NAUKA W OBCYM KRAJU !?!?!

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc wszystkim! Mam na imie Magda i mam 17 lat. Ukonczylam w Polsce I klase szkoly sredniej i wzielam udzial
w programie jednej z firm: rok w High School w USA. No i tak od 12.08.2005r mieszkam w Colorado. Udalo mi sie trafic do ostaniej klasy a co oznacza w praktyce, ze w maju koncze szkole srednia (rok wczesniej niz koledzy
z Polski). Dyplom ktory otrzymam jest uznawany przez wiekszosc uczelni swiata znajdujacych sie na roznych kontynetach. Musze przyznac, ze nie zawsze jest latwo-tesknota, nowy jezyk (uzywany przez caly czas)
i codzienne problemy. Ale nie zalowalam nawed przez chwile, ze tu jestem. Po angieslku porozumeiwam sie jak po polsku, zaczelam nawed myslec w tym jezyku.
Obecnie skladam dokumety na jedne z najbardziej znanych uczelni swiata, znajduje sie na pierwszym miejscu najlepszych uczniow w szkole. Oczywiscie przy tym staram sie zwiedzac jak najwiecej (Colorado, Oklahoma, Kanzas, Texas, California, Hawaje ...).
Spedzilam wakacje 2004 w Londynie. Ukonczylam tam Princess College co z pewnoscia pomoglo mi na starcie
w tym wielkim swiecie. Jednak musze przyznac, ze jest to niesamowite jak szybko czlowiek sie uczy jezyka przebywajac w kraju gdzie jest on narodowym.
Co prawda nigdy nei zapomne pierwszej chemii czy matematyki (jak sie okazalo poziom jest wyzszy niz wszyscy mysla). Teraz czuje sie jak w polskiej szkole i polecam kazdemu wyjazd na rok szkolny.
Pozdrawiam, zycze Szczesliwego Nowego (oby lepszego) Roku. Jesli macie jakies pytanie lub chcielibyscie uzyskac bezplatne informacje na temat roku szkolnego w szkole sredniej w roznych krajach (do 18 lat) lub na temat kursow
czy pracy jako opiekunka do dziecka jak rowniez wakacjach, piszcie ... wysylajcie adresy pod ktore maja zostac przeslane informacje.
Wybor firmy nie jest latwy i moi rodzice prawie 2 lata wahali sie z odpowiedzia. W koncu sprawdzili wszystko
i tak o to jestem w Colorado. Przysieglam sobie, ze jezeli wszystko okaze sie takie jakie mialo sie okazac, pomoge tym ktorzy tak jak i ja chca cos osianac w zyciu, ktorzy chca pomoc swoim marzeniom!


[email]
w jaki sposób wziąć udział w takim programie? ;)