SM RATUNKU!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Pogrzebałem sobie w komputerzxe i przez przypadek zmieniłem date w programie Super Memo (espanol para ti) i teraz mam wielki problem bo mi wyszło z tysiąc powtórek na jeden dzien kiedy wróciłęm do włąsciwej daty!

Pomieszały mi sie też statystki w których wychodzi , że uczę sie dopiero jeden dzień.

Wszystko inne jest bez zmian. tzn. mam tyle samo zapamiętanych jednostek itd.

Wróciłem do dużo wcześniejszej daty ,żeby nie mieć tak wielu powtóek ale teraz boję sie że te które mi zaplanuje komputer nie będą zgodne z systemem zapamiętywania.

Wiecie co można z tym zrobić???
Każdy użytkownik SM powinien przynajmniej raz na miesiąc robić zabezpieczeni procesu nauki, początkujacy raz na tydzień. Teraz nie zostało Ci nic innego jak zresetować bazę, zacząć naukę od nowa i w każdą sobotę robić:

File->Export->Learning process i zabezpieczanie tak powstałego pliku na dyskietce.

Nauka czasami musi boleć.
nie przerażaj mnie!!!!!! już mi się odechciało uczyć teraz!!Włączyłem sobie rano SM i zobaczyłęm , ze nie mam na dziś żadnych powtórek. Zdziwiło mnie to bo ucze się tak średnio ok 80 słów dziennie. zmieniłem datę na jutrtzejszą chcąc sprawdzić cczy na jutro też nie mam nic zaplanowane i wtedy jak wróciłem do prawidłowej daty to mi wyskoczyło 890 powtórek. Ucze się od lutego. nic innego mi się nie skasowało. Ciągle mam wyświetlone te same zapamiętane elementy. Wróciłem do prawidłowej daty włączyłem: file -> recower -> check all... Myślisz, że to wystarczy?na razie wygląda wszysko ok. Tzn nadal nie mam na dzis żadnych powtórek. zastanawiam sie teraz czy kolejne zaplanowane powtórki nie będą jakieś kosmiczne??
Zrób Mercy, ale nie przesadzaj z ilością nowych. 30 dziennie w zupełnosci wystarczy. I nie zapominaj o zabezpieczeniach procesu nauki.
Kalendarz nauki sprawdza się przez Ctrl+W. Nigdy nie kombinuj z przestawianiem daty komputera!!!!!!!!!!!!!!
No włąśnie teraz w tym kalendarzu mam zaplanowane po jednej powtórce każdego dnia. Pewnie dlatego ż etylko jedną jednostkę dzisiaj zrobiłem. Bo rozumiem , że o tamtych wcześniejszych powtórkach mogę już zapomnieć i teraz to mi się bedzie jakoś od noiwa liczyć i wcześniej zapamiętane słowa nie wejda już do powtórek?

Ni edo końca rozumiem tę funkcję Mercy. jesli ustawuię tam np 100 to czy to oznacza , że max tyle powtórek będe miał co dziennie? jak to sie ma do systemu zapamiętywania skoro może sie okazać że powinienem np tego dnia powtórzyć 120 a mam ustawiony limit na 100.

Aha i o co chodzi z tymi "30 nowymi" uważasz że za dużo sie uczę?

Dziękuję Ci bardzo za pomoc szybką:)

pozdrawiam
Funkcję Mercy należy stosować nie częściej niż raz na pół roku, gdy ilość dziennych powtórek staje się za duża, np. po kilkutygodniowej przerwie. Jej działanie polega na tym, że jeszcze raz rozplanowuje powtórki np. po 25 dziennie, albo na 150 dni. Nie ma to żadnego związku z ilością nowych słów/wyrażeń wprowadzanych przez uzytkownika codziennie.

Ty kombinując z datami całkowicie popsułeś plan powtórek. Naprawdę jedynym wyjściem z tej sytuacji jest reset bazy i rozpoczęcie zabawy od początku. Na przyszłość powinieneś zabezpieczać proces nauki i sprawdzać przed przystąpieniem do nauki czy data w komputerze zgadza się z datą kalendarzową.
dzięki za pomoc. teraz to już mi się odechciało tego wszystkiego zaczxynać od początku.

a tak mi dobrze szło...
Nie załamuj się. Frycowe się płaci. W gruncie rzeczy każdy z uzytkowników tego programu, innych zreszta też, miał podobne przypadki. Zacznij jeszcze raz i pracuj juz rozsądnie.
Teraz to mnie ten program zabije! pah pah!
Bo włąśnie przerobiłem 300 słówek. Poszło łatwo , bo już je znam. Jutro dostanę pewnie kopa bo mi przywali ze 150 powtórek.

Chce szybko dojść do moich 926 przerobionych z drugiej płyty i sobie wymysliłem że zrobie po 300 dzienni i za trzy dni wrócę do swojej włąściwej nauki. Bo tak to czuję że czas tracę siedząc i robiąc to samo.Ale pewnie najpierw się zaryję.

Cholerny pech.
A podejrzewam , że na wcześniejszej płytce , tej z lekcjami 1 - 8 to też mi sie wszystko popeirniczyło?
No ale tego to ja już nie zniosę .
Trudno się mówi, nie słuchałeś moich rad, wprowadzałeś 300 nowych zamiast 30, za kilka dni dostaniesz kilkaset powtórek. Jak wcześniej już napisałem "frycowe się płaci". Trochę to dziwne. Po przerobieniu pierwszej płyty powinieneś wiedzieć jak szybko zwiększa się ilość powtórek.

>A podejrzewam , że na wcześniejszej płytce , tej z lekcjami 1 - 8 to
>też mi sie wszystko popeirniczyło?
>No ale tego to ja już nie zniosę .

Jeśli nie otwierałeś jej wtedy, gdy data komputera była nieprawidłowa, to nic się nie powinno dziać.
możesz sobie włączyć funkcję advanced i samemu wybierac słowa które chcesz zapamiętać i powracać potem do tych innych. Jednocześnie uczysz się czegoś nowego i nadrabiasz stratę. No i może nie stracisz motywacji.
dasz mi jakieś dokłądniejsze instrukcje? bo ja sie nie bardzo w tym łąpię:)

bo jesli chodzi o motywację to faktycznie już straciłęm

dzięki
Temat przeniesiony do archwium.