OJA 2011

Temat przeniesiony do archwium.
91-112 z 112
| następna
Dziękuję za gratulacje:) Zawsze komisja okręgowa może mi coś odjąć, ale myślę, że tutaj nie więcej niż 1 punkt.
A z jakiego jesteś okręgu?;)
Tzn. chodziło mi o to, że wydaje mi się, że w mojej pracy nie ma co więcej punktów odejmować, tylko ewentualnie 1, bo reszta powinna być OK.
A jestem z krakowskiego:) A Ty?
Śląsk. Miał byc dziś klucz na necie i nie ma;(
mam już wynik, niestety, moja trzykrotna przygoda z OJA już zakończona - no ale cóż, trzeba starać się też dla własnej satysfakcji że się próbowało ;)
Dzięki OJA 2011 słowo "potty-training" na zawsze będzie mi znane!

Czy pamięta ktoś, jaki był próg 2 lata temu? Na tej stosunkowo prostej OJA? Wydaje mi się, że też 31 pkt. ...??
38 pkt;) Wynik identyczny jak w zeszlym roku;) Powinno być dobrze;)
Cytat:
Dzięki OJA 2011 słowo "potty-training" na zawsze będzie mi znane!

Good one. Były jeszcze jakieś wydumane słówka? :)
licentiousness i preemptive - rozwaliło mnie! a dziwi mnie, bo w kluczu jest FINED jako ukarany, a nie taki, który dostał grzywnę... czyżby pan K. nie był wystarczająco accurate? ;)
Z tego co wiem, pan K. już drugi rok z rzędu nie układa olimpiady. Pre-emptive jako prewencyjny czy inne znaczenie?
Czy jest już dostępny arkusz z odpowiedziami na necie gdzieś?;) Jak szacujecie próg?;)
Cytat: pakk
Z tego co wiem, pan K. już drugi rok z rzędu nie układa olimpiady.

układa, układa! Było Copyright - HK. a preemptive jako prewencyjnie w zdanku: They preemptively cried foul instead
Cytat: daga2909
Czy pamięta ktoś, jaki był próg 2 lata temu? Na tej stosunkowo prostej OJA? Wydaje mi się, że też 31 pkt. ...??

2 lata temu próg wynosił 39 pkt.
Mam nadzieję, ze moje 43pkt wystarcza... jestem w klasie maturalnej, chce isc na lingwistyke stosowana i strasznie mi zalezy na tej olimpiadzie. Przerazaja mnie testy z kultury, pytania wydaja sie kompletnie randomowe :/
A mi się nie udało. No nic, spróbuje za rok. Mam tylko pytanie do osób które uzyskały wysokie wyniki- w jaki sposób się przygotowaliście? Polecacie jakieś konkretne książki, czy strony?
Cytat: kaczor1993
Mam nadzieję, ze moje 43pkt wystarcza... jestem w klasie maturalnej, chce isc na lingwistyke stosowana i strasznie mi zalezy na tej olimpiadzie. Przerazaja mnie testy z kultury, pytania wydaja sie kompletnie randomowe :/

Ja również wybieram się na lingwistykę stosowaną. ;) Myślę, że nie masz się o co martwić. Nie podniosą progu powyżej 40, a najprawdopodobniej będzie niższy.
Niższy tzn? Jaki przewidujecie?
33/60...czyli może za rok mi się poszczęści.
No każdy z nas chyba chce dostać się do finału i być zwolnionym z matury;) Trzeba walczyć i nie poddawać się zwłaszcza jesli ktoś jest w 1 lub 3 klasie dopiero;)
Ja robilam niesmiertelne testy z gramatyki H. Krzyzanowskiego. Polecano mi takze "Tests in English thematic vocabulary" Mariusza Misztala,ale nie za duzo z tego przerobilam. Mysle,ze do 2.etapu moze sie przydac "Saturday night live" (do kultury amerykanskiej,polityki). polecam ten program,przesmieszny a nie ma do niego napisow,wiec trzeba sluchac :) Mozecie polecic jakies ksiazki do przygotowania do 2.etapu?
Cytat: adam_d
Ja również wybieram się na lingwistykę stosowaną. ;) Myślę, że nie masz się o co martwić. Nie podniosą progu powyżej 40, a najprawdopodobniej będzie niższy.

Na UW? jaki drugi jezyk?
^ Tak, na UW - z hiszpańskim.

Też mam Misztala i też mało z niego zrobiłem do tej pory, mea culpa. Trudno mi na dobrą sprawę powiedzieć, z czego się przygotowywać...
edytowany przez adam_d: 17 lis 2011
Temat przeniesiony do archwium.
91-112 z 112
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa