ulubione słowa

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 51
poprzednia |
czy macie jakieś \'ulubione\' słowa w angielskim?
takie które dobrze dla was brzmią, z czymś się kojarzą, etc?

Ja mam dwa: \'clandestine\' i \'camisole\' - nie wiem dlaczego, ale lubię je, szkoda, że tak rzadko zdarza się mi ich używać:)
PNEUMONOULTRAMICROSCOPICSILICOVOLCANOCONIOSIS

zdecydowanie, bo najdluzszy ponoc w angielskim. hihi! Jest to aktyczna nazwa pewnej choroby pluc.
o psia kosc! rozbilo mi na 2 slowa! nie miesci sie w rzadku czy co?
PNEUMONOULTRAMICROSCOPICSILICOVOLCANOCONIOSIS to jedno slowo
cóż wynika z tego, że lukar nie przewidział, że ktoś może używać aż taaaaaaaaaaaaaaak długich słów:))
Supercalifragilisticexpialidocious
to song z Mary Poppins tez fajny
Mary Poppins - eh, strasznie ją lubiłam wiele wiele lat temu....
a ja zaczynam na nowo wraz z nowa generacja w mojej rodzinie...
Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch
miastko w Walii (58 liter)
no zartujesz? Nie wierze! Toz to sie nie zmiesci w rubryczce na prawo jazdy! Chyba dla jaj ktos to tak nazwal!
http://www.ricksteves.com/news/0202/llanfair.htm

Nigdy nie probowalam tego wymowic bo bym sie oplula po pas. Z reszta wiekszosc walijskich nazw to \"wyzsza szkola jazdy\" chyba, ze sie zna Walijski ;)

Tez jestem ciekawa czy tego uzywaja \"na codzien\"...czy to tylko taki pic dla angielskich turystow ;)
clerk - nie za bardzo ulubione bo notorycznie chce je pisac \"clark\" (przez to jak sie je wymawia). Za kazdym razem jak mam je napisac musze sobie po cichu powtarzac, ze jest \"clerical\" a nie \"clarical\" i z tad jest \"clerk\".

Co do slow jakie lubie to \"stupendous\" i niedawno poznane \"gregarious\".
A ja lubie slowa \"avalanche\" i \"obtain\"
One cannot completely dissociate meanings and sounds. A Japanese said that the most beautiful word in English was \"cellardoor.\" This had not occurred to me, and never would have, but as soon as I heard this I remembered that \"celadon,\" which is so much like it, had always seemed to me a word of unusual beauty. Shelley and shelly do not sound alike, nor do Abraham the Prophet and Abraham Lincoln. It is even difficult for me to believe that \"Cromwell, fling away ambition\" is the same name as the Cromwell that goes with Oliver. Art deals with matters that do not exist in a vacuum....

My favourite: Goose
\"The two most beautiful words in the English language are \'check enclosed.\'\"
-- Dorothy Parker
Georgia pieknie brzmi
\"Saliva\" fajnie brzmi..... i bardzo lubie \"can\'t\" czytanie \"kAnt\". :):)
tranquil
A ja lubię słowo \" obedient \" - posłuszny , tak fajnie sie to czyta ... Obiidjent =D A pozatym to lubię także \" all by myself \"!
toddler- nie wiem, jakoś mnie to bawi:) od razu wyobrażam sobie takiego roześmianego, bezzębnego niemal toddlera...:) I jeszcze jak to brzmi- toddler!:)

mongrel zresztą też jest zajebiste:) może kiedyś powstanie karma dla psów \"MONGREL PAL\":)
debt free !!!!!!
cebulka - lol - if you think about the American pronunciation... ;)
advertisement, ale tylko ze wzgledu na panią prof ;) w liceum,która uwielbiała poprawiać akcentowanie w moim przypadku min. tego słowa :)Poza tym wszelkie wyrazy z -th, bo to dla mnie nadal magiczny dźwięk ;)))
Zauważcie, że jeśli w jakimś angielskojęzycznym filmie jest \"język obcych\", elfów czy coś, - i ma brzmieć ładnie - zawsze będzie tam dużo \"th\" (bezdźwięcznego) i długich \"a\" :-)
strasznie fajny wątek :-)

Moje ulubione słowa zawierają miękkie dźwięki, tak więc na ten przykład
\"charm\" oraz \"churn\"

a najnajulubieńszym słowem jest niemiecki \"kannchen\" - wygląda średnio, ale brzmi ślicznie :]
A mnie się podoba \"thwart\"
a ja najbardziej lubię \'previously\'
ja lubie słówko \"weaked\" i jeszcze lubie jak gowniarze mówią \"wal sie madafaka\" z tym swoim polskim akcentem :)
a ja lubie gorgeus:)
>ja lubie słówko \"weaked..

A weak liking of \'wicked\' ? ;)
hehehehe no to z laciny podworkowej stosowanej przez polonusow - zafakowany bulsiet :-) polewka :-)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 51
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe