Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 1614
siema
jest ktos jeszcze na tym forum kto moglby mi dac kilka wskazowek na temat wyjazdu do danii. Mam taka sprawe, mam nadzieje wyjechac do danii na studia. wlasciwie to nie mam tam ani gdzie spac, ani roboty pewnej ani nic, robie wstepne rozpoznanie :). chcialbym sie dostac na universytet do kopenhagi gdyz slyszalem ze jest mozliwosc studiowania w jezyku angielskim. Obecnie studiuje w anglii ale chce zmienic otoczenie. Mam wiec kilka pytani
1. jak sie zyje w danii
2. jak tam ludzie, inni studenci itd
3. czy zycie w danii napreawde jest takie kosztowne
4. moze sie ktos orientuje, czy sa jakies mozliwosci pomocy finansowej dla studentow zagranicznych
5. jak mozna znalezc prace w danii, czy sa z tym problemy
6. czy potrzebne sa wizy albo gwarant zarobkow na odpowiedniej wysokosci by mozna dostac pozwolenie na studia w dani tak jak to jest w szwecji i norwegii?
jesli ktos moglby mi pomoc prosze o kontakt moj email to [email]
prosze o pomoc dzieki wielkie pozdro
Moja kolezanka w zeszlym roku wyjechala na studia do Danii.
Studiuje bezplatnie, fajna atmosfera i ludzie na uczelni - nauka bezstresowana, przez praktyke, nie trzeba wkuwac.

Ja chce wyjechac w przyszlym roku, po maturze, bo moja mama tam prace zaczela.

Zajrzyj na www.studiujwdanii.pl - moja kolezanka wlasnie za ich posrednictwem wyjechala.
To jest takie biuro wspolpracy 4 uczelni z Danii, sporo kierunkow maja, duze ulatwienie jak sie z Polski aplikuje.

Ta moja kolezanka mowi ze spoko, problemow z rekrutacja nie bylo, nawet mieszkanie sie z Polski zalatwia.

Strasznie drogo nie jest, troche drozej niz w Polsce, ale mozna legalnie pracowac. Ona pracuje i wszystko sobie sama placi, nie ciagnie kasy z domu, tylko domowe jedzonko zabiera z Polski :D
Witaj!
Czy dostałaś się na studia w Danii? Podaj proszę namiary do ciebie, jak masz na imię?
Kogoś jeszcze znasz kto studiuje w DK, a mianowicie Nordjylland, Aalborg?
Może tak spotkamy się, razem pojedziemy?
Dostałem się na studia, szukam pracę w tym mieście.
Nie nie, dopiero bede, mam nadzieje, ja chce na aarhus business college
Ok. Jak już będziesz przyjęta na studia odpisz.
I podaj proszę datę wyjazdu.
P.S. czy wiesz może czym lepiej i taniej dojechać do Danii>?

Cześć!
przez jakie biuro posredniczace dostales sie do szkoly w Aalborgu?
Juz jestes na miejscu i studiujesz czy dopiero sie wybierasz?
Tez się tam wybieram. jesli mozesz odezwij sie na gadu: 6120781
dzieki z góry
pozdr
A moze ze mna sie wybierzesz do Horsens albo Aarhus :)
Do Aarhus to juz chyba nie przyjmuja aplikacji, ale do Horsens tak (http://studiujwdanii.pl/strona.php?m=uczelnie&co=via).

Ja juz po rozmowach, chyba jakos systematycznie jak grupki kandydatow sie zbiora maja :D
mozesz napisac jak wygladala rozmowa?
Oprocz tego, ze mowili troche o kierunku, to pytali sie o mnostwo rzeczy.
Dlaczego taki kierunek, co robilam, gdzie sie uczylam do tej pory.
Pokazywaly mi jakie sa przedmioty, czego sie uczyc beda - jakie umiejetnosci i wiedze mam miec potem.
Pytali tez o praktyczne rzeczy, jak bede sie utrzymywac.
Pokazywaly nawet ksiazki po angielsku, z ktorych sie uczy i czy mnie nie przeraza ze po angielsku.
Pokazywaly reports jakie sie robily i sposob jak sie to robi - czy bym umiala, jak bym to zrobila itd.

Tak bylo na Aarhus, ogolnie milo i przyjemnie, ale tez i takie konkretne pytania byly. Pol godzinki tak gdzies.

Na Horsens to byl tekst do przeczytania i 3 pytania do niego pisemnie, potem kolo 10 minut sie rozmawialo. Tez o zainteresowaniach, planach, oczekiwaniach i jeszcze zebym o swoim miejscie opowiedziala - to chyba zeby tak umiejetnosci jezykowe sprawdzi :)

Ufff nie bylo zle, mysle optymistycznie.

A Ty jak tez masz zamiar?
Na Horsens widze ze do 1 czerwca mozna, fajnie by bylo z kims jeszcze jechac.
Jak cos to napisz do mnie na [email] jezeli nie na forum.

GG nie uzywam za czesto - rodzice nie korzystaja to nie przedluzyli mi umowy na net w domu skoro ewakuuje sie z polski, phii ..
ja chcialbym isc do Aalborga na hospitality & tourism management. Czekam teraz na odpowiedz. Są jeszcze jacys Polacy, którzy się tam wybierają?
To jest AP? Po tym kierunku nie mozesz kontynuowac do BA, jak po innych AP.
Lepiej juz idz na AP na Marketing Management - zdecydowanie lepszy kierunek - moje 2 kolezanki konca next year :)

Ja juz mam wyniki - dostalam sie, teraz trzeba pozalatwiac wszystko :)
Siema ide od sierpnia na 3,5 letnia informatyke do horsens, mam zamiar pojechac z kolga ktury mnie zawiezie i wruci. Jedziemy pick upem wiec bedzie mozna zabrac duzo
rzeczy, zrzutka tylko na paliwo(napeno bedzie taniej dla studentow z horsens, aarhus czy aalborga niz samolotem i pociagiem. Jestem z Warszawy ale moge zebrac
mieszkajacych na zachod od stolicy pytania kierowac na [email] albo na gygy
934422(pisac nawet jak bede niedostepny) wyjazd planuje w okolicach plus minus 20.08.2008(kwestja dogadania) bo 25 zaczynam szkole
Pozdrawiam
Pawel
zrbilem blad w pierwszej linijce *który
:)
hej Ania. skad wiesz, ze po hospitality & tourism mamagement nie mozna kontynuowac nauki do BA? odezwij sie -gadu 6120781. pozdr
wow - dominujemy watkami o Danii :)

Tata chlopaka kolezanki jest dunczykiem i oni studiuja w Danii teraz - Aarhus, takze byli z tym ojcem w kilku miejscach - kilku szkolach w Danii.
Zastanawiali sie nad Aarhus wlasnie i NOEA, Minerva i nad kierunkami:
Financial Management, Hospitality and Tourism i Marketing Management

Teraz sa na tym ostatnim kierunki bo po nim nie ma problemow z kontynuacja do BA i potem magister.
Teraz mi koleznka pisala ze od razu na uczelni beda dalej do BA studiowac po angielsku za darmo.

Po tych innych kierunkach jest ciezko znalezc uczelnie ktora uzna to co na AP sie studiowalo (calosc punktow ECTS). Ojciec chlopaka kolezanki sie wywiedzial na uczelniach wlasnie - wiadomo dunsczyk-dunczykowi to inaczej.

Moj mail masz w drugim watki, z GG nie mam jak teraz korrzystac.
hej ania, szukam z toba kontaktu,bo widzialam cie na wielu postach. ja jade do aarhus w dani w sierpniu tego roku czyli za ok 2 tyg. :) oto moj kontakt [email] szukam nadal mieszkania. moze masz cos? ide na aarhus technical college. pozdrawiam,odezwij sie prosze. papapa
[wpis usunięty]
Hej usherka,

Ja nie bede studiowac w Aarhus wiec niestety nie pomoge.
Witam,
ja jestem tegoroczna absolwentka Marketing Management z Aarhus Business College i musze przyznac ze wcale nie jest latwo znalezc uczelnie ktora uzna 120 ECTS zdobytych podczas trwania programu. Rzeczywistosc jest taka ze praktycznie tylko ABS daje mozliwosc uzyskac licencjata w rok i University of Southern Denmark w 1,5 roku. Jeszcze kilka slabych uczelni w UK, US, Australii honoruje nasz program i pozwala ukonczyc studia w 1,5 roku. Jesli chodzi o cala reszte (takze CBS) trzeba aplikowac od pierwszego roku a oni ewentualnie zrobia transfer niektorych z Twoich ECTS. Jednakze zazwyczaj zaliczaja 2 semestry, rzadziej 3.

Jakkolwiek by nie bylo z kontynuacja studiow, zachecam do wybierania kierunku Marketing Management na Aarhus Busness College, gdyz to niesamowicie rozwijajace doswiadczenie.

Pozdrawiam poczatkujacych i zycze powodzenia :)
Bardzej trzeba się przyłożyć w szukaniu informacji
http://www.studyindenmark.dk/study-programmes/courses-in-english/corporate-communication
www.dsh-o.dk/log/files/web/ ECTS%20II%20information%20Package.doc
Application forms www.optagelse.dk (choose English), lub www.wakat.com.pl/dania/dokumenty.html

The Danish Immigration Service www.udlst.dk/english
http://www.kum.dk/sw3088.asp
Studying in Denmark www.ciriusonline.dk/Default.asp?ID=585
Aalborg NOEA (www.noea.dk), Aarhus Technical College (www.ats.dk), Odense Technical College (www.otc.dk) i Technical Education Copenhagen (www.tec.dk).
A wiecie moze jak to jest z ta matma na maturze? Trzeba ja zdawac.. ? Cos mi sie to nie widzi :(
Z tego co wiem niestety matematyka jest wymagana niezależnie na wszystkich kierunkach, zmienia się tylko średnia, którą musisz uzyskać. Wyglada to tak: kierunki typowo związane z matematyką (np. zarządzanie, marketing)- MA, MSc - śr. 4,0 (świadectwo maturalne + ocena końcowa), natomiast kierunki bardziej humanistyczne bądź z naciskiem na profil medyczny - śr. 3,0 ;) Czyli jednym słowem nie ma ucieczki, matematyka to zło konieczne do aplikacji na jakakolwiek uczelnie w Danii. Mimo wszystko mam szczerą nadzieje, że się dostane, czego również życze wszystkim zainteresowanym. Jeśli są jeszcze jakieś pytania i akurat będę w stanie na nie odpowiedzieć zostawiam swój mail - betus8wp.pl i numer gg - 6424712
A jakie sa te kierunki humanistyczne? Bo nie widzialam ich tam nigdzie. Powodzenia! ;*
np. tak jak u nas - filologia angielska, germanistyka i skandynawistyka, co do tego drugiego to oczywiście wymagana jest znajomość j. duńskiego, której pewnie nie posiadasz. Jeg laerer dansk, men det er svaert at tale dansk korrekt:( ahh.. arbejdet skrider frem!:)
no raczej nie;] podasz mi adres strony internetowej do tej firmy czy cos?
są tylko 2, których stronki pewnie już znalazłaś, chodzi tu o perfekt i studiujwdanii.pl;)
Czesc

Ja korzystalam (i ze 3 moje znajome wczesniej) ze studiujwdanii.pl
Mili, przyjemni, pomagaja i mozna sie odnalezc w tym jak sie dostac na studia w Danii.

Z powodzeniem - ja juz studiuje :d
Może i pomagają, ale współpracują tylko z uniwersytetami bądź tzw. szkołami pomaturalnymi :] po których praktycznie nie ma możliwości kontunuacji danego kierunku. Zostajesz 'na lodzie' z marnym AP, ale mimo wszystko życze powodzenia. A jeśli komuś naprawde zależy na BSc lub MSc to proponuje aplikować samemu:)
Hej! Mam do Was pytanie apropo TEKO. Z tego co widze mowicie ze nie ma szans na kontynuowanie studiow w innych krajach np. w Anglii do poziomu BA. Dlaczego tak sie dzieje? Na stronie jest napisane ze nie ma z tym problemu.
Po drugie mam pytanie ktore uczelnie w australii honoruja AP degree.
I jak to jest ze znajdywaniem pracy po TEKO. Czy ktos to moze ukonczyl?
Z gory dziekuje
Marta

P.S. Mail- [email]
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004