reported speech

Temat przeniesiony do archwium.
Rewrite the sentences beginning the the way shown
e.g. Where are you going - asked Tom?
Tom asked (me) where I was going.

Wszystkie zdania przekształciłem prawidłowo ale przy jednym wynikł pewien problem
Will you carry my briefcase for me please, James? - said Richard

Wydawało mi się, że napiszę Richard zapytał Jamesa czy ten poniesie jego teczkę za niego lub czy mógłby ponieść więc napisałem Richard asked James if he would carry/if he could carry his briefcase for him.
Tymczasem w odpowiedziach mam po prostu Richard asked James to carry his briefcase co rozumiem jako Richard poprosił Jamesa by ten poniósł jego teczkę.

Chciałem spytać czy te moje wersje też są poprawne?
Twoje wersje są dosłowne: widzisz pytanie i chcesz je przekształcić na pytanie, ale to pytanie to była prośba.
Tak wiem, że dosłowne, zresztą wszystkie pozostałe w tym ćwiczeniu były również dosłowne i tylko tutaj coś nie poszło więc chciałem się zorientować czy te moje wersje są poprawne gramatycznie.
autor cwiczenia chcial widocznie sprawdzic Twoja 'wyobraznie' gramatyczna, to jak sobie radzisz z przeksztalcaniem roznych konstrukcji w zgrabne formuly; niemniej jednak, Twoja odpowiedz z 'would' jest rowniez odpowiednia w tym kontekscie; z 'could' juz nie za bardzo, bo to ogranicza sie do zdania z 'Can you carry my briefcase...'
No niestety elastyczność językowa nie jest moją mocną stroną. Od dawna mam tendencję do powtórzeń 1:1. Niekiedy okazuje się, że takie dosłowne wersje są niepoprawne więc wolałem spytać. Dziękuję za wyjaśnienie.
moze brak Ci elastycznosci jezykowej, ale fakt, ze sa cwiczena, ktore daja tylko jednoznaczna odpowiedz (viz taka, na ktorej sie autor cwiczenia skupia i oczekuje) to tez niestety jest problemem dla uczacego sie, bo daje poczucie popelnionego bledu, gdzie w istocie jego odpowiedz jest w pelni poprawna
Poza tym lubię też byś ścisły w odniesieniu do poleceń. Gdyby było polecenie - Utwórz inne zdania w podobnym kontekście to pewnie bym na to wpadł ale było, że wg schematu który zakładał właśnie powtórzenie słowo w słowo i we wszystkich pozostałych to się sprawdziło. No ale grunt, że się dowiedziałem co jest poprawne. Dziękuje za pomoc
Temat przeniesiony do archwium.