Londyn-życie, praca,koszty , mieszkanie itp.

Temat przeniesiony do archwium.
za kilka miesięcy wyjeżdżam do Londynu do pracy. wyjeżdżam tydzień przed rozpoczęciem pracy, żeby rozejrzeć się trochę po Londynie ...
mam kilka pytań:
1. ile wziąć funtów na początek tak żeby wystarczyło, żebym mogła się przez tydzień lub dwa utrzymać zanim dostane wypłatę (wypłata jest co tydzień)
2.jakie są koszty utrzymania w Londynie?
ile kosztuje jedzenie, ubrania, środki czystości, kosmetyki, wyjścia na imprezy itd.
3. co do wynajmu mieszkania( wynajmuje z koleżankami 3 bedroom flat) i jak przeglądałam ogłoszenia to tam jest napisane, że płaci się za tydzień( powiedzmy ok .400 funtów).
czy jest możliwość ,żeby płacić za miesiąc łączną kwote czy trzeba co tydzień?
jak w ogłoszeniu pisze powiedzmy 400 funtów za tydzień za 3 bedroom flat to wtedy 400 funtów jest podzielone na 3 osoby czy każda osoba płaci osobno po 400 funtów ?

a tak w ogóle to w mojej sytuacji gdy jade z 2 koleżankami to lepszym wyjściem jest wynajęcie pokojów u Brytyjczyków czy tego mieszkania 3 bedrooms ??

jak jest z rachunkami? ile się za co płac?

4. czy zarobki 1[tel]funtów miesięcznie to wystarczająca kwota żebym sama spokojnie się utrzymała w Londynie? ewentualnie jeszcze coś odłożyła?

5. lepiej jest załatwić sobie prace przez agencje czy ogłoszenia w necie?

6. nie mając doświadczenia zawodowego, żadnych kwalifikacji i jedynie mając wykształcenie średnie jest szansa na dostanie pracy gdzie będę zarabiać dużo...powiedzmy przynajmniej 2-3 tys funtów miesięcznie??
1. 600
2. poszukaj w internecie
3. zalezy od landlorda - sprawdz dokladnie - ale chyba 400 na osobe, rachunki licz 100 na tydzien
4. zaleezy czy netto - sprawdz - jak 1000 to nie, jak 1500 to moze cos sie uda.
5. przez agencje placa bardzo malo, w necie jest nie wiadomo na kogo trafisz
6. absolutnie NIE, moze jak chcesz pracowac w nocnych klubach to napewno tak.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie