najgłupsze błędy

Temat przeniesiony do archwium.
dzis mialam speaking o 16.00 i zrobiłam mega głupi błąd a mianowicie MAKE SHOPPING, cud, że egzaminator z krzesła nie zleciał! no bo 'make a project' jest już błędem mniejszego kalibru...ogólnie spoko a egzamin naprawdę przyjemny!
make a picture zamiast take a picture
już mi lepiej, że nie jestem sama ze swoją radosną angielsko-slowną twórczością pozdrawiam:)
Ja z egzaminu niewiele pamiętam (miała go dzisiaj w Rzeszowie)... nawet się nie denerwowałam bardzo, ale jakoś tak, szybko to minęło. Z błędów?? Zrobiłam strasznie dużo gramatycznych, ale to jak zawsze... z takich słownych to nie tyle błędy, co głupio brzmi, np. views can be unbelievable (chciałam powiedzieć incredible, ale mi wyleciało z głowy)... There's quiet in my town. nie wiem czy dobrze czy nie, ale mi silence wyleciało lol. a ogolnie to nieźle....
Samym egzaminatorem bym się nie przejmował - najwyżej Tobie nie zaliczy.
Chyba jednak egzaminatorzy BC są zawodowcami i nie myślą "uuuu nie wiedział takiego łatwego uuuu to mu za to -3 punkty", raczej wiedzą że w stresie egzaminacyjnym można zapomnieć bardzo łatwego a pamiętać trudniejsze.
Dlatego uważam że traktują bład jak bład raczej nie ma głupszych i madrzejszych - chyba że ciągle mówimy źle mylimy najprostsze słowa (i najczęściej używane).

Czasem im łatwiejsze tym łatwiej...zapomnieć m.in. dlatego że człowiek się zaczyna denerwoać że "Nie pamięta nawet takiego łatwego".

Zyczę powodzenia
nie no ja też myśle że spoko będzie ale serio już nigdy nie zapomnnę że "shoppinga" sie łaczy z 'do', moja koleżanka powiedziała w jednym zdaniu prefer to do, prefer doing, prefer do i zaliczyła:) ja przynajmniej byłam konsekwentna w swoim błędzie bo go powtórzyłam dwa razy :D
TV cannals zamiast TV channels. xD ZGINEE! Hahaha xD Stresik robi swoje! Poza tym zapomniałam słowa ambience, albo chociaż atmosphere i owinęłam w bawełne. Też byłam konsekwentna i cannals-y powtórzyłam 2x :D:D Jak myślicie? Da rade zdać? xD
speaking to ciezko nie zdac ;-)
Byłbym ostrożny z takimi stwierdzeniami
>Byłbym ostrożny z takimi stwierdzeniami

no tak, w sumie mozna nic nie mowic
Zobaczymy, czy trudno, czy nie jak dostanę wyniki ;p
Wolę myśleć pozytywnie, przynajmniej dożyję wyników bez nadmiernego stresu :)
ja zapomniałam że mur to po prostu zwykła ściana i walnęłam z Niemiecka - Mauer. dobrze że DER nie powiedziałam
ja tez wrzuciłam słówko z niemca ale na writingu :P jako synonim do mobile phone napisalam handy :D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa