Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 1614
poprzednia |
Czy ktoś z Was studiuje w Danii, albo ma zamiar studiować w tym kraju ? Interesują mnie opłaty, mozliwości mieszkaniowe itp.
I cóż, nie ma takowych. Pomóżcie, proszę.
Czy ktoś z Was studiuje w Danii, albo ma zamiar studiować w tym kraju ? Interesują mnie opłaty, mozliwości mieszkaniowe itp. Pytam jeszcze raz grzecznie. Wakacjujecie ?
mowisz po dunsku??? Oooooooooooooooooooo!
ja studiuje wlasnie w Danii:))) wyjechalem z socrates/erasmus programme, ale jesli masz niezbyt trudne pytania:) z checia odpowiem (choc na serio niewiele wiem). ale studia w Danii a studia w PL to dwie rozne bajki: jak Dragon Ball i Kopciuszek:)
Nareszcie się ktoś odezwał. Tylko ja nie wchodziłam dawno na tę stronę.
Mam sporo pytań. Rozumiem, że studiujesz w Polsce i teraz z Socratesa studiujesz w Danii. Jak długo to może trwać ? Gdzie mieszkasz ? Co studiujesz? W jakim języku ? No i co nieco o kosztach. Dzięki za odezwanie się. Mój adres [email] Może wymienimy myśli w listach. Pzdrawiam.
stypendium Socrates/Erasums dostaje sie zazwyczaj na 1 semestr, jesli chcesz sobie przedluzyc pobyt, bo taka mozliwosc istnieje, uczelnie nie da ci wiecej pieniedzy-sam wiec musisz zadbac o to, by miec za co mieszkac i sie tutaj uczyc.
mieszkam w akademiku, choc niewiele ma to wspolnego z akademikiem: kazdy ma swoj osobny pokoj z lazienka, jedynie kuchnia i tzw. living room jest wspolny, ale jesli nie chcesz zawierac zadnych znajomosci to mozna w ogole nie schodzic na dol (ale warto:)
w PL studiuje anglistyke a tutaj jezykoznawstwo. zrezygnowalem ze wszystkich kursow na anglistyce tutaj, bo na lingwistyce maja o wiele ciekawsze dla mnie.
koszty: dania jest droga, ale jakiekolwiek przeliczanie nie ma sensu bo czlowiek sobie nic nie kupi.trzeba zapomniec o piwku, pizzy w pizzeriach, i takich przyjemnosciach;ja swoje zasoby przeznaczam przede wszysktim na xerowanie materialow. ok jak cos wiecej bedziesz potrzebowala, u welcome, pzdr.
Dzięki wielkie. A czy można tam studiować np.psychologię ? Nie widzę kłopotów w znalezieniu mieszkania. Mam znajomych w Kopenhadze.
Ale chyba trzeba znać język duński. wiem, że niektóre uczelnie wyższe oferuja naukę w języku angielskim. Czy wiesz coś na ten temat?Jeszcze raz dziękuję.
z psychologia to pewnie mozna: obok gmachu instytutow jezykow, literatur, kultur, archeologii, etnologii i jezykoznawstwa jest piekny gmach psychologii i swietnie ponoc wyposazony. ja bylem u nich tylko na stolowce, ale tez niezla. mi biuro zaganiczne zalatwialo accomodation, wiec nie mailem z tym problemow. tak, wiele zajec jest po ang, ale tez sporo po dunsku, a dunski trudny jest, szczegolnie wymowa:/ nie rozumiem w ogole co mowia np kierowcy jak sie do przystanku autobus zbliza:/, jak masz jeszcze jakies pytania, u r welcome, pzdr.
Dziękuję . A mozesz podać jakieś ceny ? Jedzonko, piwko i podobne ? A co z pogodą ?
chleb ca.10-12 dkk, ser zolty od 15dkk wzwyz, filet z kurczaka 280g - 25dkk, jablka, banany 3 kg -25dkk, winogrona 1 kg - 10dkk. bilet 2 godzinny kupowany w autobuse -17dkk, tzw. klipkord 10 przejazdowy (kazdy odcinek wazne przez 2 godziny)-100dkk, czyli 10dkk za przejazd. pizza mala w pizzeri-ca.40-60dkk, cheesburger w mcdonaldzie-10dkk,
pomidory-ca.20dkk za 1 kg, sosy w sloiku do spaghetti, do pizzy, uncle bens - cs. 12 dkk. 1l mleka zaleznie od firmy od 4dkk - to tyle chyba ile pamietam z cen.
aha! oczywiscie nie jestem w kopenhadze, ale tam ponoc jest jeszcze drozej:/ pzdr.
chleb ca.10-12 dkk, ser zolty od 15dkk wzwyz, filet z kurczaka 280g - 25dkk, jablka, banany 3 kg -25dkk, winogrona 1 kg - 10dkk. bilet 2 godzinny kupowany w autobuse -17dkk, tzw. klipkord 10 przejazdowy (kazdy odcinek wazne przez 2 godziny)-100dkk, czyli 10dkk za przejazd. pizza mala w pizzeri-ca.40-60dkk, cheesburger w mcdonaldzie-10dkk,
pomidory-ca.20dkk za 1 kg, sosy w sloiku do spaghetti, do pizzy, uncle bens - cs. 12 dkk. 1l mleka zaleznie od firmy od 4dkk - to tyle chyba ile pamietam z cen.
aha! oczywiscie nie jestem w kopenhadze, ale tam ponoc jest jeszcze drozej

pogoda jest pod psem, wychodzac nawet w sloneczny ranek trzeba zakladac ze w poludnie bedzie lalo, niestety to bolaczka tego regionu:/
pzdr.
Jesteś super. Dziękuję serdecznie za wszystkie wiadomości. Pozdrawiam.
oj tam super;) ale dzieki za mile slowa, jak moge Ci sie jeszcze jakos przydac, daj znac [gg] lub emila:) [email] pzdr.
hej mam na imiie asia
mam pytanie
moj maz mieszka i pracuje w danii mamy 17letnia corke angela chodzi do II liceum bardzo sa zwiazani z ojece i teskni chcemy ja zapisac do szkoly w danii jakie ruchy musimy zrobic czy mozesz mi pomoc
hej mam na imiie asia
mam pytanie
moj maz mieszka i pracuje w danii mamy 17letnia corke angela chodzi do II liceum bardzo sa zwiazani z ojece i teskni chcemy ja zapisac do szkoly w danii jakie ruchy musimy zrobic czy mozesz mi pomoc
hallo czy ktos wie czy moja corka moze dokonczyc liceum w panstwie dunskim
co to znaczy ze nauka w danii a nauka w polsce to 2 rozne bajki? gdzie jest gorzej u nas czy w danii?
a chocby to, ze:
1) na uniwersytecie w Danii za 30 ECTS, mialem okolo 10 godzin/tygodniowo, a w Polsce - gruba ponad 20.
2) wykladowca w Danii jest raczej partnerem, nie ma tutolowania per profesorze, doktorze, tylko na ty.
3) na uniwersytecie w Danii mialem dostep 24 godziny/dobe do sal komputerowych i to byly na serio swietnie wyposazone gabinety
4) caly system biblioteczny byl skomputeryzowany, wiec ja sobie wieczorem zamawialem ksiazki, rano szedlem odebrac i juz na mnie czekaly
5) moglem sobie "sciagac" ksiazki z calej Europy - wymyslilem sobie tytul jednej - trudno osiagalnej ksiazki - sprowadzili mi ja z Berlina. Mialem tez ksiazki ze Szwecji, Norwegii.

to "tylko" te najwazniejsze roznice

pzdr
dokladnie to samo co mozna by wpisac w powodu, dla ktorych lepiej studiowac za granica niz w Polsce - wlasnie dlatego z polskich studiow zrezygnowalam i szykuje sie na szwedzkie :)
Czy mozecie podac strone www jakiejs uczelni z kierunkami artystycznymi w kopenhadze? Studiuje ktos cos w tym stylu?
A ja tez jestem w Danii, ale jako Au-Pair.
Jezeli kto chcialby nawiazac jakis kontakt ze [email]
Chcoaz tak naprawde to mysle, ze to zle miejsce na poszukiwanie innych operek.
Jezeliby ktos z Was mial namiar na jakas operke-niekoniecznie z Polski to prosze o kontakt, bo nie mam zycia w tym Virum
Pozdro
zobacz na http://edu.info.pl/strona.php?579
Tu znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje :D
http://edu.info.pl/strona.php?579
Możecie mi wytłumaczyć czym właściwie jest AP Degree Programme czy daje ono jakieś wykształcenie czy jest zwykłym kursem? Właśnie się zastanawiam czy nie skorzystać z oferty Aarhus Business College, która proponuje właśnie takie kurrsy
. JEśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie to bardzo proszę! Pozdrawiam
czemu akurat chciales Julek w Danii??
czemu chcecie akurat w Danii sie uczyc??
Przede wszystkim studia są bezpłatne - czesne jest refundowane przez rząd duński. Masz możliwość studiowania w j. angielskim i dodatkowo podczas pobytu tam możesz uczęszczać na częściowo refundowany intensywny kurs j. duńskiego. W ten sposób nauczysz się biegl mówić dwoma językami. A i sama Dania jest świetnym krajem - podoba mi się panująca tu atmosfera. Pozdrawiam :)
ale jazda :D super ze sa darmowe studia :)
nie wiem czy jeszcze patrzysz na to forum ale na jakim kierunku jestes i w jakim college studiujesz?? duzo jest tam ludzi zaraz po maturze??
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 1614
poprzednia |

 »

FCE - sesja letnia 2004