Pomoc językowa dla studentee

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 153
poprzednia |
Aby nie mnożyć liczby tematów zakładanych przeze mnie spróbuję zadawać wszytkie pytania w jednym temacie o ogólnej naziwe Pomoc językowa dla studentee. (chyba że nie będzie czytany to spóbuję inaczej)
edytowany przez studentee: 17 lip 2014
Zdanie Why aren't you wearing a sweater ? Czy zamiast aren't może być tu don't i jeśli nie to czemu.
edytowany przez studentee: 17 lip 2014
nie moze
poczytaj o present continuous
Kurs PH - Tryb rozkazujcy pisze: "W pierwszej i trzeciej osobie obu liczb można też użyć czasownika to let " Można czy trzeba ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tryb_rozkazuj%C4%85cy tutaj podana jest odmiana przez osoby i wygląda na to jakby w pozostałych osobach trzeba było używać let.
edytowany przez studentee: 20 sie 2014
wg mnie można we wszystkich osobach napisać "go!"
dzięki, proszę o odpowiedź kogoś kto jest na 100 % pewien
edytowany przez studentee: 20 sie 2014
Let her do it - co to oznacza ? Niech ona to zrobi ?
Może być, ale kontest by się przydał.
kontekst jest taki że sam to wymyśliłem ;) chciałem zobaczyć czy dobrze rozumiem tryb rozkazujący.
edytowany przez studentee: 21 sie 2014
Jest dobre tłumaczenie.
Joanna is a hairdresser. Jak zadać pytanie do tego zdania w czasie Present Simple ? Czy należy tu użyć operatora do / does ?
Nie
Are you an engineer?
Is he a baker?
wszędzie używa się do/does za wyjątkiem zdań z "to be" czy są jeszcze jakieś wyjątki ?
Does Joanna work as a hairdresser? = Is Joanna a hairdresser?
trzeba było jednak użyć dodatkowego słowa work bez użycia czasownika "to be". Is Joanna a hairdresser? to dalej Present Simple prawda ? mimo tego że nie użyłem do/does ?
Everyone knows that water freezes at 0 C Czemu knows a nie know ?
Kazdy (z osobna)
nie rozumiem
He knows
She knows
Everyone knows
All people know
Why doesn't she love me anymore? I can't understand it.
czemu doesn't jest przed she ? w przeczeniach doesn't jest po zaimku osobowym a w pytaniu does jest przed - to zdanie to pytanie i przeczenie zarazem. którą zasadę tu zastosowano - tą z pytań ?
pytanie jest wazniejsze niz przeczenie, dlatego doesn't jest przed she.
co to znaczy że ważniejsze ? to wynika z zasad gramatycznych ? jakich ?
Bo tak sie zadaje pytania w tym czasie
A Ciebie, studentee, nie nauczyli mowic prosze i dziekuje?
ogolnojezykowych
przepraszam i dziękuję
Do tego zdania Time passes quickly if you work hard. należy ułożyć pytanie - w odpowiedzi do zadania wygląda to tak : What passes quickly if you work hard ? Czemu nie jest What does pass quickly if you work hard ? Przecież pytania są tylko z does/ do prawda ?
Mógłby mi ktoś pomóc zrozumieć Present Simple ? Uczę się sam tego języka. Bardzo proszę.
nie, to ciekawe pytanie - dlaczego pytanie jest wazniejsze od przeczenia
pytania moga byc zaprzeczone lub nie, natomiast przeczeń nie dzieli się na oznajmujace, pytajace itp.

W angielskim jezeli zadajesz pytanie zaprzeczone, to n't zawsze jest przy czasowniku posilkowym

Isn't Hello Kitty cute?
Can't you understand me?
itp.
zwroc uwage, że n't wystepuje tu zaraz po czasowniku posilkowym, zgodnie z regulka, ktora znales wczesniej.
za to not wystepuje przed czasownikiem glownym
Is HK not cute?
Can you not understand me?
HK is not cute at all. It's even considered diabolic in some circles
but it is distinct :-0
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 153
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa