Najlepsza szkoła językowa w KRAKOWIE? KTÓRA

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Jako że istnieje bardzo pomocny temat na temat szkół w Warszawie, chciałbym aby też ocenione zostały szkoły w Krakowie, tym bardziej że sam planuję naukę w takowej. Myślę, że temat przydałby się większej ilości osób.
Nie wiem którą wybrać, kieruję się tym by zajęcia były maksymalnie w kilkuosobowych grupkach i zawierały pakiet dodatkowy z możliwością dodatkowych konwersacji z lektorem, a także by zajęcia były prowadzone w systemie dualny - Polak + native.

Póki co znalazłem takie szkoły:
-3Lions -uczą wyłącznie angielski
-Berlitz- drożej niż u pozostałych
-Glossa- również zajęcia w niewielkich grupkach

Z ciekawych jeszcze: British Council, Open up, Lincoln, Lingualand
Z mniej ciekawych ze względu na duże grupy/ typowe duże szkoły idące na ilość : Profilingua, Speak Up

Czy ktoś może coś polecić? Macie jakieś doświadczenia z wymienionymi szkołami?
edytowany przez Siabal: 13 lut 2015
Wg mnie 3 Lions, Lincoln
Czy umiesz czytac ze zrozumieniem - to poczytaj tutaj na tym forum o wspanialej szkoly Speak-Up, tak samo Profi-lingua..
Dlatego przydzieliłem je do kategorii mniej ciekawych, delikatnie mówiąc ;p
Ja chodziłam do Speak upa, język podciągnęłam, grupy według mnie były do przyjęcia, miałam fajnych lektorów, do tej pory jesteśmy w kontakcie z niektórymi, mieli placówkę najbliżej mojej uczelni więc w wolnych chwilach sobie chodziłam robić jakieś zajęcia
Speak Up ma na pewno swoje plusy: małe grupy, elastyczność jeśli chodzi o rozkład zajęć. Nie narzekam. Trafiłam na dobrego lektora, który dostrzegł, z czym mam, największe problemy i wspólnie opracowaliśmy metodę jak z nimi walczyć :). Kurs zdecydowanie podciągnął mój angielski do góry.
Dobrze, że w szkole można się skupić na danych umiejętnościach, jeśli coś u nas kuleje, ja miałam spory zasób słów ale problemy z wymową i nad tym najwięcej pracowałam, ostatnio byłam na warsztatach prowadzonych głównie po angielsku i dawałam radę :) prowadził je m.in. Amerykanin i dało się spokojnie dogadać.
Cytat:
terri
14 lut 2015
Wg mnie 3 Lions, Lincoln
Czy umiesz czytac ze zrozumieniem - to poczytaj tutaj na tym forum o wspanialej szkoly Speak-Up, tak samo Profi-lingua..

Te pierwsze dwie to raczej nie są sieciówki. Zależy kto czego potrzebuje
Do sieciówek dodam jeszcze British School
Czyli kolejna wyszukiwarka szkół
taaak - LINCOLN z czystym sumieniem można polecić. Bardzo, bardzo dobra, jak nie najlpsza w Krakowie, szkoła. Dobre ceny, dobra lokalizacja, świetni nauczyciele.... Polecam!
Bede w Krakowie za pare dni, to pojde i sama sprawdze. First impressions zawsze daja znac co i jak tam sie robi.
Też polecam lincolna, próbowałem kilku szkół i ta jest najlepsza. Przygotowywali mnie już do matury a teraz chodzę do nich na zajęcia z nativem i jest świetnie. W końcu zacząłem swobodnie rozmawiać po angielsku
Absolutnie nie polecam szkoły językow obcych Mały Rynek. Zajęcia ( po częsci, by nie generalizować) prowadzone przez nieprzygotowanych lektorów, wyluzowanych, skaczących po tematach ,uspokajających- będzie dobrze, zdacie....za wydane tam pieniądze miałabym dobre korepetycje i może nawet zdałabym państwowy egzamin? godziny zajęć dostosowane do prowadzących a nie kursantów (żadnego kompromisu), błędne informacje o przebiegu egzaminu...znacznie lepsza Profilingua na Podwalu, bez porównania
chodzę do Stairway po różnych doświadczeniach ze szkołami i polecam zdecydowanie. Nauczyciele wiedzą, o czym mówią, nie ma straty czasu na zajęciach. Są eventy "po szkole", konsultacje, warsztaty itd. Można się socjalizować. Atmosfera jest przyjazna, czuję postęp i to, że efektywnie wykorzystuję czas. Jak nie mogłam iść na zajęcia, mogłam odrobić na innych zajęciach w grupie na tym samym poziomie. Dobrze przygotowują do exgzaminów (FCE,CAE, itd.)
ja się jak najbardziej zgadzam z pozytywnymi opiniami dotyczącymi lincolna, świetna szkoła z bardzo dobrze przygotowanymi do pracy lektorami więc chodzenie do nich na zajęcia to czysta przyjemność i zysk no i w końcu dobrze zainwestowane pieniądze
>>> z karmelickiej. Bardzo dobrze uczą języka angielskiego.
Ciekawe, bo zadnej takiej szkoly nie widzialam, z chodze ta ulica pare razy na dzien....
Ja chodzę do HIGHLINE koło Matecznego i zadowolony jestem, mam 2 nauczycieli - lektora z PL od gramatyki i nativa od mówienia (w inny dzień oczywiście) na to w sumie duzy nacisk kładą - jak gramatyki uczą to juz od razu w rozmowach, i tak sie lepiej utrwala (niz jakies cwiczenia rozwiazywać) Ceny są takie jak gdzie indziej, ale uczą naprawdę dobrze

Tak że polecam!
Amerykański konsulat ma English Club, za free, z fulbrightczykami :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia