hey there olimpijczycy!

Temat przeniesiony do archwium.
61-71 z 71
| następna
Ja i kilka osób z mojego otoczenie mamy dochody powyżej 30 tys zł miesięcznie. Więc Polska chyba jest bardzo bogata. :)
Jestem porażona ilością zrobionych przez siebie błędów that could have been easily avoided.

A)
supply - napisałam SUPPLIES w sensie zasobów, bo słowo "podaż" po angielsku w ogóle nie przychodziło mi do głowy
food poisoning
faith, rooted - napisałam UPROOTED
defeat, humilitation - błąd usera, powinno być HUMILIATION tak też napisałam na arkuszu
samples
competitive
surrender, WWII - dałam SURRENDERING, bo nie byłam pewna co do formy rzeczownikowej... zaliczą??
raw materials - a jakie było pytanie?

B)
temporary
lyrics
donors - tam chyba zostawiłam puste miejsce, and what was the question again?
censorship
drought
increasingly
activity
cockpit - napisałam DASHBOARD, zmylona przez stare dobre Last.fm... czyżby na tym chciał nas złapać pan Heniek? :))))))

Część C - w całości zgodnie z kluczem, ufff
czy jest jeszcze jakaś szkoła poza moja gdzie nie sa znane jeszcze wyniki?
Dla wszystkich, którzy chcą się jeszcze trochę podręczyć tegorocznym etapem szkolnym, tutaj dostępny jest test i klucz:
http://ifa.amu.edu.pl/fa/oja
Ja się zalamalam tym etapem. w zeszlym roku przeszlam spokojnie do drugiego etapu, a potem do czesci ustnej a teraz mysle ze bede miec w okolicach 36 pkt. zalamka :(((
Hmm...
Mam kilka watpliwosci:

Test E
a) dlaczego nie 'what/which'? (napisalem 'that', ale chyba jedynie dlatego ze mi lepiej brzmialo)
e) dlaczego nie 'it HAD BEEN like...'?

Test F
h) co znaczy 'intelligence' w tym zdaniu?

Moglby mi ktos powyzsze wytlumaczyc?
Chyba rejonowym, bo szkolny już zdążyłam napisać i zawalić.
^ powyższe - do Lorin
Nie dojrzałam słowa "tegorocznym" - chyba jednak wyłączę Geldofa i położę się spać...
Hej. Mam pytanko. Czy to była olimpiada dla gimnazjum ??
NIE. To była ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla szkół ponadgimazjalnym (licea, technika), chociaż w niektórych szkołach (takich jak moja) pisali ją również gimnazjaliści (z różnym skutkiem). Dla gimnazjów są organizowane tak zwane konkursy.
Temat przeniesiony do archwium.
61-71 z 71
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego