Jak zamieszkac w Grecji?

Temat przeniesiony do archwium.
Od dłuzeszego czasu wraz z moja przyjaciólka myslimy o wyjezdzie do grecji ale na stałe, nie znajac jezyka greckiego lecz sprawnie porozumiewajac sie po angielsku.Chciałaby dowiedziec sie gdzie najlepiej zamieszakac(zalezy głownie mi na miejscowosciach nadmorskich). Jak wogole wszystko rozpoczac... Chciałbym takze dowiedzie sie ile mniejwiecej kosztuje tam zycie. Bardzo prosze o odpowiedz
Pozdrawiam Estelaa
Naucz się greckiego, Grecy nie znają dobrze angielskiego po za tym nie jest tak łatwo o prace jak się wydaje
Ambasada RP w Grecji:

www.poland-embassy.gr

Greckie pośrednictwo pracy:

www.oaed.gr

Oferty pracy:

www.europa.eu.int/eures

www.in2greece.com/jobs/job_forum.htm

wszystko o Grecji
http://www.gogreece.com/
po za tym przeczytaj to:
http://www.grecja.org/info/Bezpieczenstwo-grecja.htm
Czy emigracja do Grecji ma sens? Po rocznym pobycie w tym pięknym dla turystów kraju mam mieszane uczucia. Napewno nie opłaca się tam jechać do pracy sezonowej przez pośrednika. Jeśli wyjdziesz na zero to jest już sukces. Na twojej ciężkiej pracy zarabia tylko legalnie działający grecji pośrednik. Praca 16-18 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu to standart. Zarobki w okolicach 500 euro z czego odlicz bilet i haracz dla pośrednika. Inaczej sprawa wygląda jeśli znasz angielski lub niemiecki i sama sobie znajdziesz prace. W tym wypadku jest mozliwość odłożenia paru groszy. Ogólnie uważać na greckich skąpych i bezlitosnych właścicieli małych hotelików i tawern. Wykożystują ile tylko mogą. A co w przypadku dłuszego pobytu? Tak jak stwierdził przedmówca koniczny staję się język grecki. Całe szczęście że jest w miare prosty i po pól roku można już dość swobodnie zacząć się porozumiewać. Z pracą całoroczną nie jest jednak łatwo. Konkurencja rumunek jest spora. W Atenach jest nawet ciężko. Na plus mozna zaliczyć tanie mieszkania i wyżywienie. Tylko że przy niskich zarobkach to żadna rewelacja. Co ciekawe Grecy myślą że w Polsce to zyjemy jeszcze jak za króla ćwieczka. Ogromnie są zdziwieni że u nas są pralki automaty a nawet energia elektryczna lub ciężarówki. W mniejszych miejscowościach kobiety są dalej traktowane jak towar drugiej jakości. Znam sporo osób które zdecydowały się na stały pobyt w Grecji. Zauroczył je ten niezapomniany krajobraz, ciepło i morze. Jeśli ktoś na poważnie jest zainteresowany Grecją mogę użyczyć numer telefonu do chłopaka który jest tam juz kilka lat. Wyciagnął już z tarapatów niejedną polską panienkę która pojechała w ciemno lub przez pośrednika i nie miała za co wrócić do domu.

------------------------------------------------
www.oszukany.pl

 »

Pomoc językowa