Tłumaczenie space them out

Temat przeniesiony do archwium.
Co znaczy W jaki sposób mam rozumieć tłumaczenie "They'll space them out after you've been here awhile." "Za jakiś czas będą przychodzić rzadziej."
Sprawdziłem w słowniku, że "space someone out" oznacza "mieszać komuś w głowie" co nie pasuje tutaj zbytnio. ?
Context?
Co masz na myśli? Mam podać szerszy kontekst w jakim to zdanie zostało użyte czy mam rozumieć że to zdania oznacza to co oznacza bo zostało użyte w takim kontekście? Ale to i tak się zupełnie nie zgadza z tym co mówi słownik.
Podaj szerszy kontekst.
To zdanie jest wyrwane z kontekstu.
Cała rozmowa

A: Why do they do that?

B: They are just doing checks. They will space them out more after you have been here a while.
za maly kontekst
czy on jest w jakims szpitalu albo wiezieniu?
Robia kontrole. Jak juz tu troche pobedziesz, kontrole beda rzadsze

them nie odnosi sie do zadnych osob, wiec space sbd out nie ma tu zastosowania
Ja lubie caly paragraf widziec jak cos tlumacze, cala sytuacje.

Oni cos tu sprawdzaja. Beda sprawdzac rzadziej po jakims czasie,jak juz tu dluzej pobedziesz. (?)
Większego już nie ma chyba. Poza tym rozmowa już jest zupełnie o czym innym.

Tak, ona jest w szpitalu. Właściwie to scenka z filmu.

Ogólnie w tej scence pielęgniarka przychodzi do pokoju i mówi "Checks" no i dalej rozmowa jak wcześniej napisałem.

Ale w słowniku wyrażenie "space out" oznacza "zawiesić się, wyłączyć się, zagapić się" więc też mi nie pasowało.
Właśnie myślałem na początku że them będzie odnosić się do osoby. Może po prostu space i out nie są tutaj złączone w jedno wyrażenie. Them chyba odnosić się do checks. Czyli dosłownie tak jakby: Oni rozstawą kontrole bardziej. Ale co wtedy oznacza out?
them odnosi sie do checks
space out oznacza wlasnie 'rozstawic bardziej w czasie'
space out to jest tzw. phrasal verb.
Musisz sie przyzwyczaic, ze phrasal verbs (ale nie tylko) moga miec wiele znaczen. Trzeba miec dobry slownik , najlepiej ang-ang i szukac tego wlasciwego znaczenia pasujacego do kontekstu. Dobrze jest tez patrzec na synonimy. Tutaj najblizszym synonimem bedzie spread out.

https://www.collinsdictionary.com/us/dictionary/english-thesaurus/space-something-or-someone-out
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa