gdzie jest LUTON?

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktos morze mi powiedzieć gdzie jest miasto LUTON w anglii?i jak daleko jest od londynu.i czy lotnisko Luton Airport to jest w tym mieście Luton czy tylko ma takas nazwe?
luton to miasto jakies 50 mil na polnoc od londynu ale z tamtad napewna sa dobre polaczenie z innymi miastami mowie napewno ale nigdy tam niee bylem
Może się przydać
http://www.uk.map24.com/
elo. luton faktycznie jest niedaleko londynu. jedziesz tam na praktyki??? ja nie dawno wrociłem z praktyk na których poznałem anglika z luton. opowiedział mi conieco o swojej miescinie. nie jest tam różowo, przede wszystkim dlatego że łatwo można oberwać. jak to adam (czyli ten anglik) powiedział: tam trzeba szybko dorastać. 3maj sie na tych praktykach:)
co to znaczy że morzna tam oberwać?ludzie nie straszcie mnie!ja tam jade z kolezanka.ona na studia a ja do pracy.napiszcie coś wiecej o luton.
a poza tym słyszałam ze jest tam bardzo dużo polaków i bardzo dużo studentów z całego świata,ze to takie typowe studenckie miasto i że ogólnie jest OK!
czesc, ja jestem au pair w Luton od 15 lipca, z Luton do polnocnej czesci Londynu jest jakies max 40 min pociagiem, ostatnio tez sie dowiedzialam, ze to jest jedno z najbardziej niebezpiecznych miast w Anglii, wiec dlatego ktos wyzej napisal, ze mozna latwo oberwac, chociaz odkad tu jestem nie widzialam zadnej bojki ani nic, raz kiedys jak jechalam samochodem w nocy, widzialam, ze jeden cos w nos oberwal i sie ocieral, ale to byly prawie takie typowe zule, w sumie ja nie moge sie za bardzo wypowiedziec, bo mieszkam ponad godzine na nogach od centrum i w centrum bywam rzadko, jak juz to do jakiegos lokalu, a nie zbey chodzic po calym, ale za 2 tygodnie sie przeprowadzam do centrum, wiec bede mogla wiecej powiedziec, a wiadomo, ze najwiecej dzieje sie w centrum... co do Polakow, to nie wiem, podobno w centrum slychac duzo polskich glosow, ale to wszedzie tak jest, szczegolnie w okolicach Londynu, wiec nie ma sie co dziwic, ja tu gdzie teraz mieszkam nie slysze polskich glosow, raz aby jakas babcie spotkalam jak szlam do szkoly po dzieci, ona jest polka, osttanio jakiegos dziadka z wnukami w parku i to wszystko, ale mam kilku znajomych tu polakow, m.in. byla opiekunka moich dzieci i 3 osoby ktore poznalam na czacie, ale napisze wiecej jak bede mieszkac w centrum :)
Hej, tez mieszkam w Luton daleko od centrum- Birds Estate niedaleko Lewsey Farm. Jak bys chciala pogadac to napisz [email] mozemy sie spotkac.
Hej:) Luton jest jakby dzielnica Londynu, to sa obrzeza miasta (lotniska zazwyczaj sa na obrzezach), a wiec do centrum Londynu jest z Luton dosyc daleko.. To lotnisko jest niewielkie i jakby "boczne", laduja tam samoloty mniejszych linii lotniczych, np.: EasyJet. Pozdrawiam!
Dzięki wszystkim za info o luton.czy ktoś morze jeszcze wie gdzie tam jest dworzec pks? i czy jest daleko od lotniska?
Cześć
Moja córka wyjeżdża we wrześniu do Luton na uniwerek.
Może znasz jakieś pokoje do wynajęcia?
Z góry dzięki
Krzysiek
luton miasteczko ok 40 minut pociagiem od londynu,,miasteczko w ktorym ujrzysz tylko 75%pakistancow i 20%polakow ,,nie polecam choc za dlugo juz tu siedze i wylatuje do irlandii;-))
pokoi do wynajecia jest tu bardzo duzo ,zazwyczaj od pakistancow,choc stan mieszkan nie wszedzie jest dobry,wiec trzeba wyszukac ,,z gory trzeba zaplacic za rent,,za 2 tygodnie z gory +za tydzxien na bierzaco;-)
sorki że sie wtracam ale to mnie rozwaliło:)
"jest tam dworzec PKS??"

- obawiam się że niestety nie... szczerze mówiąc wątpie żeby w angli takowy gdzieś był...

btw "czy ktoś moRZe(..)"
na pewno nik tu nie MORZE

ale może znajdziesz kogoś kto MOŻE


Pracuj narazie nad j.polskim:)
Michauek, chyba Ty jestes jakims skrzywdzonym, nieszczesliwym czlowiekiem - zamiast napisac cos, co mialoby jakakolwiek wartosc, cos so przydaloby sie komukolwiek, stoisz w tlumie i wytykasz palcem: "ha, ha! spojzcie, ona zrobila blad ortograficzny, ale wstyd, o jezu! i ja to zaraz zauwazylem a wy nie! ale jestem specjalista od wytykania ludziom bledow i staram sie nie przeoczyc niczego! ha, ha i ona jeszcze mysli ze Polskia Komunikacja Samochodowa jest takze w Wielkiej Brytanii, czyli w Zjednoczonym Krolestwie zwanym u nas popularnie od meczu na Wembley Anglia!"
Michauek, michauek... Bylibysmy teraz w szkole - chetnie bym Ci za to na przerwie wpieprzyl i zamknal w kiblu!
Z pewnoscia dobrze wiesz o co tutaj chodzi, nie o zadna Polska Komunikacje Samochodowa lecz o polaczenie autobusowe z lotniska; nie sadze, ze jestes az takim becwalem ze tego nie wychwyciles - Ty po prostu udajesz glupka. Gdyby podobnie reagowalo wiekszosc ludzi, ciezko byloby sie na swiecie porozumiec. Kazdy z nas, kiedys tam, probowal sie dowiedziec czegos, dokladnie nie wiedzac jak postawic pytanie aby byc zrozumiany w stu procentach. Nigdy sie Tobie to nie zdazylo? Jezeli odpowiesz teraz "TAK", to nie uwierze.

A wiec Kara16,
nie przejmuj sie gdy spotkasz kiedys takich niesympatycznych ludzi jak michauek - oni sa na szczescie nieliczni - byc moze kiedys nadejdzie taki czas ze zupelnie wygina, podobnie jak kiedys dinozaury.

Na lotnisku w Luton, zaraz przy wyjsciu stoja autobusy jezdzace co kilkanascie minut do Londynu, nie powinno byc z dostaniem sie do miasta zadnego problemu.

Pozdrawiam
pr
W centrum mozesz mieszkac tam ci nic nie grozi bo sa wszedzie kamery. Ale poza centrum w nocy to sie nie wychylaj sama!!!!!!!
z lotniska nie ma zadnego placzenia typu PKS ale zawsze tam stoi bardzo duzo Taksowek wiec nie masz sie czym martwic!!!!!!!!!!!
tak to lotnisko w miescie luton. luton jest polozone 20mil od londynu .jak masz jeszcze jakies pyt to [gg]
Witam
Mam pytanie i prośbę zarazem
Niedługo jadę na stałe do Luton do pracy i chciałbym wiedzieć jak tam jest , jak się żyje jak spędza się wolny czas , jak wygląda ogólne codzienne życie .
a moja prośba to czy ktoś może chce się z nami skontaktować :D lubię poznawać nowych ludzi a miło będzie poznać kogoś zanim tam zajadę :D
Jakby co to piszcie na [gg] ale piszcie tylko do 2 sierpnia bo potem juz będę na miejscu i nie wiem kiedy będę miał dostęp do netu :D
K.Cz.
jaca luton jest jakieś 50 mil na północ od londynu jak nie wiecej :)
co do dworców pks to one tam mają nazwe CAUCH Station i są to autokary(ale lepsze niż nasze pks), z luton busem na victorie połączenie kocztuje ok 10 funciakó ale jak ktoś jedzie na południe to lepiej pociągiem i odrobine taniej

luton nie jest dzielnicą bytomia tak jak dzielnicą katowic nie są przyrzowice(ludzie ze śląska wiedzą ocb)

a co do tej przestępczości to ludzie przesadzają... nie słyszeliście o Brixton Albo Clapham(czarnuchy strzelają do policjantó :) czy Croydon które proewadzi pod względem gwałtó ponoic.
Luton jest mniej wiecej 35 mil - na polnoc.
Wszyscy piszą o połączeniu do londka:) czyli londynu a jak wygląda w drugą stronę? to znaczy do northampton? daleko jest z lotniska do stacji kolejowej i ile kosztuje pociąg ?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe