słownik angielsko-angielski

Temat przeniesiony do archwium.
hej xD znacie dobre słowniki angielsko-angielski? wszędzie tu piszecie o słownikach angielsko-polskich a nic nie ma o tym co mnie interesuje:/ wiem, że najlepsze są z Oxforda, ale ich jest od groma, więc może byscie mi doradzili, który słownik z Oxforda angielsko-angielski jest najlepszy, duży czy ten mniejszy.... proszę o odpowiedź;)
według mnie: Longman Dictionary of Contemporary English. Świetnie zrobiony, przystępny, dużo zwrotów wyrazen, słownictwo zaktualizowane,dużo przykładów użycia, do tego płytka gdzie każde słówko, każde zdanie można posłuchać, z rozróznieniem na BE i AmE. Według mnie swietne
To wszystko a nawet więcej możesz nosić cały czas przy sobie. Osobiście polecam słownik Franklin. Dużo lepsze rozwiązanie niż wersja papierowa. Znajdziesz go na
http://www.franklin.edu.pl/
Korzystam z niego codziennie od ponad 2 lat i prawie nie widać śladów użytkowania. Bateria starcza spokojnie na pół roku. Dużym plusem jest to, że ma zalaminowane klawisze i absolutnie nic się nie ściera. Po wpisaniu hasła możesz swobodnie poruszać się między trzema słownikami, są przykłady zastosowania, poprawna wymowa, objaśnione wszystkie zasady gramatyki itd... To co mi się najbardziej podoba to, że ciężko znaleźć słowo, którego tam nie ma :) Dotyczy to również słownictwa technicznego jak i potocznego a nawet zwrotów.

« 

Business English

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia