SAT/TOEFL, a MIT

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!

Ostatnio czytając warunki przejęcia na wymienioną w temacie uczelnie trafiłem na coś takiego: "For non-native English speakers:

You have two options: 1) take the tests required for native English speakers (see above), or 2) you may take the TOEFL and two SAT Subject Tests, one in math (level 1 or 2) and one in science (physics, chemistry, or biology e/m)."
- http://mitadmissions.org/apply/freshman/tests

Czy to oznacza, że jeżeli będę starał się o przyjęcie to nie potrzebuję SAT-u? Zadaję to pytanie, ponieważ wiele czytałem o MIT i wszyscy pisali, że trzeba mieć oba egzaminy zrobione, nawet obcokrajowcy...
You have two options: 1) take the tests required for native English speakers (see above), or 2) you may take the TOEFL and two SAT Subject Tests, one in math (level 1 or 2) and one in science (physics, chemistry, or biology e/m)."

Czy to oznacza, że jeżeli będę starał się o przyjęcie to nie potrzebuję SAT-u?
NIE, bo pisze wyraznie ze potrzeba
TOEFL
AND (to znaczy i) TWO SAT subjects....
Nie rozumiem ze jak czytasz 'and' nie lapiesz ze to znaczy 'i tez''
Trochę źle ujołem cytat... wiem, że trzeba napisać dwa Subject Tests... mi chodzi o Reasoning Test... "take the tests required for native English speakers (see above)" - Czyli właśnie Reasoning. Pytam się o to, bo czytałem na wielu forach, że trzeba zdać trzy SAT-y i TOEFL, a tu coś takiego...
>>Trochę źle ujołem cytat... mi chodzi o Reasoning Test..
...ja o tym nic nie moge powiedziec, bo nie wkleiles wymagania dla English speakers...
"take the tests required for native English speakers (see above)- Czyli właśnie Reasoning.
>>Tutaj masz opcje - albo te testy dla English speakers albo dla non-native speakers -
>>Pytam się o to, bo czytałem na wielu forach, że trzeba zdać trzy SAT-y i TOEFL, a tu coś takiego...
...Z tego co rozumiem, to odpowiedz dostales od wiarygodnego zrodla, znaczy od nich bezposrednio. A co do 3 Sat - to musisz sprawdzic zrodlo ich informacji, ale wg mnie, to odpowiedz ktora dostales jest wiarygodniejsza, jak jakies tam, gdzies tam gadania/pisania na forach gdy chodzi o wymagania. Na czym ktos tam to oparl? Ty maszto od zrodla.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa