Speak Up

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 700
beznadziejna szkola
nie ma stalej grupy,nie ma tak naprawde nauczyciela prowadzacego,zajecia glownie przy komputerze
chyba to jedna z najdrozszych szkol w wawie i stracone pieniadze
naprawde nie polecam!!!!
ostrzegam
no nie wiem, jak dla mnie prowadzenie lekcji angielskiego po angielsku to podstawa, inczej to nie ma sensu.
też tak uważam jedna z najgorszych szkół językowych a Ci konsultanci o ZGROZO
ludzie uspokójcie się!!!szkoła jak każda inna, gdyby było inaczej nie pracowaliby w niej nauczyciele i nie istaniałaby na rynku tyle lat!!!
jestem tam konsultantka i sama się uczę!!
i codziennie widzę się z uczniami których zapisałam!!!
nie wyobrażam sobie widzieć ich codziennie gdyby to co tu jest napisane było prawdą!!!!!
litości!!!
WS - GRAMMAR May 19 2008
09:30 - 10:30 tak rezerwuj
CC - GC 4 - BLUE May 19 2008
10:30 - 11:30 tak rezerwuj
WS - CONVERSATION May 19 2008
20:30 - 21:30 nie rezerwuj
WS - CONVERSATION May 2[tel]
10:[tel]:00 nie rezerwuj
WS - GRAMMAR May 2[tel]
17:[tel]:00 nie rezerwuj
CC - GC 4 - BLUE May 2[tel]
18:[tel]:00 nie rezerwuj
CC - GC 4 - BLUE May 21 2008
08:[tel]:00 tak rezerwuj
WS - GRAMMAR May 21 2008
13:30 - 14:30 nie rezerwuj
CC - GC 4 - BLUE May 21 2008
15:30 - 16:30 tak rezerwuj
WS - CONVERSATION May 21 2008
18:[tel]:00 nie rezerwuj
CC - GC 4 - BLUE May 21 2008
19:30 - 20:30 tak rezerwuj
WS - GRAMMAR May 23 2008
18:30 - 19:30 nie rezerwuj
CC - GC 4 - BLUE May 23 2008
20:[tel]:00 tak rezerwuj
CC - GC 4 - BLUE May 24 2008
10:30 - 11:30 tak rezerwuj
WS - READING & VOCABULARY May 24 2008
12:[tel]:00 nie rezerwuj
WS - GRAMMAR May 26 2008
20:[tel]:00 nie rezerwuj
WS - GRAMMAR May 27 2008
09:[tel]:00 nie rezerwuj
CC - GC 4 - ORANGE May 27 2008
12:30 - 13:30 tak rezerwuj
WS - GRAMMAR May 27 2008
17:30 - 18:30 nie rezerwuj
CC - GC 4 - ORANGE May 27 2008
19:[tel]:00 tak rezerwuj
WS - CONVERSATION May 28 2008
09:[tel]:00 tak rezerwuj
WS - GRAMMAR May 28 2008
13:30 - 14:30 tak rezerwuj
WS - CONVERSATION May 28 2008
18:[tel]:00 nie rezerwuj
WS - WRITING May 28 2008
19:[tel]:00 nie rezerwuj
CC - GC 4 - ORANGE May 29 2008
07:30 - 08:30 tak rezerwuj
WS - CONVERSATION May 29 2008
12:[tel]:00 tak rezerwuj
CC - GC 4 - ORANGE May 29 2008
19:[tel]:00 tak rezerwuj
CC - GC 4 - ORANGE May 3[tel]
09:[tel]:00 tak rezerwuj
CC - GC 4 - ORANGE May 3[tel]
16:30 - 17:30 tak rezerwuj
WS - CONVERSATION May 3[tel]
20:30 - 21:30 tak rezerwuj
CA - SHOPPING CLUB May 31 2008
14:30 - 15:30 tak rezerwuj


A TO LISTA ZAJEC MOICH NA NAJBLIZSZE DWA TYGODNIE DLA NIEDOWIARKOW!!!!!!!!!
speak up to najgorszy i najdrozszy wybor jakiiego mozecie dokonac, uważajcie na tą szkole gdybym weszla na to forum zanim zdecydowalam sie nad podpisanie umowy na pewno nie popełnilabym tego błedu!!!!!!!!!
koleś...cos ci się w głowie pomieszało....umowa o naukę języka angielskiego i kredyt o finansowanie tego kursu to dwie różne sprawy.....jeśli chodzi o kwestię nauki i prowadzenia zajęć tylko w języku angielskim to właśnie na tym to polega - na metodzie naturalnej- najskuteczniejszej z metod w nauczaniu języków obcych....z tego co piszesz wywodzisz się z jakiejś dziczy....chodziłem do róznych szkół jezyka angielskiego i e jst najlepsza droga ale arta tych pieniędzy, studia tez mozna skonczc w jakiejś "koziej wólce" i szczycić się że sie ma mgr....to jest szoła dla ludzi z klaa i najakims poziomie czego o niektrych tu nie mozna powiedzieć....jestes typowym malkontentem polaczkiem który jest z wszystkiego niezadowolony ....żenada
Po to ide do szkoły jezyka angielskiego aby sie nauczyc a nie posluchac jak ktos do mnie mowi po angielsku i rozumiem po trzecie słowo , czyli tak naprawde nic nie rozumiem i nie wiem co mam robic .

Moze ktos mi wyjasni dlaczego moj kurs zamiast zostac zawieszony zostal zakonczony ?
Zapłaciłem , kursu nie ukonczylem . Strata pieniedzy !!!

Widze ze wypowiadaja sie takze konsultancie Speak Up , wiec słucham jak to mozliwe .
Prosze mi wyjasnic dlaczego moj kurs został zakonczony jak miał byc zawieszony .
hej dostałam maila z tej calej szkoly speak up,że bezpłatne kursy coś tam coś tam i potem jakis koleś dzwonił itd wie ktoś coś na ten temat???
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ROZPOCZęCIEM KURSU JęZYKOWEGO PRZESTRZEGAM PRZED SZKOłą SPEAK-UP!!!!!!!!!!!!! A TYM KTóRZY NIESTETY JUż ROZPOCZELI W NIEJ KURS I MAJą PROBLEMY Z REZYGNACJą CHęTNIE DORADZE!
Droga Konsultantko (Do Dariaaa), to jest Twoja praca, wiec musisz jej bronić...poza tym może i daje Ci niezłe wynagrodzenie oparte m.in. na prowizjach od pozyskanych klientów. Nie będę tutaj negować poziomu nauczania w tej szkole, bo być może kilku lenia edukacja w niej pozwala na perfekcyjne operowanie językiem- z resztą jak ktoś bardzo chce sie nauczyć języka to i sam w domu się nauczy...Ja na tym forum chciałabym poruszyć temat rezygnacji z tej szkoły w przypadku jeśli podczas trwania kursu, po prostu komuś pogorszy sie sytuacja materialna, zmieni sie sytuacja życiowa uniemożliwiająca dalsze uczestnictwo w kursie, nie będzie dawał sobie rady czasowo aby chodzić na zajęcia lub po prostu po jakimś czasie rozmyśli sie, może np. znajdzie lepsza ofertę nauczania na rynku....i co wówczas????-wówczas pojawia sie problem....nakłaniacie klienta na cesje, czyli przeniesienie kursu na inna osobę, mało z tego mówicie że to jedyna deska ratunku...Ostatecznie przyciśnięci do muru, mówicie ze da sie jednak zrezygnować, ale osoba rezygnujaca zostanie obarczona kosztami rezygnacji i to w efekcie po prostu jej sie nie opłaca....lub rezygnujac niestety nie odzyska pieniedzy za niewykorzystny w całosci kurs...- bo przecież w Speak-Up trzeba płacić z góry za cały kurs, a jesli ktoś nie dysponuje taka kwota i chcialby placic co miesiac, musi podpisac umowe z bankiem HSBC i to bank przelewa wowczas cala kwote za kurs a klient rozlicza sie juz tylko z bankiem placac comiesieczne raty.
Umowę ze Speak-Up reguluje kodeks cywilny a sama umowa jest typową umową o zlecenie. Art.746 kodeksu cywilnego, mówi, iz wypowiedzieć umowe o zlecenie zawsze mozna, ale jeśli ktos nie poda ważnych powodów swojej rezygnacji musi zobowiązać sie do naprawienia szkody, czyli musi zapłacic odszkodowanie przyjmujacemu zlecenie czyli w tym przypadku szkole. Zatem aby odzyskać pieniadze za niewykorzystany kurs w wypadku rezygnacji należy podać ważne powody swojej rezygnacji-szkola dodatkowo wymaga udokumentowania tych powodów..Może tez domagac sie wydatków poniesionych za czynnosci zwiazane z realizacja kursu.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że konsultanci ze Speak-Up wprowadzaja klientów w bląd bo zapytani o ewentualna rezygnację odpowiadaja, że nie ma z tym żadnych problemów.....Na szczescie jest taki Ktoś jak Rezcznik Ochrony Praw Konsumenta, który działa całkowicie bezpłatnie w kazdym mieście i z pewnoscią Wam pomoże!
I hear about Speak Up very often as a teacher of English, although I'm not an employee. I've lived in Poland for a few years and this is one of the few schools I can honestly recommend. In theory, the method is fantastic, and the elasticity also. When you sign a contract and take credit, you have to assume there'll be some risk upon breaking that contract. It's the same case as with cell phone contracts. Take responsibility for your actions when siging a contract, or do the research before signing it. If your looking for something which requires no effort and costs very little, go waste your time with the Callan Method.
>I hear about Speak Up very often as a teacher of English, although I'm not an employee.
(Therefore in the best position to express an opinion)
>In theory, the method is fantastic, and the elasticity also.
In theory - theory is ok as theories go - but practice, why don't you say and explain to us, in words of one syllable, why it is the best school in practice.
Just for the unbelievers - I will try and get a job with this outfit and let you know how I get on.
Kurs to strata czasu, ogromne problemy z rozwiązaniem umowy jak w moim przypadku jesli ktoś miał problemy ze szkołą Speak up w Bialymtoku prosze o kontakt
wiesz skoro uczysz w tej szkole to masz świadomośc jakie metody stosujecie, nie wiem jak można tak oszukiwac ludzi no ale widocznie dla ciebie i nnych osob uczacych w tej szkole to nie jest problem, zapewne sama oszukałas sporo osób kiedy zawierałas z nimi umowy
bardzo prosze o kontakt osoby ktore uczą sie bądź uczyły w szkole Speak up w Bialymstoku
Ja moge ci pomoc uczylam sie w szkoel w białymstoku, jakies pytania?
ja moge ci pomoc, uczylam sie w białymstoku, jakies pytania?
Witam

Harribo1, przeciez szkola Speak Up oferuje bezplatne konsultacje z kazdym z nauczycieli, na ktore mozesz przyjsc, kiedy wlasnie masz problem z nauka? Jesli masz klopot z dopasowaniem terminu, porozmawiaj z kadra (Twoj konsultant lub przelozony nauczycieli), a na pewno uda sie stworzyc termin dla Ciebie.

Uczyc sie w domu trzeba duzo zawsze. Nauka jezyka wymaga powtorek i utrwalania. Taka specyfika nauki jezykow. I przede wszystkim nie lam sie, nauka jezyka to nie jest kwestia kilku miesiecy, nie od razu Krakow zbudowano :)
Rezultaty w duzej mierze zaleza od studenta - lekcje multimedialne mozna powtarzac dowolna ilosc razy, a kazda taka powtorka, to jak wiemy nauka..z ksiazka pracujemy w domu i kazda powstala watpliwosc powinnismy zglaszac lektorowi. Najdrobniejszy problem moze pozniej rozrosnac sie w cos, co uniemozliwi nam zrozumienie np. nastepnych konstrukcji, dlatego warto tego nie zaniedbac. Jesli jest tego za duzo na lekcje z lektorem - pozostaja indywidualne konsultacje. Do tego dochodzi czynny udzial w zajeciach z lektorem - ZAWSZE trzeba poinformowac lektora, jesli nie wytlumaczyl czegos wystarczajaco jasno. Sama szkola wymaga duzej samoorganizacji i motywacji do nauki.
pzdr
Moze powinnas poinformowac kogos o tym, ze brakuje zajec w dogodnych dla Ciebie terminach? I nie mowie o recepcji, tylko i kims, kto jest blizej planowania zajec. Ja jestem dosyc dyspozycyjna, wiec nie mam problemu z doborem zajec, ale slyszalam od innych studentow, ze szkola reaguje na takie prosby dosc przychylnie i skutecznie.
Moze byl jakis nowy pracownik, ktory o czyms zapomnial lub czegos nie umial zrobic? Jesli zglosiles nieobecnosc przed wyjazdem i szkola obiecala przedluzenie, to powinna tego dotrzymac i jesli tak sie nie stalo, to musi byc to problem konkretnej placowki. Sugeruje zgloszenie sie w tej sprawie do dyrektora placowki lub do centrali. O ile oczywiscie ten wyjazd byl faktycznie niezalezny od Ciebie i zgloszony wczesniej, wszystko powinno skonczyc sie dobrze.
Dziwne. Jeszcze nie zaczelas nauki, a juz chcesz rezygnowac? Bo przeczytalas jakies opinie, ktore czesto sa pisane przez konkurencje szkoly? Ja bym radzila sprobowac chociaz i sprawdzic. Jest masa zadowolonych osob, ktore nie maja czasu ani checi na pisanie po forach (choc jak widac czasami cos napisza).
Po polsku mozemy sobie poczytac regulach angielskiego i w domu, wziac do reki slownik i sprawdzic slowka...ale uczymy sie po to, aby rozumien co do nas mowia, odczytywac rozne informacje z tonu glosu, kontekstu, rozpoznawac rozne odmiany jezyka angielskiego. Zaloze sie, ze lektorka/lektor mowil prostym jezykiem i tylko tyle, ile to bylo potrzebne, badz tez w taki sposob, ze mozna bylo sie domyslec z kontekstu. Trzeba podjac wysilek zrozumienia. Zagranica nikt nie bedzie czekal az przewertujemy slownik i poprosimy o napisanie, wiec nauczenie kilku slowek i jednej gramatycznej regulki na lekcji nie ma sensu. Przeciez to mamy w ksiazce i na zajeciach gramatyki. Jesli natomiast lektor mowil za szybko i za duzo po angielsku, to mozna bylo poprosic o wolniejsze tempo, porozmawiac z lektorem po zajeciach...na poziom drugi nie trafiaja lektorzy anglojezyczni, a gdyby tak sie zdarzylo, to odsylam do dyrektora szkoly...
employee to osoba zatrudniona, w Speak Up lektorzy czesto sa samozatrudnieni...
mogłabym dostac jakis kontakt od ciebie na maila
Katix, właśnie mam problemy z rezygnacją z kursu. Czy mogę liczyć na pomoc? Moje [gg] . Z góry dzięki. Pozdrowienia!
Niestety, szkola speak up to nieuczciwa instytucja , nie dajaca jasnej informacji na temat mozliwosci wczesniejszego odstapienia od umowy, co skutkuje obciazeniem uczestnika podwojna kwota kursu. Dramatem jest to , ze zapisujac sie na dluzszy kurs np 6 poziomow, na umowie zaznaczone sa dwie kwoty: pierwsza bez rabatow i druga z rabatem. Przy wczesniejszym rozwiazaniu umowy szkola liczy procentowy udzial swoich kosztow biorac pod uwage pierwsza kwote, czyli bez rabatow!! Skutkuje to krzywdzacym rozliczeniem odstepujacego, np. jesli chodzisz do szkoly przez 5 miesiecy a zapisales sie na 18, to szkola policzy swoj koszt biorac pod uwage cene miesiaca wg. kwopty bez rabatu!! zwroc na to uwage!! wszystkim to radze!! wowczas kwota zwrotu jaka przelewa szkola do banku jest mniejsza a ty musisz jeszcze doplacic roznice, ja musialam doplacic kilkaset zlotych w momencie rozwiazania umowy. Zwroc uwage na zapis z gwiazdka w umowie, dotyczacy kwoty za kurs!! Tam jest zapisane, ze rabat przysluguje tylko po zakonczeniu kursu a jesli odtepujesz wczesniej to wowczas jestes liczona po kwocie wyzszej, bez rabatow!! Wowczas doplacasz do banku kilkaset zlotych!! Pamietaj, ze podpisujac umowe ze szkola speak up, podpisujesz rowniez umowe kredytu!! wszystkie obciazenia spadaja na ciebie!! Dla mnie to skandal!! Zostalam wprowadzona celowo w blad przez konsultantke w momencie podpisywania umowy, dgy zapytalam o warunki wczesniejszego odstapienia, zapewniala mnie , ze nie wiaze sie to z zadnym dodtatkowym obciazeniem!! a tymczasem doplacilam do tego interesu prawie 1000 zl!! Uwazajacie na ta szkole!! jestem przekonana, ze wszyscy wypowoiadajacy sie na tym forum pozytywnie o szkole , to jej poracownicy!! Ja dalam sie naciaganac ale wszystkich przestrzegam, nie badzcie naiwni!!
Katix,
bardzo chetnie skontaktuje sie z Toba. Jestem kolejna ofiara tej szkoly. Ostapilam od umowy i musialam doplacic za ten fakt prawie 1000 zl. Moze cos trzeba z tym zrobic? oni bezczelnie oszukuja ludzi!! Przez kolejne 2 tyg. jestem poza zasiegiem ale po pworocie czetnie podejme temat.
Pozdrawiam.
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 700

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą