aarhus. Wiesz jak ludzie rozmawiaja z dunczykiem to troche inaczej ;-) Wiec mogli wypytac ludzi o kazda z tych szkol.
No i wybrali Aarhus - bo dobry poziom i dobre miasto.

Takze ona studiuje tam ze swoim chlopakiem i jeszcze 2 dziewczyny, ktore znam.
Z czego jedna teraz kontynuuje w Horsens na Vitus Bering (teraz VIA sie nazywa ta uczelnia).

Wiec dlatego wybralam Aarhus Business College, a teraz jeszcze na VIA Uniwersity (Horsens) skladam papiery.

A na jki kierunek tam sie wybierasz?
Czesc!
Dostalem sie na hotelarstwo.
Ania, czy jezyk angielski faktycznie musi byc na poziomie ADVANCED>?
Czytałem wypowiedzi z innych uczelni w Danii na ten temat (uniwerki).
...
Nie czuje sie aż tak 'zaawansowanie' co do jezyka.
A jak jest w Aarhus, ciężko jest dostać sie?
Czesc,

A chcesz kontynuowac potem po AP hotelarstwo do BA, czy MA?
Bo z tego co wiem to ciezko znalezc potem uczelnie, ktora Ci bedzie chonorwac 2 lata na AP i zeby Ci w 1 lub 1,5 roku umozliwili zrobienie BA (licencjata).

O ADVANCED mowisz odnosnie VIA? Tam sa chyba rozne wymogi w zaleznosci od kierunku co do poziomu angielskiego. Jest test, ktory oni organizuja w maju/czerwcu.
Ja mam przejsc taki w maju. Chyba warto sprobowac, w koncu nic sie nie placi :)

Jezeli chodzi o Aarhus to jest tylko rozmowa kwalifikacyjna po angielsku.
Z tego co moi znajomi, ktorzy juz tam studiuja, mowili, to jak sie przejdzie rozmowe kwalifikacyjna to przyjmuja. Sama rozmowa nie jest ciezka, jak sie zna angielski.

Na VIA widze ze mozna skladac aplikacje i jeszcze na Roskilde Business College. Roskilde Business College widze ze takie same kierunki jak w Aarhus.
Czesc! Jakis czas temu przeczytalam ze dostales sie na studia do NOEA. Ja tez:) Nadal sie tam wybiersz czy masz moze jakies watpliwosci? Chcialabym pogadac . Moje gg:1[tel]
A tak w ogole to zwracam sie rowniez do ogolu z zapytaniem czy wiedza cos na temat zakwaterowania w Aalborgu. Do wyjazdu coraz blizej a ja nadal nie mam zadneg lokum i zdaje sobie sprawe z tego ze teraz nie bedzie latwo znalezc cos dobrego i w miare przystepnego w cenie.... Gdybyscie cos wiedzieli, to dajcie mi prosze znac!
An znalezienie zakwaterowania w Danii (obojetnie jakie miasto), to dosc dlugi proces - tak 1 lub 2 miesiace, jezeli nie jestes tam na miejscu, tylko organizujesz sobie zakwaterowanie przez internet - przez te ich kollegia lub uczelnia.

No ale jak sie planuje studia za granica, to nie podejmuje sie przeciez decyzji z dnia na dzien, wiec w moim przypadku nie bylo zle (aplikowalam przez www.studiujwdanii.pl)

Niestety nie wiem jak jest w Aalborg ...
Cześć!

Ja bardzo chciałbym podjąć naukę właśnie w jednej ze szkół biznesu w Danii. Mam jeszcze co prawda dwa lata liceum, ale musze już mysleć nad czym sie skupić itd.

Jeżeli możecie mi odpowiedzieć na kilka pytań to bylbym bardzo wdzięczny,
- mój angielski (niestety) jest na poziomie pre-intermediate, jednak rozpoczynam teraz intensywne lekcje (3x w tyg). Jak sądzicie do jakiego poziomu musze przynajmniej dojść? I jakieś rady od was co robić żeby zajść jak najwyżej.

- jak można sie dostać na jakieś uczelnie w Danii, czytałem troche na różnych stronach ale nie ma tam wyczerpujących informacji (jakie są kryteria przyjmowania?). Czy np. słabo napisana matura może skutkować negatywną weryfikacją?


Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
Czesc anton,

Ciezko powiedziec jaki konkretnie musisz miec poziom, bo niestety nie znam sie na nich.

Ale na pewno taki, zeby byc komunikatywnym w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Ja na VIA University College Vitus Bering (aplikowalam przez studiujwdanii.pl) to mialam jeszcze test, ale nie bylo to nic trudniejszego niz matura - w mojej ocenie.
Jak chcesz byc na VIA z testu zwolniony na przyklad, to musisz miec konkretny certyfikat (http://www1.vitusbering.dk/studieadm/language/language_requirements.pdf) inne uczelnie ze studiujwdanii.pl nie wymagaly certyfikatow.

Ja na VIA i AABC aplikowalam, dostalam sie na obie, wybralam VIA.

Decyzje o przyjeciu na studia podejmuja jeszcze przed wynikami zmatury.
na jakich uczelniach można ukończyć licencjat po ap degree w noea?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Praca za granicą