OJA 2013/14 - odliczanie

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 157
Zastanawiam się też trochę, jak poszło innym, bo przyznam, że dziwi mnie, jak tutaj mówicie, że część kulturowa była całkiem prosta (choć reszta była faktycznie dość łatwa).
edytowany przez waxati: 21 sty 2014
No to jakie wyniki macie? Ja 69.5 z pisemnego i 10 z ustnego.
edytowany przez Greyhame: 22 sty 2014
A skąd je znasz? Komisja podawała w jakimś okręgu?
Dowiedzialem sie od swoich egzaminatorow.
To chyba wyjątkowa sytuacja, bo na przykład u nas (okręg gdański) nie ma konkretnych informacji o wynikach z części pisemnej ani ustnej.
U nas z pisemnej sa na stronie komisji.
A w stolicy trzeba czekać na wyniki ustnego... Ale poszło mi całkiem nieźle na ustnym, a z pisemnego mam 84, więc trzymam kciuki za Poznań.
A pamiętacie, jak szybko lista zakwalifikowanych była opublikowana w zeszłym roku?
Ma ktoś z was klucz do pisemnego może?
Okolo 7 lutego chyba bylo wiadomo kto wszedl do III
A ma ktoś w ogole sam test? :D
Raczej nie ^^. Kurcze, mam nadzieje, ze jednak przejde bo 10 z ustnego duzo daje...
Ja nie miałam żadnych informacji - ustnego jeszcze nie miałam, nawet jeszcze nie wiem, czy się dostałam... :/

Czy ktoś z okręgu Poznańskiego już dostał info?
http://www.woe.edu.pl/modules.php?sid=ec066fb3fd38cbc571b3da93967c5041&mm=3&module=Olimpiada&mode=show_article&id=55

Jak ktos z Warszawskiego to tutaj ma pisemny + ustny.
Uff, już po ustnym - chyba poszło mi nieźle...
Ale chyba trafiłam do "przyjaźniejszej" komisji - dwie koleżanki, przede mną i po mnie trafiły do drugiej i miały kiepsko.
edytowany przez HannahKathleen: 30 sty 2014
A jakie pytania mialas?
Cytat: HannahKathleen
Uff, już po ustnym - chyba poszło mi nieźle...
Ale chyba trafiłam do "przyjaźniejszej" komisji - dwie koleżanki, przede mną i po mnie trafiły do drugiej i miały kiepsko.

Ty też ze Śląskiego? :)
Miałam pytanie o online language courses, skype language lessons, literatura - jakie ulubione książki, tłumaczenia czy oryginały (tak, musiałam palnąć, że czytałam Tolkiena po polsku i angielsku), o brytyjskiej coś powiedzieć, o amerykańskiej. Trochę się boję, bo w sumie nie wspomniałam tych trzech brytyjskich książek, co czytałam, bo rozgadałam się o Tolkienie... No a ostatnie było pytanie o najważniejsze wydarzenia z historii brytyjskiej, więc zaczęłam od Rzymian, rozgadałam się o Anglo-Sasach, ale jak doszłam do Normanów i znowy pani zapytała o najważniejsze dokumenty, które powstały, to powiedziałam, że Magna Carta... I to było wszystko. Nic więcej panie nie chciały... Ani kto, jak i co...
Ale tak się cieszę, że nie było o polityce... :)

Julieanne, nie ja z Poznańskiego... -.- Kiedy się dowiedziałaś, że przeszłaś do ustnego? Bo ja dopiero we wtorek...

A Wy? Jakie pytania mieliście? I jak sobie z nimi poradziliście? :)
edytowany przez HannahKathleen: 31 sty 2014
Ja mialem system "traits of a good language learner" to lalem wode tak naprawde. Potem "UK education system" to powiedzialem, ze dzieci w Anglii ida do szkoly w wieku 4/5 lat (zalezy od miesiaca ur.), i ze po high school jest GSCE, a po nim wybieramy ib, A-levels albo idziemy do pracy.

Nastepnie mialem pytanie czy mlodzi ludzie (16) dadza sobie rade w pracy. Troche o lekturach (ktora to ulubiona etc.), a na koniec Kryzys Lat Trzydziestych iiiii 10/10 ^^
To widze ze w Poznaniu rownie wspaniała organizacja jak u nas, dopiero we wtorek po 15 pojawila się lista, a w czwartek ustny, więc na przygotowanie się miałam na dobrą sprawę 1.5 dnia :p. Komisję miałam dość sympatyczną, pytali mnie o We need to talk about Kevin i poezję Emily Dickinson z literatury, a później dostałam pytanie o "famous British monarchs" także całkiem fajnie. Myślalam, że poszlo mi średnio i obstawiałam z ustnego maks 7.5, a tu się okazuje, że jednak jest 9/10 :) także jestem zadowolona.
To super!:) Zapewne masz wysoki wynik z pisemnego to na pewno bedziesz w finale. Ja niestety chyba nie (tylko 69.5) :/
Ech, mi pierwszy etap poszedł bardzo dobrze, w drugim z pisemnego miałam już 74.5 ... a na ustnym byłam po raz pierwszy, okręg krakowski. Miałam wykazać podobieństwo motywów głównych bohaterek "Middlemarch" i "The Portrait of A Lady" oraz wyjaśnić, w jaki sposób jeden autor wpłynął swoją twórczością na drugiego. Do tego bieżące polityczne sprawy polski, wymaglowali mnie z genezy Union Jack tak, że potem już nie wiedziałam, jak ona faktycznie wygląda <facepalm>. Z geografii miałam większe miasta wybrzeży USA, więc w porządku. Tylko oczywiście normalnie potrafię się fajnie i ze składem i ładem wypowiadać, a tutaj mnie trema zjadła :( Mam nadzieję, że choć 50% będę mieć, ale o III etapie zapominam :)
edytowany przez driven_geek: 01 lut 2014
U mnie z tym podobnie, pewnie za język sporo mi odejmą, bo strasznie się stremowałem, ale trudno, jeszcze dwie szanse przede mną, więc cieszę się, że chociaż do ustnej się dostałem, bo wiem, czego się spodziewać.
Nie wiem, dlaczego, ale w okręgu gdańskim ja i wszyscy, z którymi rozmawiałem nie mieliśmy pytań kulturowych jako takich, po prostu pogawędka z komisją, pytali się o ulubioną książkę, nasze zainteresowania i nasze wyobrażenie przyszłości, ale nic, co wymagałoby konkretnej wiedzy o Stanach albo UK - dziwne.
Waxati - nie mów, że dziwne :D Raczej fajne. U mnie tak strasznie... "rzucali" pytaniami. Nie chcieli w ogóle nic się dowiedzieć o mnie jako o osobie, tylko surowo oceniali wypowiedź :) Cóż. Mi zostało jeszcze jedno podejście.
Nie mówię, że to źle, bo faktycznie dzięki temu było łatwiej, ale po prostu nie tego się spodziewałem. ;) I to jest właśnie niesprawiedliwość części ustnej - wiele zależy od szczęścia, czyli tego, na jaką komisję się trafi.
True, true. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, zawsze szczęście gra dużą rolę :)
Mnie czeka jeszcze Discover Canada pod koniec lutego ;___ ;
Jak mnie sie nie uda w tym roku, to czeka mnie ciezka harówa do Cambridge Proficiency bo bede w czerwcu pisal :/
Wiecie może czy odbyły się już wszystkie etapy ustne w Polsce?
31.01 byly ostatnie etapy ustne.
Jest już lista finalistów! http://www.wsjo.pl/oja/?id=11&nid=45
Jestem! :D
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 157

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie