Studia w Danii.

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1614
ja bylam w tej CPH Business school aby sie wypytac szczegolowo ale tam trzeba zdawac egzamin z jezyka ang , a nie zdaawaalam zadnego
aha, ale np w tej Lyngby, wystarczy dobrze zdana matura z angielskiego
a mozna tam jescze skl;adac podanie?
???????????
Czesc,

Oj kawalek tu nie zagladalam jaka dyskusja :)
NO to po kolei - ja jestem na VIA University College w Horsens, tak jak wczesniej pisalam jechalam przez www.studiujwdanii.pl czyli teraz to biuro nazywa sie eduabroad

JEzeli chodzi o angielski to nie znalam go super, jakbym znala to mozna byc sie do UK na jakis uniwerek przymierzac. Na uni w UK i na czesc uniwerkow w Danii trzeba miec certyfikat. Jak aplikowalam sie przez to biuro to nie trzeba wtedy miec certyfikatow, wiec to ulatwienie + nie trzeba samemu papierow do uczelni skladac.

basss - po AP to raczej potrzebujesz 1,5 roku jezeli w Danii chcesz uzupelnic studia do BA. W innych krajach jest mozliwosc w 1 rok do BA zrobic.

Odnosnie Lyngby to nie wiem co to jest ...

Natatita - Ty do Roskilde skladasz na Marketing Management tak? No to kierunek jest na prawde fajny :D
Nie rozdrabniaj sie i nie skladaj papierow w mnostwo miejsc-uczelni w Danii, to sobie zaszkodzisz. W Danii maja system ze uczelnie wprowadzaja kandydatow i beda wiedziec jezeli na kilka uczelni zlozylas papiery i wtedy raczej nie beda Cie na serio traktowac, takze wez to pod uwage. Tak czy inaczej jedna uczelnie musisz swskazac jako nr 1
Hej wlasnie ja tez przez to biuro sobie zalatwiam ake sobie pomyslalam ze do tej Lyngby tez samaa zloze moze jakbym sie tam nie dostala. wlasnie sie boje tego angielskiego bo t5ez go az tak super nie znam, zdaje rozsz wprawdzie ale to o niczym nie swiadczy. Za miesiac majaa byc egzaminy jezykowe i rozmowa kwalifikacyjna, tez przez to przechodzilas?;p

P.s Jak sobie teraz radzisz tam ?:p
Sorki, nie wchodzilam tu przez chwile...:-/ na pewno jeszcze mozna skadac podania, np mozesz skorzystac z pomocy biura perfect :-)
aha, jesli sie pospieszys to sie jeszcze mozesz zalapac na rozmowe kwalifikacyjna pod koniec kwietnia(ja tez na nia sie pisze...). Jesli chcesz pogadac o tym to pisz, to moj nr gadu 1755318. Bo zapominac tu wchodzic.
Hej ja tez przechodzilam przez te rozmowy i testy takze nie ma co sie martwic nie jest tak zle, a test jest latwiejszy niz rozszerzony angielski wedlug mnie, taki bardziej ludzki :d

Natatita Ty do Roskilde sie wybierasz? Jak sie nie dostaniesz, czy tam rozmowy/testu nie przejdziesz, to zapraszam do mnie :D

ze mna studiuja dwie osoby, ktore przez studiujwdanii.pl skladaly dokumenty na poczatku czerwca w zeszlym roku, wlasnie na VIA Univ. College i sie dostaly i sa tu na studiach/
takze terminy takie pewnie i w tym roku beda takie pozniejsze tez. Jak cos to pisz na forum, lub na [email] bo tez mam wrazenie, ze troche zapominam tu zagladac :d No i pochwal sie jak bylo :)
Witam! Czy ktoś się może orientuje którego września /sierpnia?/ zaczyna się dokładnie letni semestr w Danii?
Kazda uczelnia niemalze zaczyna inaczej
konkretnie o via mi chodzi:) Ty chyba tam studiujesz?
hej, mam pytanie odnosnie VIA. napisalas na forum angielski.pl ze rozmowy beda na pocztaku czerwca. Kto Ci o tym terminie powiedzial, przez jakie biuro aplikujesz?
ja zlozylem do technical college Aarhus
Dzieki
Pozdrawiam
Czy ktos sie orientuje kiedy sa terminy rozmow rekrutacyjnych do Arhus Technical College i na czym one polegaja?
nie wiem do kogo był ten zwrot bezpośredni w twojej wypowiedzi, mejl, ale to co mogę powiedzieć to że po złożeniu aplikacji ktoś się z tobą musi skontaktować - potwierdzić złożenie, poinformować o terminach itp.
Ja stąd właśnie wiem o terminach - dostałam już kilka maili z biura z którego aplikuję - edubroad, i na via są terminy rozmów jednak pod koniec maja:)
Hej,
mejl a aplikujesz bezposrednio do aarhus technical college czy przez jakies biuro?
Jak aplikujesz bezposrednio do atc, to rozmowy sa w Danii, tak jak kazdej uczelni z Danii :P ale to chyba juz raczej byly.
Jak przez jakies biuro ktore ich w Polsce reprezentuje, to ich sie pytaj :-)
entvine ma racje mejl - ktos powinien sie z Toba skontaktowac czy z uczelni, czy skads gdzie papiery skaldales.

entvine dowiem sie dokladnie kiedy rozpoczyna sie rok dla osob z pierwszego roku na VIA ;-)
Dzieki Aniu. jakbys nie wiedziala, to od czasu do czasu piszemy sobie maile:)
pozdrawiam
aaa :)
Hmmm...ja jestem w Danii jako au-pair, w okolicach Vejen mieszkam. Nie znam zupełnie nikogo w podobnym wieku. Zycia tu nie mam. Ogolne wrażenia sa nie za ciekawe z tego kraju. Ludzie wcale nie są życzliwi i pomocni, wręcz przeciwnie. Gdy tylko zaczniesz rozmawiac po angielsku, dziwnie na ciebie spogladaja.Poza tym z nowo poznanych Dunczykow wyrobilam sobie niezbyt dobrą opinię.Jezyk-okropny, kraj dziwny...Wracam chyba do UK,bo nie widze tu sensu dalej tkwienia.
Hajciuda, moze ta niechec wynika z tego, ze mieszkasz w jakies dziurze?
Ja mam takie same wrazenie odnosnie Uk, mieszkalem w worcester w 100tys mmiejscowosci- dziura pelna rasistowskich zadufanych w sobie debili.
Dobrze jedynie mi sie tam pracowalo. kraj brzydki.
Pozdrawiam [gg]
Chcicalabym zapytac czego moge sie spodziewac na rozmowie kwalifikacyjnej, o co beda pytac? Moglby ktos podzielic sie informacjami na ten temat?;p
Natatita tak jak juz kiedys pisalam na temat rozmowy kwalifikacyjnej, to:
nie ma co sie stresowac, rozmowy na studia do Danii to raczej sa w luznej atmosferze prowadzone, przyjaznie i sympatycznie - no ale lepiej sie przygotowac, zeby sie nie bac gadac i duzo trzeba gadac, jak sie tylko bedzie 'yes' albo 'no' mowic jako odpowiedz na pytanie, to dobrego wrazenia sie nie zrobi :-)

Takie jest moje wrazenie i inni studenci w sumie tez tak mowia ;-)

Spodziewaj sie pytan o to o czym napisalas w aplikacji, liscie motywacyjnym jezeli taki przygotowywalas do aplikacji.

Wszyscy mowia ze mieli pytania - dlaczego chcesz na studia za granica, dlaczego Dania, dlaczego ta uczelnia, kierunek - co Cie motywuje do tego, czy masz jakies zainteresowania z tym co chesz studiowac, albo jakies praktyki, staze, wolontariat, czy cos, o wyjazdy zagraniczne mnie tez pytali.

Moga Ci sie zapytac czy wiesz jak wyglada kierunek, czy wiesz jakie przedmioty bedziesz miec, o czym wogole jest keirunek. Czyli warto poczytac o uczelni, kierunki i wogole jak sie w Danii studiuje, ze duzo projektow, praca w grupach - pewnie Ci o tym powiedza, ale jak bedziesz to wiedziec, to wiadomo, ze lepiej wypadniesz.

Ogolnie duzo mowic, nie zatrzymywac sie jak padnie pytanie.

I nastawic sie ze zadaniem osoby ktora prowadzi rozmowe jest Cie przyjac na uczelnie, a nie uwalic - czyli pozytywne nastawienie :P

Wiem ze latwo teraz tak mowic, no pisac - ale tak trzebaby, no ale wiadomo stres robi swoje - na szczescie Ci co prowadzaj rozmowy zazwyczaj to rozumieja.

No takze glowa do gory i powodzenia :D
Dziekuje ANiuuu :) coraz bardziej sie boje ;p a te testy jezykowe wygladaja tak jak matura rozsz ? czyliu czytanie sluchanie pisanie pracy gramatyka?
Hej Natatita, a na jaka uczelnie i jaki program aplikujesz i przez jakie biuro?
nie stresuj sie, nie warto.
Powodzenia
Hej aplikuje na Marketing Management w Roskildeee, przez eduabroad :P
ja aplikuje na AP w aarhus i odense przez Perfect. martwi mnie to ze ciagle nic nie wiem odnosnie terminow. a w biurze Perfektu mi powiedzian, ze nie mam sie martwic bo wszystko bedzie ok.
Mi wlasnie z biura wyslali wiadomosc ze juz sa 26 maja rozmowy ale moze akurat na Twojej uczelni pozniejsze terminy majaa, tez chcialam do Arhus ale za daleko Kopenhagi, fajniejsze tam kierunki byly;p
dostałam maila od eduabroad, ze rozmowy na via sa 25-27 maj ;)
kto jeszcze wybiera się na VIA? :)
ktos sie orientuje, jak dlugo sie czeka za odpowiedzia z uczelni jesli sie aplikowalo przez polskie biura?
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 1614

 »

FCE - sesja letnia 2004