IELTS 7.0 ?

Temat przeniesiony do archwium.
witam, chcialabym studiowac za granica ale slyszalam ze trzeba zdac IELTS (w moim przypadku 7.0) ale czy mozna go jakos obejsc skoro ukonczylam 2rok filologii angielskiej? mysle ze jest to wystarczajacy poziom angielskiego, a jak nie to gdzie i jak mam to zalatwic albo do kogo sie zglosic z tym pytaniem :P na uniwerku w Anglii mi nie udzielili odp na to pyt bo nie wiedza a mimo to slyszalam ze sie pare osob dostalo bez tego exama, tylko jak ;D
Powinni wiedzieć -albo w wydziale ds. studentów zagranicznych albo powinien wiedzieć kierownik jednostki (wydziału) w której chcesz studiować.
Wymogi są jednakowe dla wszystkich.Nie znam sytuacji, w której ktoś po 2 roku polskiej anglistyki ( a nie po licencjacie) obszedł by konieczność uzyskania certyfikatu.
A jeśli nikt nic nie wie i można to zrobić to to raczej wątpliwej jakości uniwerek.Dobry uniwersytet dostarcza wszelkie informacje i jasno informuje z kim powinno się kontaktować w razie jakichkolwiek wątpliwości.
zarejestruj sie na ucas jesli jeszcze tego nie zrobilas i zacznij wypelniac juz sobie tsam wszytsko w seksji 'personal statement' nadmien ze jestes po 2gim roku fil ang i Twoja znajomosc ang jest b.dobra. do 15sty to wyslij. Po 2ch miesiacach uniwersytety powinny zaczac odpowiadac czy Cie przyjmuja warunkowo czy bezwarunkowo, moga napisac ze ejdnak musisz znac ielts ale moga wziac pod uwage tą fil.ang i nie wymagac juz tego od Ciebie. nie ma co dzwonic do nich, wzytsko sie okaze do kocnca marca, nawet jesli beda wymagali ielts to do konca sierpnia bedziesz miala czas by ten warunek spelnic. takze luz. pozdrowka
Witam!
Ja także w sprawie IELTS'a. Mam takie pytanie, czy do tego 15 stycznia trzeba szkołom dostarczyć także zaświadczenie o zdaniu certyfikatu? Czy szkoła dopiero w ewentualnej ofercie okresli na jakim poziomie ma być zdany certyfikat i do kiedy jego wynik trzeba przesłać? Dobrze rozumiem, że te wyniki np. z IELTS'a można uczelniom dosyłać aż do końca sieprnia roku, w którym się zaczyna naukę?
z góry bardzo dziękuję za informacje i pozdrawiam!
*nie rejestrowalam sie tam ale juz to robie ;D
*to na jakim poziomie ma byc zdany IELTS zalezy od kierunku na ktory chcesz isc, np u mnie na uniwerku na fizjoterapie wymagaja 7.0, a na sports therapy 5.0 ... kupilam ksiazke do przygotowania sie do tego examu bo nie mam zamiaru brac lekcji i za to placic, ale jak ją przejrzalam to stwierdzilam ze taki poziom to ja mialam na I roku fil ang;/ strata kasy plus 100F za sam exam no ale ... =]
*dzieki za odp wszystkim;D