ktoś moze polecić dobrą szkołę w Krakowie /FCE/, please

Temat przeniesiony do archwium.
w sumie zaczęłam się już uczyć do FCE, troche ze strony supermemo troche z www.flo-joe,ale cienko jeszcze stoje z moim speaking i listening, moze ktoś mógłby polecić jakąś niezadrogą szkołę w Krakowie, która dobrze przygotowuje

Polecałbym ci szkołę Callana, jest to b.dobra szkoła, posiada certyfikat CMO (Callan Method
Organisation) londyńskiej szkoły Callana, pracują w niej native speakerzy, chodziłem tam
przez dwa lata i zdałem na końcu FCE, nauczysz się tam przede wszystkim mówić i rozumieć
mówiących angoli. Naprawdę polecam!
Nie zgadzam sie z Tobą. Pomimo, że metoda Callana jest dość fajna (sama uczyłam sie przez 1 rok ta metodą będąc w Londynie), to przygotowując sie do FCE - jej nie polecam. A dlaczego? Przede wszystkim jest to mechaniczne powtarzanie struktur, wyrażeń, zdań - jak papuga. Przygotowując się do FCE trzeba podejść bardziej "twórczo", tzn. starać się samemu jak najwięcej myśleć, wyrażać swoich opinii, prowokować dyskusje na różne tematy itd., a w Callanie - jest tylko powtarzanie.
Proszę mnie nie zrozumieć źle - nie neguję tej metody nauki, a wręcz pochwalam ją - ALE NA NIŻSZYM POZIOMIE NAUKI, A NIE PRZED FCE !!!
Pozdrawiam
Cześć Aniu!
Jest nie do końca tak jak piszesz bo tuż po zakończeniu nauki metodą Callana, jest kurs przygotowawczy do FCE (dla chętnych) który trwa ok. 2.5 miesiąca (przerabianie testów,
przegląd struktur gram. no i poznanie technik ułatwiających zdanie egzaminu) ale faktycznie,
ucząc się tą metodą warto już mieć jakieś podstawy, dla zupełnie początkujących ta metoda
nie przynosi specjalnych efektów. Wg mnie najlepszy wariant nauki ang. to: 0,5 roku nauki
metodą tradycyjną dalej 2-2,5 roku nauki metodą Callana dalej egzamin FCE. Oczywiście to
zdało egzamin w moim przypadku i takie jest moje zdanie a każdy może mieć swój własny
sposób dla mnie Callan to było to.
Pozdrawiam cie Aniu i wszystkich uczestników tego forum.
Polecam kurs prowadzony na AGH organizowany przez studium języków obcych (SJO). Budynek C2 2piętro. Byłam i FCE zdałam. Teraz chodze na CAE- Polecam
a ja chodzilam do szkoly jezykow obcych na malym rynku i tez bylo fajnie i zdalam FCE a teraz przymierzam sie do CAE
Polecam Empik. Calkiem tanio, male grupy i fajni nauczyciele + darmowe cafe
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa