Słowo jedno

Temat przeniesiony do archwium.
Jeśli chcę powiedzieć, że pokój jest wspólny.

Room is common ?
Czy jakieś inne słowo ??
wspólny pokój? wg mnie po polsku to eszcze jakos ale po ang to nie. moze room is shared by all us.
tzn zalezy w jakim kontekscie;]. tamto co przed chwila napisalem to bez sensu;]
Jesli mieszkasz z kims w pokoju, to mozna powiedziec 'shared', np. 'I shared the room with John'. Jesli w trojke wynajmujecie mieszkanie z trzema sypialniami i czwartym duzym pokojem, to 'common room' jest jak najbardziej na miejscu. W innym kontekscie pewnie mozna jeszcze inaczej...
Chodzi o taki jak np wynajmuje pokój, i jeden wspólny pokój z moimi mieszkańcami to na przykład salon.
I chce to powiedzieć, że to jest wspólny pokój...trudno to wytłumaczyć.

Jeszcze jedno pytanie :
śniadanie jest za darmo, jest szwedzki stół.

Breakfast is in vain, is "swedish table"
O właśnie o to mi chodziło !:)
Jeszcze jedno pytanie :
śniadanie jest za darmo, jest szwedzki stół.

Breakfast is in vain, is "swedish table" ?


Lot samolotem w dwie strony ? jak to będzie brzmiało ?
No nie bardzo :) 'In vain' to znaczy 'na prozno, nadaremnie'. 'Za darmo', czyli za zero pieniedzy to najprosciej mowiac 'free'.
Szczerze mowiac nie wiem, czy pojecie 'Swedish table' jest powszechnie znane na swiecie, choc widzialem je w folderach polskich hoteli. Moze 'buffet breakfast' na przyklad?

Pozdrawiam,
vindex
return flight
Zozole,
Ciekawi mnie, w ktorym slowniku bylo napisane ze '...za darmo' znaczy 'in vain'
najlepiej 'breakfast is free' ale w hotelach to uzywaja 'complimentary breakfast'
Nie spotykam sie z 'swedish table' - najlepiej 'a buffet' - a buffet breakfast' albo 'a complimentary buffet breakfast' - wszystko zalezy w jakim to kontekstie bedzie to uzywane.
Mam jednak więcej pytań.

Lot trwa - Flight last ??? znalazłam, że last to trwać?

Wylatujemy z Gdańska o 7 rano i jesteśmy tam o 20- We fly out in Gdańsk on 7 a.m and we are in ..... on 20 p.m ?
in vain = na darmo (= nadaremnie)
jedna literka źle odczytana
...Flight lastS x hours
...We fly out FROM Gdańsk AT 7 am and we are in X (paradise) AT 8pm (NIE 20p.m)
Dziękuje terii !
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie