jak, jek długo, jak często

Temat przeniesiony do archwium.
Ile czasu powinnam poświęcać codziennie na nauke języka???
I co mam zrobić że by uczyć się efektywnie??
Prosze powiedzcie może macie jakieś sposoby???????
Bardzo mi na tym zależy.
Hello! zalezy do czego dazysz, choc wydaje mi sie, iz godzina dziennie wystarczy(tzn zalezy jeszcze od ilosci wonego czasu-godzina to minimum)! z tym, ze musi byc to porzadna godzina, tzn. musisz sie skupic i odpowiednio cos zrobic, jakis jeden, dwa lub trzy tematy...przy czym nie powinno Cie nic rozpraszac...taka godzina powinna by dzien w dzien,bez ani jednego dnia upustu i wydaje mi sie, ze wtedy Twoja praca osiagnie efekty:)....najlepiej jeszcze,aby CIe ktos pozniej sprawdzil albo zebys zzrobila jakis test,ktory sprawdzilby ile sie nauczylas....tak szczerze powiem Ci, ze ciezko jest sie naprawde zmobilizowac...trzeba miec naprawde silna wole...u mnie ciezko czasem z tym:P
Mysle, ze dobrze mysle i zycze CI owocnej pracy:)
pa!
Słyszałam trzy opinie ;).
- min. 30 min. dziennie
- min. tyle samo czasu na naukę własną, co na naukę w szkole, na kursach itd.
- i że jeśli poświęcasz 1,5 h dziennie to po bodaj 3 czy 5 latach możesz powiedzieć, że znasz język ;).

Ja niestety mam problemy z systematycznością :(.

A jeśli chodzi o metody, polecam książkę Lucyny Gołębiowskiej \"O giętkości języka\". Może bez odkrywczych teorii, ale przydać się może, a kosztuje grosze.
Szkoła Berlitza zaleca 3x30 minut dziennie, codziennie, 7x w tygodniu, 52 tygodnie w roku. Po 3 latach będziesz mogła powiedzieć, że znasz ten język.

W tych 30 minutach powinnaś 10 minut przeznaczyć na naukę słówek, 10 na naukę testów i 10 na ćwiczenia gramatyczne.
nuka słówek-zajrzyj na stronę www.termit.ie.tu.koszalin.pl tam sa opisane dosyć fajne metody nauki słówek.Ja wypróbowałam i działa.
W sprzedaży są teraz też fiszki do nauki jezyka ( w księgarniach językowych)bardzo fajnie opracowane.
Podaj jeszcze raz ten link, bo mi sie nie otwiera.
Fajne sposoby na nauke slowek znajdziesz na http://eduseek.interklasa.pl/przedmioty/jezykobcy/angielski/ poszukaj tam \'Jak skutecznie uczyc sie slowek\' (mozesz poczytac tez komenty do tego art.). Na pewno spodoba ci sie ktorys ze sposobow, ale wedlug mnie najlepszy jest wyjazd do UK.
Hey! W maju zdaje mature pisemna i ustna z ang. Dlatego tez ja dziennie przerabiam ok 150 slowek z Super Memo Advanced Speed up oraz ucze sie gramatyki ok pol godziny dziennie. kupiel sobie tez ksiazke do pisania wypracowan i z niej tez czesto korzystam.
Możesz podać tytul tej ksiazki do pisania wypracowan?
Ech, nie ma nic bardziej nierozsądnego niż nauka pojedynczych słówek! Zajrzyj na stronę www.isel.prv.pl
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja zimowa 2003