Pomoc językowa dla studentee

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 153
tak
dzięki
chciałbym się jeszcze upewnić, samo you czy give you jest pierwszym dopełnieniem ?
Czy w szkołach uczą jeszcze gramatyki języka polskiego?
no nie znam się dobrze na gramatyce, dlatego pytam
to chyba typowe w polsce zachowanie jest że zamiast odpowiedzieć na proste dla kogoś pytanie robi się z niczego problem i karze się za jego zadanie w zamyśle nieuprzejmą krytyką. w tym kraju najbardziej brak wychowania do życia w społeczeństwie a nie jednostkowej znajomości gramatyki.
to chyba typowe w polsce zachowanie jest że zamiast odpowiedzieć na proste dla kogoś pytanie robi się z niczego problem i karze się za jego zadanie w zamyśle nieuprzejmą krytyką. w tym kraju najbardziej brak wychowania do życia w społeczeństwie a nie jednostkowej znajomości gramatyki.
to chyba typowe w polsce zachowanie jest że zamiast odpowiedzieć na proste dla kogoś pytanie robi się z niczego problem i karze się za jego zadanie w zamyśle nieuprzejmą krytyką. w tym kraju najbardziej brak wychowania do życia w społeczeństwie a nie jednostkowej znajomości gramatyki.
Przeze mnie oberwało się Polakom, znowu :)

Nie można znaleźć czegoś niewiedząc czego się szuka :)
Jeśli musisz znaleźć dopełnienia w tym zdaniu, to pierwszym etapem powinno być wyjaśnienie pojęcia "dopełnienie".
Nie krytykowałem Cię, ale sugerowałem poszerzenie Twojej wiedzy gdyż z pewnością spotkasz się z tym pojęciem jeszcze kontynuując naukę, a internet jest bogatym źródłem informacji więc proponuję skorzystanie z jego zasobów.
Za moich czasów, a nie było to tak dawno :) uczono nas o tym w podstawówce. Nie trzeba zatem dobrze znać się na gramatyce.

A jak jest w innych krajach?

Ps "Polska" piszemy dużą literą.
założę się że odpowiedź na moje proste pytanie zajęła by ci mniej czasu niż pisanie referatów o możliwościach internetu. taka uwaga tylko
założę się że odpowiedź na moje proste pytanie zajęła by ci mniej czasu niż pisanie referatów o możliwościach internetu. taka uwaga tylko
wolę uczyć się na przykładach forum to też jest internet poza tym
Cytat: labtes
niewiedząc

ojojoj, Labti :-)
Psia kość! Ale tym razem to przypadkowy błąd, bo do tego jaki zrobiłem przy słowie "błahy" to się przyznałem :)
Dopełnienie – część zdania oznaczająca pasywny przedmiot czynności wyrażonej orzeczeniem zdania w stronie czynnej. czyli ? w zdaniu I must give you my mobile number to będzie you tak ?
Tak, bliższe.
Nie może być "give you" ponieważ "give" to orzeczenie.
I must give you my mobile number to są dopełnienia prawda ? może ktoś mi zwyczajnie odpowie, serio ja widzę że to jest jakaś zbiorowa przypadłość to czynienie wielkiej łaski w odpowiadaniu na łatwe pytania.
przepraszam, dziękuję z odpowiedź
przepraszam, dziękuję za odpowiedź
Odpowiadam bez łaski:
Tak,dopełnienie bliższe i dalsze.
Widzę, że Maciuś już tu nie przychodzi, a więc mianuję Ciebie, studentee, na największego nieogara tego forum. Przyjmij moje gratulujacje
dziękuję za ten tytuł, jestem wzruszony, dziękuję nade wszytko moim rodzicom, bez nich nie mogło by mnie tu z wami być
Zdanie I must give you my mobile number - jeszcze jedno pytanie czym jest must ? give jest orzeczeniem a must ?
Tego juz nie uczyli mnie w podstawówce :), ale przypuszczam że "must give" jest 'całym' orzeczeniem.
Jest to orzeczenie modalne.
http://www.jezykowedylematy.pl/2011/02/orzeczenie-zlozone/
dzięki
a samo "my" w tym zdaniu co to jest jeśli mogę jeszcze dopytać ?
Niestety parę lekcji z gramatyki j. polskiego straciliśmy z powodu anonimowych telefonów o podłożeniu bomby, po czym następowała ewakuacja.
Myślę, że:
"my number" - dopełnienie
"my" - przydawka
chyba "my mobile number" to dopełnienie nie samo "my number". tak dla pewności pytam
Tak.
Daj już spokój temu zdaniu bo męczysz je od wczoraj :)
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 153

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa