Angielski metoda Red Point

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |
czy ktos sie orientuje, czy oni nadal dzialaja?

co sadzicie o tej metodzie?

szczegolnie chodzi mi o zlapanie podstaw
-tak
-dużo słów, zwrotów, ciekawostki, fajnie przedstawiona gramatyka, masa naukixD
-1poziom załapiesz fajne podstawy ale nic za darmo (najtaniej zestaw kupisz z sieci z 50zł- 3 części Ipoziom po 3miesiace każdą część dostęp do platformy online - jakoś tak +wszystko do pobrania w tym czasie)
http://pl.redpointedu.com/ - zerknij (na każdy poziom dali lekcje do podpatrzenia jak to działa/zakładka po lewej)
Trzeba zaufać metodzie i trenować (nagrania są fajne i warto skupić się nad podkreśleniami bo to kluczowe fragmenty) jest kilka metod nauki i to wszystko masz z "przodu" opisane.
Radze pierwsza cześć nawet zrobić jak dają 3miesiące to górna granica (18lekcji na 90* dni). Czyli 1 lekcja na 2-3dni +miesiąc na przećwiczenie tego co jeszcze nie utkwiło w głowie.
Kup zeszyt i pisz dużo. Tak zapamiętasz szybciej pisownie/gramatykę/wyrazy/zwroty i nawet wymowę.
Warto uczyć się przedstawionej wymowy z pierwszego poziomu (pracochłonne ale warto się natrudzić bo to dobra podstawa na dalsze etapy nauki).
jak chcesz być oszczędny i chcesz sprawdzić cały kurs Ipoziomu (54lekcje) to najtaniej http://sklep.redpointedu.com/produkt/show/id/97/n/angielski-metoda-red-point 15zł (w miesiąc nie dasz rady nauczyć się 54lekcji, ale po tym możesz kupić za 50zł papierową wersje z kodami - i to chyba najlepsza opcja bo "Zaprzyjaźnisz się" i będzie ci łatwiej zmieścić się z czasem z nauką przeznaczoną w wersji papierowej* )
Ogarnij to bo warto (tanio jak 1-2h korepetycji (50zł)- nie ma co myśleć nad zakupem wersji online 1miesiac - potraktuj jak dobra rozgrzewka i wydaj te grosze)
dziekuje za odpowiedz

ale mam wrazenie, ze cos cicho tam u nich
50 zl to nie majatek, ale nie chcialbym bez sensu stracic
napisze tam jutro do nich, czy w ogole zyja :)
U nich nie kupisz całości za 50zł. Musisz poszukać sklepu gdzieś np na Ceneo lub innym serwisie.
A ich sklep to pewnie automat i wysila ci klucz "natychmiast" po wpłacie. To jest sieć i nikt tam nie skacze i macha rękami że żyje. Jest strona czyli są.
http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/redpointschool-shopping/2537967 zerknij to
grupon to automat i odrazu wysyłają kody, ale doczytaj co i jak (na jakich zasadach) - w 100% dobry serwis i promocje
Oferta fajna ale pewnie dostęp na 3-4miesiace co jest za mało (ale zaleta ze masz wszystko za darmo do pobrania^^ - prawie wszystko). Tak czy inaczej warto i sprawdzisz na maksa czy warto ryć z wersjami papierowymi.
Wiem jak to wygląda i jak się ma wersje papierową to i wygodniej i lepsza motywacja (bo nie jesteś w stanie opanować 54lekcje x 4poziomy= 216lekcji od tak).

http://pl.redpointedu.com/Poziom/1/Lekcja/24 darmowa lekcja klikaj materiał podstawowy i dodatkowy
http://pl.redpointedu.com/angielski_metoda_red_point o metodzie (linki dodatkowymi informacjami)
edytowany przez emil05: 03 mar 2015
Ale wlasnie nie ma gdzie kupic. w wielu miejscach jest widoczny, ale jest niedostepny. Dziwne.
Jak nie znajdziesz a chcesz bardzo wersje papierowa to kup u nich za 100zł (poziom). I tak warto
Widze ze I i II są najbardziej wykupione. Po za tym możesz napisać emaila i pewnie odpiszą.
http://sklep.redpointedu.com/a/kontakt nawet telefon mają Dzwoń i pogadaj jak to jest z zakupem. Szybko i prosto. Wypytaj się to co chcesz. Strona na pewno działa bo kupiłem z grupon kody i logowałem się u nich (+wersja papierowa ostatnia sztuka w ksiegarni Matras). To było z 1-2latat temu. To jest chyba jeden z takich kursów że można samemu się trenować i są efekty. Sprawdz samemu
edytowany przez emil05: 03 mar 2015
ok, dziekuje
jutro sie wszystkiego dowiem
http://pl.redpointedu.com/opis_poziomu_1 opis poziomu/spis treści/test
Kurs o którym wspominasz, "Angielski metoda redpp.com" lub zwany też red point, jest obok kursów dr Henryka Krzyżanowskiego, jednym z najlepszych kursów na rynku, dającym możliwość nauki od podstaw.
Kurs bazuje na metodzie nauki pamięciowej listy wzorów wypowiedzi i zdań. Gramatyka jasno wyjaśniona i sporo ćwiczeń konwersacyjnych. Oczywiście nie można wierzyć we wstęp, w którym autorzy twierdzą że ich metoda "bezboleśnie" i bez wkuwania pozwoli nauczyć się języka. Niestety, nauka języka to nic innego jak pamięciówka. Trzeba się przyłożyć i ćwiczyć cały czas aż do znudzenia. Na Allegro widziałem wszystkie części.
Nie wiem czy jest sens pisania do nich, bo prowadzą dość dziwną politykę, mnie nie odpisali na kilka wiadomości i sporo osób się skarży na złą obsługę on-line przez tę firmę. Jednak nie przeszkadza to aby zakupić kurs i się uczyć. Do tego kursu nie trzeba żadnych dodatków.
No wlasnie. Metoda mi sie bardzo podoba, ale nie ma z nimi kontaktu. chcę się uczyc wlasnie w ten sposob.
Czy sa jakies podobne kursy/książki itp., ktore stosuja podobna metode?
No właśnie, kontakt z nimi jest raczej niemożliwy lub bardzo utrudniony. Ale ja uważam, że mając tak dobrze przygotowany podręcznik, nie ma potrzeby kontaktu z nimi. Nawet w pakiecie dostępu on-line do nauczyciela z ich strony. Nauka języka to nic innego jak pamięciowe przyswajanie struktur języka, każdy może to czynić w inny sposób, ale finalnie chodzi o tzw. wykucie. W tej metodzie uczysz się na pamięć (chociaż autorzy o tym nie wspominają0 gotowych wzorów zdań, dzięki temu nie musisz zastanawiać się w rozmowie jake formy gramatyczne użyć, Podobną metodę, również pamięciowego opanownaia materiału, stosuje dr hneryk Krzyżanowski w swoich kursach "Angielski w 3 miesiące" oraz "Angielski kurs audio". Na początku każdego bloku masz listę wyrażeń i fraz do szybkiego opanowania. Musisz nauczyć się tak biegle, aby mówić automatycznie. Potem masz ćwiczenia konwersacyjne, które uczą cię słuchać strumienia mowy oraz uczą budowy zdań z nauczonych wyrażeń.
No tak. Potem juz nie sa potrzebni, ale sa potrzebni do zakupu. A jesli nikt nie odpowiada na maile, to moze tez nikt nie wysle zamowionych ksiazek :(.

W zwiazku z tym ponawiam pytanie o podobne kursy, ktore stosuja te sama metodę?

Krzyżanowski ok, coś jeszcze?
To śmieszne.... Jak ktoś nie chce się uczyć to zrobi z byle "opcji" barierę nie do przebicia.
Wydajesz 15zł (zgrzewka piwa bezalkoholowego haha) na wersje online np. 1 poziom i uczysz się miesiąc jak się podoba to kupujesz nawet całość. Nie trać czasu. Kupujesz i masz. Każdy dzień to dzień na + i wyćwiczone słowa/zwroty i struktury. Integruj się z językiem codziennie. Jak mas dobre podejście to każda lekcja będzie dla ciebie atrakcją i będziesz uzupełniała wiedze w różnych płaszczyznach językowych.
Każdy metoda nauki języka wymaga poświęcania czasu i w tym cała tajemnica.
Z kursu można korzystać na wiele sposobów.
Naucz się tylko jednej darmowej lekcji to będzie trudny test dla Ciebie.
http://pl.redpointedu.com/Poziom/1/Lekcja/24 - jak to słownictwo cię męczy i sprawia opory to będą efekty
teraz to razy 54 xD Przemyśl.
Krzyżanowski - nie polecam (to nie jest kurs dla samodzielnej pracy/bez pomocy polegniesz)
edytowany przez emil05: 03 mar 2015
rzeczywiscie,
to dobry pomysl
kupie dostep za 15 zl, a jak bedzie wszystko ok, to kupie podreczniki, bo jednak chcialbym je miec
dzieki bardzo

mam jeszcze jedno pytanie: chcialbym tez zaczac czytac, znacie jakies PROSTE czytanki, ale najlepiej jednak nie dla dzieci
Nie sądzę aby Cię oszukali gdy zamówisz którąś część kursu. Raczej byłoby już głośno w sieci o tym.
Mogę Ci jeszcze polecić coś podobnego http://www.prestonpublishing.pl/angielski-gramatyka/1-angielski-w-tlumaczeniach-1-9788364211003.html jest to nowe wydawnictwo "Angielski w tłumaczeniach - Gramatyka" składa się z 6 części. W książce masz 30 wzorów zdań z określonego tematu gramatycznego do przetłumaczenia. Po lewej polska wersja a po prawej wersja angielska z dodatkowymi objaśnieniami. W jednej części masz aż 870 zdań! Do tego płyta mp3 ze świetnym lektorem. Tutaj możesz zastosować naukę pamięciową nauki pełnych zdań a jako ćwiczenia przeprowadzać zamiany, zdania twierdzące na pytające etc, oraz przekształcać zdania podmieniając słowa. Książka jest dość tania.
Kupiłem 1poziom i dostęp nawet do całości na kilka miesięcy. Warto bo materiał jest dobrze opracowany i można coś z tym zdziałać. Nie ukrywam że listy słówek a te same słówka w kontekście to jak dzień i noc. Warto się pomęczyć. Wszystko jest tak skonstruowane że nie ma innej drogi żeby nie zrozumieć (po prostu raz przychodzi to łatwiej a raz trudniej). Daj sobie czas i rozplanuj czasowo (bo w tym tkwi największy problem).
Jak ktoś ma złe zdanie na temat metody albo jest leniwy, albo powierzchowny, albo ma wszystko w głowie.
Na początku kursu jest wszystko jasno przedstawione jak się uczyć no i główne motto to Systematyczność- "Jeśli nie powtarzasz, to się nie nauczysz".
Chcesz chwytać słówka to przeglądaj np 50-100 słówek na kartce A4 od 5 do 10 razy po 1-2min dziennie +czas na zastosowanie w kontekście (bo słówka "reagują" no i łatwiej się zapamiętuje).
Angielski w tłumaczeniach komplet 140zł w promocji więc czekaj na Wielkanoc np. Powinni dać promocje xD ja kupiłem w grudniu i ćwiczę, ale tu pytasz o redpoint. Wszystko co jest podzielone na kawałki ułatwia nauke (a te materiały tak mają i są praktyczne).
Czytanki->sprawdz kryminały uproszczone np allegro 10-20zł sztuka 100stron (jakoś tak). Poklikaj w googlach dużo darmowych materiałów jest (poziomowanych).
edytowany przez emil05: 03 mar 2015
A jest sens uczyc sie z list najczesciej uzywanych slow np. 2000 jako uzupelnienie?
mam taki plan:
1. Red Point
2. słowa z listy 2000 - która liste polecacie?
3. czytanie angielskojezycznych portali

generalnie zalezy mi aby jak najszybciej rozumiem proste teksty czytane np. na portalach
nie planuje wyjadu, glownie czytam
Daj sobie spokój z listami typu 1000 czy 2000 najczęściej używanych słów! Jedno słówko w angielskim może mieć wiele znaczeń w zależności od kontekstu zdania. Nie ma sensu uczyć się samych słówek, bo chcąc coś powiedzieć, nie będziesz się przecież zastanawiał nad konstrukcją gramatyczną........ Ucz się całych zdań,będziesz miał w pamięci całe wzorce wypowiedzi. Zobacz sobie na stronie Isel.edu.pl , tam dokładnie wyjaśniono jak się uczyć. Nie łap za ogon kilku srok, najpierw skup się na jednej rzeczy, np. na red point.
Przerób dokładnie cały 1 poziom, a dopiero potem rozglądaj się za czytankami itp. Z natury wiem, że przy nauce języka obcego dopada nas taki mechanizm, że kupujemy coraz to nowsze kursy i "lepsze" podręczniki, a tak naprawdę nie przerobimy nic dokładnie.
I jeszcze jedno. Nauka języka to nie matematyka czy historia. Nie nauczysz się szybko, do języka trzeba mieć cierpliwość a Ty jak widzę ( nie obraź się ) jesteś w "gorącej wodzie kąpany" ;-) Wiem że chciałbyś już i teraz, ale tak się nie da i musisz to sobie uświadomić. Tutaj trzeba cierpliwości i dużo samozaparcia aby coś osiągnąć.
Żeby jakość nauki miała sens, musisz systematycznie poświęcić na naukę codziennie min. 1 godzinę. Nie ma wymówek! Więc jeżeli chcesz szybko, albo nie będziesz miał czasu bądź nie będzie ci się chciało, to nie ma sensu abyś wydawał pieniądze na red point.
tak
bylem na stronie isel.edu i mnie to przekonuje
jest tam tez lista najczesciej uzywanych slow (2000), stad moje pytanie

czytac juz i tak czytam portale zagraniczne, szczegolnie dotyczace sportu i chce szybko jeszcze wiecej rozumiec
i wlasnie czytajac zauwazam ze slowa rzeczywiscie powtarzaja sie dosc czesto, oczywiscie w innym znaczeniu, ale znajac specyfike danej dyscypliny i chocby czesc slwoek spokojnie wiem o co chodzi
Ogarnij redpointa poziom 1 i zdobędziesz z 3tyś słów (bo tak na oko tyle słów tam jest). Listy alfabetyczne są nudne, a kontekst zawiera dodatkowe słowa (można się spocić na początek).
Dodatkowo można to http://allegro.pl/angielskim-do-mnie-mow-1-14-godz-mp3-metoda-adl-i5[tel].html na rozbudowę słownictwa (dodatkowo wszystko można drukować i jest 2 cześć tego ciekawego kursu/+ciekawa cena)
Na razie kup redpointa online 1miesiac (za miesiąc namyślisz się co dalej). Myślenie o materiałach nic nie da jak nie korzystasz z nich.
edytowany przez emil05: 04 mar 2015
kupuje wiec Red Point

slowka tez sa ok, bede sie uczyl, ale musze kupic jakis wiekszy zbiór np. 3000 słow
tu znalazlem fajna strone:
angielski3000.pl - co myslicie?

w ciagu ostatnich dwoch-trzech dni przelecialem ogolnodostepne listy 1000 słów i chyba nie znalazlem ani jednego slowa, ktorego nie znalem, a znam ich malo przeciez...
Szkoda sie skupiać na listach słów bo z każdą setką nowych jest tylko trudniej. Takie listy mają po jednym (góra dwa) znaczenia co jest z czasem nie do przejścia. Prędzej czy później załapiesz te najpopularniejsze słowa. Ucz się na bieżąco a w głowie będą sie "kodowały" praktyczne słowa/zwroty/zbitki wyrazowe/gramatyczne zasady. Skup sie na języku codziennym (najlepszy krok w język).
Przeglądaj przerobione materiały i wychwytuj nie zrozumiałe słówka/zwroty/struktury....
Alfabetyczne listy sa nudne i nie praktyczne na dłuższą metę (takie coś ma sporo wad). Prosty arkusz kalkulacyjny może być ciekawym sposobem na naukę (klik i masz wymieszane 100 czy 300wierszy - porcja do nauki). Alfabetyczna lista jest dobra jak dopisujesz nowe słowo żeby nie dublować.
Redpoint nauczy cię zapisywania wymowy "angielskimi literami" co jest praktyczne np. w UK. Wątpię żeby rodzimy mieszkaniec znał IPA.
Pomimo że znasz z 1000słów to 1poziom nie raz cię zaskoczy (czy to wymowa/pisownia/gramatyka). Wersja Papierowa ma na końcu słowniczek z 1[tel]słów (1poziom x 3słowniczki) z zaznaczeniem wymowy odbiegającej od zasad (bo są takie).
edytowany przez emil05: 04 mar 2015
dziekuje bardzo

priorytet to red Point i czytanie portali
wylawianie slow i ciekawych zdan
chce dobrze czytac przede wszystkim proste gazetowo-portalowe teksty i dogadac sie w prostych sytuacjach

wiem, nic jeszcze nie umiem i mnostwo pracy przede mna

dzieki wielkie
http://www.newsinlevels.com/about-us/

http://www.newsinlevels.com/ poczytaj o co chodzi i zaglądaj tam (3poziom to realny materiał)
Widze 117stron po 10tematów (w 3 poziomach) Sporo darmowego materiału.
edytowany przez emil05: 04 mar 2015
super
to jest super
dzieki wielkie
Czasem coś czytam z tej strony (sporo słówek) Wybieraj takie tematy co cie interesują i pracuj z nimi. Strona jest często aktualizowana. Zresztą materiału jest cała masa. Teksty po ang. torturują mózgownice do granic wytrzymałości. Nie staraj sie zrozumieć materiałów w 100%. Stracisz cenny czas. Zaznacz z 5(interesujących słówek). Poczytaj, posłuchaj tyle ile chcesz (zawsze coś zostanie w głowie). Przetłumacz znaczenie aby pasowało do kontekstu i za jakiś czas znowu wrócisz do danego tematu (i za jakiś czas znowu). Nie przesadzaj z ilością materiałów bo nie dasz rady.
to jest super:
http://www.newsinlevels.com

poziom 1 i 2 jest bardzo latwy, w sam raz dla mnie
Wiem pisałeś post wyżej. Ciesze się że Ci się podoba ta stronka xD Czytaj na głos/uzupełniaj słownictwo... itd.
Jak masz problem gdzieś w redpoint. Chętnie pomogę (tłumacząc coś lepiej się zapamiętuje) Masz tam masę miejsc do klikania w danej lekcji (wszystko potłumaczone i objaśnione). Jak polubisz sam się uczyć to sporo zdziałasz. Jak będziesz miał jakieś trudności to wez raz na jakiś czas 1h korepetycji (20-30zł i masz nauczyciela na wyłączność, ale w tedy musisz być maks przygotowany).
Napisałem PW
edytowany przez emil05: 05 mar 2015
Jestem pod wrazeniem. Kurs jest bardzo dobry. Materialy przejrzyste i logicznie ulozone.
Super sa te male podreczniki, ktore mozna zabrac ze soba wszedzie.
Do tego dostęp do nagran i platformy on line. Bardzo duzo materialu.
Jesli sie chce naprawde solidnie zrobic lekcje, to juz nie za bardzo jest czas na inne rzeczy np. nauke 1000 slow. I chyba nie jest to wtedy potrzebne, bo slow i wyrazen jest bardzo duzo.
Mysle, ze mam materialy na minimum 6-9 miesiecy ciezkiej pracy.
Dziekuje bardzo wszystkim, ktrozy mi doradzali.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 59
poprzednia |

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie