różnica pomiędzy have a get

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o pomoc. Mój problem polega na tym że nie wiem kiedy mam wstawić do tekstu have czy get


Mam zdanie
They couldn't ________divorced because of their religious beliefs.

Ja bym wstawił have, a wiem że ma być get. Dlaczego?
Witaj zdesperowany człowieku:)
W tę lukę musisz wstawić GET.Pytasz dlaczego?No więc odpowiedź jest bardzo prosta.Get divorced to tak zwrot,to tak jakby jedno słowko i musisz je zapamietać.Już teraz wszystko jasne?>
Poza tym :
jeżeli wstawisz get bedzie to znaczyło-oni nie mogi się rozwiesc..
jeżeli wstawisz have bedzie to znaczyło-oni nie mogli byli się rozwiesć-co znaczy że sie rozwiedli(i tym zwrotem wyrazasz swoje zaskoczenie-swoją jakby wiarę w to że się nie rozwiedli).już teraz kumasz?
Dzięki serdeczne, jeśli to zwrot to wszystko jasne
czy zwrotami są również
get tired
get married
gdzie moge znaleźć takie zwroty?
No to co wymieniłeś to są zwroty takie.Gdzie je możesz znaleźć?Hm..w słowniku word power oxforda powinny być.Wiesz..też mozesz sobie o tym poczytać w książce do gramatyki(zdaje się w Murphiego ksiazce-granatowej jest to wytłumaczone).
Ale oprocz tego-nie stawiasz GET w lukę-tylko dlatego że jest to zwrot-musi to pasować do kontekstu zdania.W mojej drugiej wypowiedzi troche o tym napisalam,ale nie jestem pewna czy dobrze ci to wytłumaczyłam.pozdroffka
dzieki serdeczne
both work
get tutaj wskazuje niejako na zmiane stanu. Get divorced - got divourced -no i juz sa rozwiedzeni, he is getting tired - staje sie zmeczony i he got tired - i juz sie zmeczyl, it's getting worse/harder - to staje sie gorsze/trudniejsze etc.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia za granicą