Brexit, a nauka brytyjskiego angielskiego

Czy według Was w związku z Brexitem i utrudnieniami migracyjnymi dla osób z UE, brytyjskie instytucje jak i nauka brytyjskiej wersji języka angielskiego stracą na znaczeniu? Na innych forach o nauce angielskiego wyczytałem, że jak najbardziej jest to możliwe. Przecież już dzisiaj większość państw (przynajmniej w Azji, a jest to większość ludzkiej populacji) naucza amerykańskiej wymowy i wersji angielskiego, bez wątpienia łatwiejszej dla uczniów i o wiele bardziej powszechnej niż wariant brytyjski. Zastanawia mnie właśnie kiedy i w Polsce zacznie się aktywnie uczyć amerykańskiej wymowy zamiast się skupiać wyłącznie na brytyjskiej? I tak w konsekwencji większość Polaków mówi z bardziej amerykańskim akcentem niż brytyjskim.
Co o tym sądzicie?
Jeśli temat jest w złym dziale to proszę o przesunięcie.
edytowany przez NightShade: 07 cze 2021
Moze i bedzie to mialo jakis wplyw na wybor odmiany angielskiego do nauki przez indywidalne osoby, ale nie sadze, aby wplynelo to znaczaco na zmiany w szkolach czy w innego typu instytucji nauczania jezyka angielskiego; jak sam zauwazyles, juz obecnie jest norma, ze AmE jest tym, ktory bardziej zdobywa swoje zainteresowanie, glownie ze wzgledu na ilosc i dostepnosc oraz wystepowanie AmE w codziennym zyciu; nawet za czasow, kiedy nie bylo Brexitu w ogole BrE mial sie dobrze w szkolach
No tak, ale w Polsce nadal jednak przeważa brytyjski. Jeśli już to ludzie uczą się amerykańskiej odmiany na własną rękę.
to prawda; rozumiem, ze ten watek bardziej zalozyles 'pod siebie', stad wnioskuje, ze wciaz szukasz porad, jaki to wariant tego angielskiego wybrac - moja opinie juz znasz, slyszalem Cie w obu wersjach, i bardziej mi przypadla do gustu AmE w Twoim wykonaniu
Też, ale nie tylko (do Stanów się raczej nie wybieram ;)). Zakładając temat miałem raczej na myśli taką ogólną sytuację dla uczniów angielskiego w Europie, jak i postrzeganie UK w Europie.
edytowany przez NightShade: 07 cze 2021
moze tu Cie zaciekawi taka wymowa:
, troszke brzmi znajoma na moje ucho ;)
posluchalam, ale to nie ang. native. Ma bardzo dziwna wymowe slow.
nie jestem w stanie powiedziec, czy native czy nie, ale od razu przyszedl mi na mysl NightShade i jego wymowa
Sounds good or bad but you actually can make money ;-)
Cytat: Aaric
you actually can make money ;-)

true, myself made nearly £40 in a month, but since then they've gone a bit 'flat'
I don't necessarily do it the way he lays it out but I still make some moola every now and then.
Engee30, nie wyświetla mi się żaden link.
No a poza tym to temat był o nauce brytyjskiej wersji w Europie w związku z Brexitem. ;)
nie wyświetla mi się żaden link.
kliknij na obrazek
edytowany przez Aaric: 09 cze 2021
Teraz widzę.
Nie. :) Jakoś nie dostrzegam tu do siebie podobieństwa. Jak dla mnie to taki ,,hinduski" akcent.
edytowany przez NightShade: 10 cze 2021
He doesn't sound Indian at all.
Cytat: Aaric
He doesn't sound Indian at all.

He is not Indian. He sounds to be more Scandinavian.
Engee30, napisałem do Ciebie wiadomość prywatną. Byłbym wdzięczny gdybyś na nią odpowiedział.

« 

Pomoc językowa

»

Programy do nauki języków