Angielski gdzie/jak? krakow

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Chcialbym poprawic swoje umiejetnosci dotyczace jezyka angielskiego.
Z jezykiem mam stycznosc od wielu lat, czytam angielskie teksty, ogladam
filmy po angielsku, ale jak przychodzi mi cos powiedziec to tragedia (dlugie myslenie, szukanie slow i tlumaczenia w glowie mnie po prostu dyskwalifikuja). Gramatyka tez nie najlepiej... Szczegolnie jednak speaking. Jaka szkola bylaby dla mnie najlepsza? Jaki program nauczania? Czy moze lepiej zainwestowac w prywatne korepetycje? Jak myslicie? Miejsce: Krakow

Pozdrawiam
...tlumaczenia w glowie... - dlaczego nie myslisz od razu po ang?. Przeciez, jak ogladasz filmy, jak czytasz ksiazki, to mniej wiecej wiesz jak zdania maja sie gram. skladac. Myslenie po polsku, szukanie slowek, tlumaczenie z polskiego na ang. w glowie - tylko dodaje swiadomosci ze cos Ci nie idzie. Lepiej od razu otworzyc usta i cos powiedziec - jak ktos cos nie zrozumie to sie zapyta, a jak znajdziesz dobrego i milego czlowieka - to nawet Cie poprawi.
Tak, wszystko super. Tylko jak to zrobic w praktyce? Kto/gdzie mnie tego nauczy, aby myslec od razu po ang.? Moze ktos ma swoja prosta metode?
Znam to.Niby mam styczność z językiem ale jak przychodzi mi coś powiedzieć to wyglądam jak ryba.Mam szczęście, że mogę posiłkować się językiem niemieckim.W zeszłym roku, gdy mieszkałam w Krakowie uczyłam się w Moose.Niestety musiałam przerwać ze względów finansowych.Ale dla Ciebie to chyba najlepsze wyjście, bowiem ta szkoła prowadzi zajęcia indywidualne.Będziesz zatem wałkować z lektorem , to co jest dla Ciebie najistotniejsze.Pozdrawiam
cześć

Chyba rozumiem Twój "problem" dla mnie wszytsko zalezy od Twojego budżetu, jesli jestes skłonny w krótkim czasie wydac wiekszą kwote to polecam zajecia indywidualne. Jesli nie masz takiej mozliwości, pozostają kursy, ja chodze do Inter Lang&Text i jest naprawde fajnie. Nie wiem dokłądnei na jakim jestes poziomie ale w grupach proficiency jest duzo osób, które mają podobne potrezby jak ty. Wieć ja osobiscie polecma Ci ILT, idz sobie do nich, na Michałowskiego 1 (samo centrum więc nie ma problemu z dojazdem) porozwamiaj z kimś z sekretariatu i mysle że jakos razme znajdziecie dobre rozwiązanie.
Powodzenia
Witam, przeczytałem poprzednie posty i myślę że powinieneś się zdecydować na kurs, praca w grupie rozwija umiejętności komunikowania bardziej niż 1 na 1, poza tym dużo osób ma pewne opory by mówić nawet jeśli potrafi, praca w grupie w tym bardzo pomaga, tak się składa że ja też chodzę do szkoły o której pisał snowie (ILT), chodzę na FCE bo ze zrozumieniem u mnie tekstów czy filmów nie było problemów, ale grama leżała, teraz na szczęcie się to zmieniło, od razu na 1 spotkaniu powiedziałem mojemu lektorowi z czym mam problemy, i gdzie chce najbardziej się podciągnąć. W tym momencie po pierwsze mówię dużo składniej, a po drugie przełamałem właśnie pewną barierę przed mówieniem. W ILT pomogły mi w tym tez dodatkowe zajęcie, są chyba zawsze raz w tyg (nie jestem pewien dlatego chyba) są one bezpłatne, jak ktoś ma jakiś problem, czy czegoś nie rozumie to na tych zajęciach ma możliwość nadrobienia.
wh mnie - ILT wyglada na dobra szkole.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Ogłoszenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie