Nauka szkoła srednia.

Temat przeniesiony do archwium.
Właśnie w tym roku kończę szkołę gimnazjalną - jestem po testach etc. W następnym roku szkolnym, mam zamiar wyjechać do Anglii do taty,chcę tam się przeprowadzić,ze względu na maturę międzynarodową. Znam niby podstawy języka angielskiego ale czytałam na różnych forach że to co tutaj 'umiem' jest niczym w porównaniu do tego,co mi przyniesie życie w Anglii. Chciałabym zapytać, jak to wszystko będzie wyglądać? Z tego co mi wiadomo to, w Anglii również piszą testy do szkół coś jak nasze polskie liceum. Czy ja również musiałabym je pisać? Jeśli byłoby można bardzo proszę o opinie. Dodam,że to w Londynie mam się uczyć. + Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
w Polsce też można robić maturę międzynarodową, po co po to samo jechać do anglii? zresztą w anglii to nie matura międzynarodowa a a-levels są 'standardem'. jeżeli nie masz w Anglii bliskiej rodziny u której mogłabys mieszkać to nie masz co myśleć o wyjeździe i samodzielnym życiu.
Napisałam że będe mieszkać z tatą, który jest już tam od dobrych kilku lat. Zresztą, u mnie w mieście nie ma możliwości zrobienia międzynarodowej matury dlatego wybieram się do Anglii, zresztą tam też chciałabym studiować. :)
Problem polega na tym, ze zanim przyjma Cie na A levels, to bedziesz musiala spelnic ich wymagania w sensie dobrych wynikow. Jakie one sa potrzebne, to tata moze sprawdzic juz teraz. Bo jak nie masz dostatecznych wynikow (w sensie tego co wymagaja) to i tak Cie nie przyjma na A levels. Simples.
A studiowanie nawet na A levels w jez. ang jest trudne, tak, ze bedziesz musiala miec oipanowany jezyk na poziomie przecietnego 16-17go letniego nativa, bo z takimi bedziesz chodzic. Jak nie dasz rady, to i tak nie zdasz. Do Uni tez maja wymagania, i warto by bylo sie upewnic, co wymagaja Unis, jakie przedmioty mozesz robic na A levels w danym collegu i czy sobie dasz rade.
Cytat: ciasna
Napisałam że będe mieszkać z tatą, który jest już tam od dobrych kilku lat. Zresztą, u mnie w mieście nie ma możliwości zrobienia międzynarodowej matury dlatego wybieram się do Anglii, zresztą tam też chciałabym studiować. :)

a no tak. jakos mi przeleciało przed oczami. ale terri ma rację, jeśli znasz 'tylko podstawy' angielskiego, to jak chcesz sie uczyc przedmiotów w tym języku? poproś tate, niech sie dowie, co potrzebujesz, żeby się dostać tam do szkoły zaznaczając w jakim stopniu umiesz angielski. nikt nie będzie Cie w szkole prowadził za rekę bo nie rozumiesz zajęć.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa