OJA 2011

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 112
http://www.fronda.pl/blogowisko/blog/autor/henryk_krzyzanowski - to jest ciekawsza strona autorska H.K.
@RafalGorny Powiem Ci, że nie wszyscy nauczyciele są skłonni akceptować wszystkie POPRAWNE ale niekluczowe odpowiedzi. Ja musiałam w zeszłym roku użyć siły perswazji i opłaciło się:)
Cytat: Laplace
http://www.fronda.pl/blogowisko/blog/autor/henryk_krzyzanowski - to jest ciekawsza strona autorska H.K.

samo "O Autorze" przeraża: "Henryk Krzyżanowski - Moherowy sarmata" ...
A, jeszcze à propos uznawania odpowiedzi poprawnych ale niewystępujących w kluczu: nieźle w tym roku zrobili uczestników olimpiady z niemieckiego, przytoczę odpowiedni fragment: '1. Proszę za każdy błąd gramatyczny/leksykalny/wyrażeniowy odejmować WE WSZYSTKICH CZĘŚCIACH TESTU(!) po 1 punkcie, jednak nie więcej, niż ich maksymalna ilość w danej części zadania (nie dawać punktów ujemnych!).' Także nieźle...
Ja też jej chyba musze użyć;P mysle że prog będzie 31pkt. a to jest próg krajowy czy w województwach są różne w zależności od poziomu?
A które to są open-ended questions? :D
Próg jest dla całej Polski, chociaż IMHO w tym roku może być wyższy, bo olimpiada troszkę prostsza niż ubiegłoroczna.
Wszystkie procz ABCD chyba. Nie wiem czy prostsza;) Może my wiecej już umiemy;)
open-ended to wydaje mi się, że wszystkie poza testowymi (ABCD); z mojego słownika jedno ze znaczeń 'open-ended': 'stwarzający możliwość dowolnej interpretacji
Mnie się zdaje, że są na podobnym poziomie
O! Np. zdanie z papieroskiem: klucz mówi: returned/had/had been having/ A jak na mój common sense to had had byłoby dobre. Jak Wy daliście? Chodzi o to z cigarette
Cóż, myślę, że poziom 'combustion chamber' i 'potty-training' można porównać:P
Myślę, że etap szkolny jest trudniejszy od okręgowego. Ma na celu przesianie ludzi i potem większe szanse są dalej powalczyć;)
Patrzę na tę jego stronę i już sam nie wiem, jakie on ma poglądy. Hot'n'cold...
Ale pamiętaj, że combustion jednak było łaskawie podane :D A ten przesiew w pewnym sensie jest zrozumiały biorąc pod uwagę fakt, że testy są dostępne wcześniej...tak, tak, nie wierzę w uczciwość Polaków.
hehe powiedziałbym coś w tej kwestii w zwiazku z moją olimpiadą historyczną z zeszłego roku ale sie powstrzymam:D
a tak z ciekawości, jak Ci poszło? jak wygląda OH? praca na I etap, to wiem, a dalej?
Potem praca 3 godzinna samodzielnie na podany temat i potem jak dostaniesz 42pkt na 50 to ustny. Rok temu byłem na ustnym ale tam już lipa. Nie twierdze że umialem na tyle zeby dojsc do centralnych ale to już tam układy i nie ma co się oszukiwać;)
a miałeś w komisji słynnego prof W. Len.? :D i tak - szacun!
Wiem tylko że miał brzydki zwyczaj smiania się z czyjejś niewiedzy;) Zwłaszcza że znał pytania i mógł się świetnie przygotować do dyskusji;) Sposób rozmowy w OJA jest nieporównywalnie lepszy. Inni ludzie i inne podejście.
Jeśli ktoś znajdzie jutro w szkole lub w necie arkusz i odpowiedzi bardzo prosze o zamieszczenie go na forum;)
Ech, byłoby fajnie wreszcie przejść do kolejnego etapu OJA.
Jeżeli przejdę to tylko dlatego, że wszechświat będzie chciał sprawdzić, jak daleko sięga moje lenistwo i czy jestem w stanie się ogarnąć jeżeli mam motywacje ;P Ale racja, fajnie byłoby przejść.
macie już wyniki? ja jeszcze sobie poczekam... :/
Tak, ja już mam. 41 punktów:)
@seattleite94 no to moje gratulacje!
ja będę miała jutro, nie mogę się już doczekać
Gratulacje! Piękna jest taka pewność...
Ma ktoś klucz?
Ja na wyniki to sobie jeszcze chyba poczekam. Nauczycielka prowadząca olimpiadę rozchorowała się i musi to wszytko poprawiać w domu a nie wiadomo ile jej to zejdzie:/
Cytat: seattleite94
Tak, ja już mam. 41 punktów:)

No to jesteś w okręgowym;) Gratulacje!;)
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 112

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa