pielęgniarstwo w uk

Temat przeniesiony do archwium.
w tym roku zdaję maturę i,jak widać po temacie,interesuje mnie studiowanie pielęgniarstwa w UK.jednak w internecie nie za bardzo znajduję odpowiedź na moje pytania
1.czy polska matura wystarczy i czy musze coś dodatkowo na niej zdawać?
2.jak z językiem?chodzi mi tutaj o te egzaminy,jaki bede musiała zdawać
3.ile trwa nauka i od czego zacząć?
4*i jeśli ktoś studiował/studiuje -czy jest ciężko i jak wyglądają praktyki?
pozdrawiam
naprawde, z calym szacunkiem, ale nie wierze Ci, ze tych informacji nie znalazlas na oficjalnych stronach uczelni ktore Cie interesuja. juz nie wspominajac o tysiacach wpisow na tym forum. zadaj sobie troche trudu i poszukaj, a potem wroc z pytaniami.
możliwe.jednak wole uzyskać informacje od osób które już studiują/studiowały.a na formuj nie znalazłam odpowiedzi na te pytania.pozdrawiam
pewnie, lepiej czekac na informacje podane na tacy od forumowiczow niz poswiecic swoje trzy wieczory na przeczytanie oficjalnych stron uczelni i paru tematow tutaj. wiele osob poswiecilo naprawde wiele godzin na forum by pomoc takim jak Ty, a Tobie nawet nie chce sie uzyc wyszukiwarki. powodzenia :)
oliwka-
dzisiejsza mlodziez - wszystko na tacy bo inaczej NIC nie zrobia ze soba....I despair....
tak tak ya why not. pewnie najlepiej zjechać.spoko.nie myśl,ze nie szukałam w sieci-bo szukałam.jednak każde forum czy temat na który trafiałam był już 'zamknięty' i nikt się tam nie udzielał.a tutaj nie znalazłam nic w miarę aktualnego,dlatego sama napisałam. jeśli nie miałaś zamiaru udzielić odpowiedzi a jedynie skrytykować to mogłaś sobie darować to pisanie,na prawdę obyło by sie bez Twoich wpisów.
moze trzeba bylo troche lepiej szukac...no ale coz....musisz wiec zrezygnowac z twoich planow na przyszlosc.
Ja właśnie kończę moją przygodę w UCASem (umrzyj ucas. umrzyj), też aplikuję na pielęgniarstwo i wszystko o co pytasz jest jasno napisane na stronach uniwersytetów.

1. Jeśli chodzi o wymagania akademickie to matura starczy, ale musisz mieć też doświadczenie w opiece, dobry PS i referencje, zaświadczenie o niekaralności, badania lekarskie, musisz przejś rozmowę kwalifikacyjną i mieć dużo szczęścia.
2. IELTS na ok 7
3. W Anglii trwa 3 lata, w Szkocji 3 lub 4. Nie rozumiem za bardzo pytania "od czego zacząć". No nie wiem, od ocenienia własnych możliwości chyba.
4. W Anglii mieszkałam z dwiema studentkami pielęgniarstwa. Praktyki na pierwszym roku miały przez 5 miesięcy. Jedna od pon - pt od 9-17, druga miała zmiany 12 godzinne łącznie z nockami i weekendami. (studiowały na dwóch różnych uczelniach) Praktyki wyglądają tak jak na pielęgniarstwie w Polsce.

Z dobrym ang, biol, chemią i brakiem odruchu wymiotnego na widok odleżyn jest do przejścia
edytowany przez KolorowaKredka: 29 gru 2012
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Nauka języka