Ćwiczenie na stronie - problem

Temat przeniesiony do archwium.
Dzień dobry

Dzisiaj próbowałem rozwiązać jeden z testów na stronie. Chodzi tutaj kiedy stawiamy a/an/the. Mam takie zdanie:

Josh works as a cook in one of the restaurants in the centre of - London

W pierwszym "a cook" nie mam pojęcia dlaczego tutaj jest "a", mówimy raczej tutaj o konkretnym kucharzu. Co do the restaurants już w ogóle nie wiem o co chodzi, ponieważ w tym samym teście znajduje się takie o to zdanie:

This is Mr Smith, - one of my neighbours.

W tym przypadku nie wstawiamy nic, a przy restauracjach już wstawiamy the. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć czemu tak jest?
John jest jednym z kucharzy, ktorzy zyja na swiecie, dlatego 'a'. Mowimy o konkretnej osobie, ale nie o konkretnym kucharzu. Dopiero z tego zdania dowiadujemy sie, ze on jest kucharzem
nie stawia sie the przed ani po 'my' your' itp. W ogole napisalbym raczej 'works at a restaurant...' zamiast kombinowac z 'one'
Dzięki, z tym 'a' brzmi sensownie dzięki za odpowiedź.
Lecz z tym "the restaurants" dalej nie rozumiem, wiem że można napisać inaczej, lecz na teście nie można inaczej, tylko trzeba wstawić a/an lub the, więc dlaczego tutaj piszemy the restaurants skoro nie konkretyzujemy tej jedynej restauracji?
the restaurants in the centre of London - konkretne restauracje - te z centrum Londynu
No dobra, jeszcze można zrozumieć lecz w tym :
There aren't many words beginning with 'x'.

Czemu nie ma the w przypadku konkretnej litery ?
bo to jest jej nazwa wlasna
mozna powiedziec 'begins with an x'
jezeli chcesz the, to tylko 'begins with the letter x'
Dziękuje bardzo :)
Jeszcze jedno - mam zdanie :
How often do you go to the dentist? Twice a year.

No właśnie, ja wcześniej wpisałem a zamiast the. Nie chodzi tutaj o to czy w ogóle ktoś chodzi do dentysty (obojętnie jakiego) a nie konkretnego?
'a dentist' mialoby sens, ale tutaj jakby sie zaklada, ze masz swojego dentyste.
Czyli to zdanie jest złe jako część ćwiczenia gramatycznego, bo naprawde mozliwe sa dwie odpowiedzi

poczytaj też tutaj, choc mozesz nie wszystko zrozumieć
https://english.stackexchange.com/questions/373804/how-often-do-you-go-to-the-or-a-dentist
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie