Egzamin TOEFL i jego ważność na 2 lata

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałbym zdać egzamin TOEFL za jakieś 2-3 lata. Wyczytałem że ma on ważność na 2 lata.
I tu mam pytanie, jeżeli upłynie okres ważności egzaminu to co wtedy? Musze zdawać go od nowa? Jeżeli tak to znów trzeba płacić? A jeżeli będzie już po ważności a chce wyjechać na uczelnie za granica w celu podjęcia studiów to nie przyjmą wyników?
Oczywiście wiem że ważność to ważność lecz jeżeli zdałem już raz egzamin z pozytywnym wynikiem, świadczy o tym że jednak mój angielski jest dobry czy teraz czy wcześniej, lecz z czasem na pewno się polepsza. Ale interesuje mnie ważność tego egzaminu po 2 latach.
lecz z czasem na pewno siÄ™ polepsza

tylko jeśli go używasz, a i to niekoniecznie; niektórzy tkwią na tym samym poziomie i nic im się nie polepsza.

Oczywiście wiem że ważność to ważność

no to w czym problem?
edytowany przez eva74: 19 wrz 2011
Problem w zasadzie w niczym. Lecz chciałbym wiedzieć co z egzaminem po ważności. Czy jeszcze się do czegoś przyda czy trzeba go kompletnie powtarzać.
jesli mowimy w kontekscie akademickim (przyjecie na studia) gdzie wymagany jest TOEFL trzeba go powtarzac. jesli szukasz pracy i pokazesz ze masz taki papier, zawsze jest to jakis dodatkowy atut niewazne kiedy go zdawales. wpadaj na https://www.facebook.com/ToeflTestWarszawa tam zawsze Ci odpisza na wszystkie pytania

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie