UK czy Irlandia, gdzie lepiej?

Temat przeniesiony do archwium.
jak sądzicie, który z tych krajów byłby lepszy do nauki języka i miejsca do popracowania? bo sama nie do konca wiem...
jako biala wrozka - bo nie napisalas swojego stopnia jez. ang - czy od zera czy FCE? bede zgadywala - i ten i ten. A co do pracy, to tez zalezy czy masz 10 lat doswiadczenia w swoim zawodzie i tylko jezyk ci przeszkadza cos lepszego znalezc (i myslisz o dluzszym pobycie), czy tylko szukasz pracy na 3 miesiace.
No właśnie,podłączam się do pytania.Jestem obcokrajowcem zamieszkującym tymczasowo w Polsce(sam nie wiem czy tymczasowo bo od żłobka mieszkam w Polsce i uczyłem sięod początku tutaj,mimo to nie dano mi obywatelstwa:().Od września będę w maturalnej klasie,no i miałem w zeszłym roku zamiar startować do SGH,lecz z pewnych powodów,rozważam teraz inną możliwość a mianowicie mam szansze na lepsze studia w UK bądź USA.Zdałem FCE 4 lata temu,więc wydaje mi się ze jestem na poziomie CAE(na kursach językowych jestem w gr.CPE).Czy znacie jakiś dobry uniwersytety,w miarę niekosztowne,bo w Anglii,z racji że nie jestem obywatelem UE płacę 4,5-krotnie więcej,to nawet drożej niż w USA-a tu nie traktują inaczej obcokrajowców.Gdzie łatwiej zdobyć stypendia,tańsze utrzymanie,prace...

 »

Praca za granicą