Szkoła English For You w Warszawie???

Temat przeniesiony do archwium.
61-74 z 74
| następna
Terri, czasami człowieka dla którego angielski jest językiem obcym łatwiej zrozumieć niż native speakers z Anglii czy USA. Dlatego na kursie warto obcować właśnie z rodowitymi native speakers aby osłuchać się języka
Cytat: Bolo12
To co mi się spodobało w English For You to ze szkoła zajmuje sie tylko angielskim. Moim zdaniem to ważne aby trafić do miejsca gdzie ogarniaja konkretny aspekt. Oczywiście w szkole jest sporo dobrych lektorów. Mnie jakiś czas temu przygotowali do CAE. Do egzaminu nie przystapilem ale wiedza została. Poprawilem speaking. Gadka idzie mi calkiem calkiem

Mam spore doświadczenie ze szkołami językowymi w Warszawie, chodziłam do kliku, w mojej ocenie to co oferuje English For You jest dobrą opcją na angielski, dlaczego ???
W kursie miałam lektora, który uwijał się jak mógł abyśmy zaczęli mówić, a bariera przed zapisaniem się była duża, jak ktoś trafi na Nativkę Mary nie będzie żałował. Fajnie, ze temat wprowadzony przez polską lektorkę, był potem kontynuowany w rozmowach z Nativem. To się sprawdza, gdyż wiesz o czym będzie rozmowa z osobą anglojęzyczną i jest czas aby się do zajęć przygotować. Grupa jest mała
W kwestii kawiarenki dyskusyjnej, English For You fajny miała z tym pomysł, przyjemne luzne pogadanki, polecam tu Nativa z USA Brandon , ciekawy człowiek i zajęcia.
edytowany przez helioska: 06 paź 2015
Cytat: lewiatanka34
Terri miałam na myśli sytuację szczególnie gdy oglądam film zwyczajnie słowa mi się zlepiają i często nie łapię o czym jest mowa

Nawet trudniej zrozumieć film w wersji oryginalnej niż Anglika "na żywo" , ciekawe dlaczego???
>>Nawet trudniej zrozumieć film w wersji oryginalnej niż Anglika "na żywo" , ciekawe dlaczego???
Dlatego, ze przyjmujemy/przypuszczamy ze jak juz jest na filmie to ich wymowa bedzie mniej wiecej prawidlowa, bo filmy ida po calym swiecie. Nie wszyscy Anglicy 'na zywo' dbaja o precyzyjna, dokladna wymowe wszystkich slow, tak samo jak Polacy 'na zywo' tez niekiedy sa bardzo trudni do zrozumienia. Ludzie juz po prostu nie staraja sie zeby wymowic kazde slowo dokladnie i od tego sie zaczyna. Jak sie nie starasz o to, to nikt niema zadnej gwarancji ze bedziesz staral sie o cos innego.
Oczywiście, jest coś takiego co się nazywa Standard English. Pewien wzorzec, wykorzystywany np w BBC. Tu jest stosunkowo łatwiej zrozumieć
Cytat: helioska
Oczywiście, jest coś takiego co się nazywa Standard English. Pewien wzorzec, wykorzystywany np w BBC. Tu jest stosunkowo łatwiej zrozumieć

Ciekawe, czy oni mają specjalne szkolenia ???
>>>>Pewien wzorzec, wykorzystywany np w BBC. Tu jest stosunkowo łatwiej zrozumieć
Ciekawe, czy oni mają specjalne szkolenia ???
...Niestety wszystko poszlo na psy. Kiedys w latach 50tych i 60tych to wymowa ludzi pracujacych dla BBC byla wzorowa. Tylko, ze pozniej ' the powers that be' uznaly ze wiekszosc ludzi tak nie mowi a ze trzeba bylo dostosowac sie do wiekszosci to dlatego teraz mamy wymowe ktora jest dopasowana do regionow z ktorego sa programy. Szkoda, wielka szkoda bo od nich mozna sie bylo duzo nauczyc.
Uzywają wiecej " potocznej mowy" niz kiedykolwiek przedtem , nie ma sztywnego podzialu na BrE i AE. Moge sie mylic, tak ja to odbieram, Ze zrozumieniem nie jest tak zle .
>>Uzywają wiecej " potocznej mowy"
Political correctness Rules OK!!
Cytat: Robbertoxx
Uzywają wiecej " potocznej mowy" niz kiedykolwiek przedtem , nie ma sztywnego podzialu na BrE i AE. Moge sie mylic, tak ja to odbieram, Ze zrozumieniem nie jest tak zle .

Dlatego w sumie dobrze, jeżeli na kursie mamy dużo zajęć z native speakers. Właśnie od tych ludzi najłatwiej jest nauczyć się powiedzonek i potocznej mowy, poznać wyrażenia charakterystyczne dla konkretnych regionów zarówno Anglii czy USA.
Cytat: killo-millo
Ogólnie widzę, że English For You ma pozytywne opinie, rozważam tę placówkę, gdyż zależy mi na przełamaniu oporów w mówieniu, potem chcę zdać certyfikat. Podoba mi , że szkoła pracuje w systemie polski lektor od gramatyki i native speaker od konwersacji. Interesuje mnie oprócz Waszych opinii o szkole także opinie o konkretnych lektorach, gdyż wiadomo, że bardzo dużo zależy od osoby prowadzącej kurs.

Moje wrażenia jeżeli chodzi o English For You są następujące. To co jest plusem szkoły to bardzo staranna weryfikacja poziomu zaawansowania przy zapisie. Pamiętam jak lektorka starała się wyciągnąć ze mnie wszystko tak aby dowiedzieć się jak jest z moim angielskim. Dzięki temu fajnie dobrana została grupa. Jeżeli chodzi o lektorów, którzy mnie uczyli to dobrze wspominam Kamilę. Lektorka ta miała zawsze dobrze przygotowany warsztat, dokładnie tłumaczyła, organizowała sporo testów co motywowało. Natomiast Mary nasza native speakers potrafiła zorganizować dyskusję wszystkich wciągając w dyskusję. Ogólnie wrażenia po kursie w English For You pozytywne. Uczą tylko angielskiego i jest dużo spotkan z native speakers co pomaga ogarnąć się z praktycznym użyciem języka
Cytat: Budda_first
Szkoła językowa to ok opcja dla osób, które mieszkają w dużych miastach, gdzie jest łatwy dostęp do lektorów. Mieszkam w małym mieście i dlatego uczę się przez Skypa. Osobiście to fajna opcja, szczególnie jeżeli nie można zapisać się na konkretny dzień i godzinę.

Ja wolę kontakt bezpośredni, ale każda forma nauki jest korzystna. Są szkoły, które specjalizują się w angielskim on-line. dobra opcja dla osób, które nie maja w okolicy żadnej szkoły, a chcą się uczyć
Cytat: terri
>>Uzywają wiecej " potocznej mowy"
Political correctness Rules OK!!

Co to znaczy używać więcej potocznej mowy ???
Cytat: terri
Cytat: lewiatanka34
Terri miałam na myśli sytuację szczególnie gdy oglądam film zwyczajnie słowa mi się zlepiają i często nie łapię o czym jest mowa

kazdy uczen kazdego jezyka ma ten sam problem. Podsluchaj Japonczykow jak rozmawiaja.

Zawsze język rodowity będzie odbijał się na tym drugim i trzecim. Ja np. nie mam kłopotu aby rozpoznać Polaka, który mówi po angielsku. Mamy specyficzny akcent, którego trudno się pozbyć
Temat przeniesiony do archwium.
61-74 z 74
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą