nowa zelandia 2

Temat przeniesiony do archwium.
631-658 z 658
| następna
no no ViVijon o pijanstwo mnie podejrzewasz?tylko przejezyczenie...jak sie jest w pracy i robi wiele rzeczy naraz pomylki sie zdarzaja.
specjalnie konczylam spedycje wiec moze tym sie zajme w nz ale chetnie w turystyke tez uderze, bo wiedze o podrozowaniu jakas tez mam ;-) a cos mi sie wydaje to dopiero poczatek wojazek.
Szczerze uwazam ze podstawy angielskiego trzeba miec,ja je mialam ale tak naprawde dopiero po byciu w Szkocji moglam zobaczyc rezultaty.
A tak sobie podrozuje okolo 2 latka.
Pozdrowienia
Aha. Madzias to juz troszke wiecej wiem o Tobie. Ale o pijanstwo Cie nie podejrzewam - jak pamietam cos o wiek sie zapytalem - zapewne stad to male nieporozumienie, a moje zdziwienie, ze moze rozmawiam z babcia ;-)
3Maj sie ;-)
Ruszylo mnie sumienie i nawrzucalam w koncu troche fotek. Udalo mi sie przebrac i dodac co lepszejsze fotki z naszej wyprawy po NZ i z Melbourne. I wtedy mi sie skonczyl limit danyc zeby zaladowac Sidney i Canberra :)))) Po pierwszym jak bede miec w miare dostep to nawrzucam dalej :)))
dzięki kasiulku za ruszenie sumienia, zdjęcia bajka, choć trochę za ciemne. Ale mmm i za kiwi też dzięki :)
A mnie się aparat utopił :) i wiesz co? ... mam to w d....
Dziewczyno z wysp dziewiczych daj popatrzec na te fotki - lubie fotografie i sztuke - dasz linka? bom nie wiem gdzie szukac ;-(
"Reader's Digest" przeprowadził w największych miastach 32 państw test, polegający na pozostawieniu w miejscach publicznych 30 telefonów komórkowych. Za najuczciwsze uznano te miasta, gdzie odzyskano najwięcej aparatów.

Eksperyment przeprowadzono przy pomocy miejscowych mieszkańców. Dzwonili oni na numer porzuconego telefonu i prosili znalazcę o zwrot.

"Najuczciwsze" miasta to Lublana (zwrócono 29 telefonów), Toronto (28), i Seul (27). Warszawa (23) znalazła się na szóstym miejscu ex aequo z Helsinkami, Budapesztem, Pragą, Zagrzebiem i Auckland w Nowej Zelandii. Na szarym końcu uplasowały się Hongkong i Kuala Lumpur (13). Niewiele lepiej wypadły Bukareszt i Amsterdam (14).
no ciekawe ciekawe...
a dzięki wejściu pewnej ustawy uwłaszczeniowej w jednym z większych europejskich krajów, część jego mieszkańców (w tym i autor tych słów) zostało najzwyczajniej w świecie oszukanych. Przez ludzi, ze sztandarami Prawa i Sprawiedliwości. Czy jest bardziej parszywy kraj, niż nasz?
Bilety kupione!!!!!Papiery na wize wyslane (oby odpowiedz byla pozytywna... jak nie dostane wizy to nie wiem co wtedy zrobie...chyba 3 miesieczne wakacje w NZ..)
Yuppi ;-))))
trzymajcie kciuki x

madzias
Ja trzymam
Zycze powodzenia i zrealizowania swoich planow i marzen.

Pozdrawiam
zaczynam sie denerwowac, 3 tygodnie temu wyslalam dokumenty i nic...
Vivijon trzymaj mocniej kciuki ;-)
Trzymalem mocno
Teraz trzymam mocniej, ale bede trzymal jeszcze mocniej ;-)

P.S. na pewno bedzie dobrze, czasami tylko w takich momentach, jak nam na czyms bardzo zalezy i sie doczekac nie mozemy to stres i nerwy tylko poteguja uczucie niepewnosci - a na pewno bedzie dobrze ;)))))))
YUppiiiiiii!!!
dzisiaj odebralam poczte a tu niespodzianka paszport z wiza!!!!!!;-))))))))))
A mowilem ;)

Jestes mi teraz dluzna widokowke z Nowej Zelandii ;)
W Lidlu (tak,tak) można kupić Sauvignon Blanc z Marlborough za 30 PLN i jest to jedno z najlepszych Sauvignon jakie do tej pory udało mi się pić (nie wchodzę w strefę powyżej 50 PLN).

Nowa Zelandia to wspaniałe białe wina proszę Państwa!

Tak Lama, są kraje bardziej parszywe niż nasz!
Nie ma tam Sauvignon Blanc z Nowej Zelandii ;-)
Widokowka bedzie tylko namiary prosze ;-)
Wlasnie sie dowiedzialam ze moge wziasc 20 kg bagazu plus 7kg podrecznego z laptopem!jak ja sie zmieszcze?paranoja przeciez to nie jakies 2tyg wakacje??
ojejej

Szukam duzej i lekkiej torby na kolokach...okolo 140l, jakies pomysly, nazwy???

pozdro
Magda, ale ja mowie powaznie.

Juz tu przez jakis czas nie bede zagladal, lece do Belgii, takze nie wiem czy bede mial czas na internet, jak sie zorganizuje to bede sie staral sprawdzac to i owo w sieci, ale do momentu rozpoczecia magisterki znikam.
Totez jak juz tam bedziesz i obiecalas to podeslij mi cos fajnie napisanego (dziewczyny umieja ukladac ladne wierszyki).
Podeslij mi adres e-mail na:
mariuszMALPAmariuszskalski.com
to przesle Ci namiary.

Powodzenia
MS
Czy Nowa Zelandia to wyspy szczęśliwe?

http://wiadomosci.onet.pl/1440162,2678,kioskart.html
Czesc MIsie Pysie kochane :) I Robaczki Lamy :) Powaznie skrobne za jakis miesiac juz ziemi kangurowej... Jak na razie czkema na wybory w Polsce co by troche namieszac swoim glosikiem w wyborach :)))))) Kurcze gdyby nie PIS to by bylo weselej jednak.... Na szczescie dystansa mam takiego ze hohoho, takie wyjscie awaryjne :) furteczka otworzona dawno temu na swiat :) Poki co sktrotowo - lekarze sa spoko w Polsce. Ekspresowo zrobiono mi operacje za wlasciwie nijaki koszt jesli przeliczymy ze byl top przeszczep :) Korzystam oczywioscie z prywatnej opieki medycznej bo przecie zusu niajkeigo nie posiadam i ksiazeczek zdrowija... Aczkolwiek wszyscy narzekaja tutaj... No coz. Albo mamy fart nieziemskiego, co przy ilosci zabiegow i ziyt wydaje sie nieprawdopodobne, albo wyzbylismy sie z mezemtego narzekania na zas az w takim stopniu... NIe wiem... Co dalej? Dalej to oczywiscie plany sie rypsnely bo byly zbyt ambitne, nt zwiedzania Europy hehe. Natomiast czas i tak byl milo spedzony, obecnie byczymy sie na polskiej wsi wesolej wsi spokojnej, za jakies 2 tyg ruszamy po Polsce a potem juz siup do Anglii... Dokladne relacje i wiecej fotek na flickrze bedzie ok polowy listopada-grudnia... Moj nick na flickr to kasiul79 i tak mnioe tAM TRZEBA ISKAC :)
Pozdrawiam
Kasiulek
Witaj Kasiul,
Polska Australijko Kiwusowa w kraju rodzinnym.
Mój Kasiul czyli moja córka Kasia gdy wróciła z miesiecznej praktyki w Berkeley CA
stwierdziła ku memu zdziwieniu, że docenia Polskę i to co mamy ;-?
Nie zeby Kalifornia była be tylko dystans się zmniejszył i to co ja przeżywałem po powrocie z pierwszego wyjazdu na Zachód jej jest niedostępne...

Własnie słucham "Men at Work" i to jest najpiękniejsze co w muzyce dała nam Australia. Gdybyś zamieściła tłumaczenie "Down Under" to byłoby lepsze niż utyskiwanie na PIS bo życie polityczne również w naszym nadwiślańskim kraju będzie się marginalizowało podobnie jak w Australii (kto tam gada o polityce)

Odpoczywaj i baw się dobrze i daj czasem znać o sobie.
kasiul lech i reszta panstwa.ja wam zycze wesolych swiat wielkanocnych i smacznego swieconego jak najbardziej jajeczka niezaleznie od tego w jakim kraju sie znajdujecie.ja stukam do was dalej z deszczowej i wietrznej holandii polnocnej.kasia a co u ciebie? dalej nowa zelandia? a moze to juz australia? porozmawiajmy

pozdrawiam
Witam.
Z zona zastanawiamy sie nad emigracja do Nowej Zelandii.Jako ze juz prawie cztery lata jestesmy w Polnocnej Irlandii,angielski nie stanowi problemu.Interesuje nas permanentne osiedlenie.Czy lepiej starac sie teraz?Czy lepiej poczekac rok,zaczac procedure otrzymania brytyjskiego paszportu,i dopiero wtedy???Pozdrawiam
nappy, dziękuję za życzenia :-) Totalne zaskoczenie bo nie zaglądałem tutaj przez dłuższy czas. Kasiul chyba się zapodział na dobre (Coś mi to wygląda na Australię) więc nie spodziewam się Jej tutaj. Olała nas ;-))

Trochę bardziej przyziemne:

Kuchnia nowozelandzka w Polsce!
Można kupić w Lidlu nowozelandzką jagnięcinę i steki z jelenia !!!
Nie próbowałem ale niebawem spróbuję.

Białe wino z Marlborough było kiedyś. Nie było tanie ale pycha.
hejka,

wlasnie dostalem na skype wiadomosc od naszego kasiulka.wiadomosc datowana byla na 27 kwietnia wiec z tygodniowym opoznieniem podaje za kasiulkiem.nappy napisz na stronie ang.pl ze z powodow technicznych nie moge sie zalogowac i podac reszcie ze ich jak najbardziej niezapomnialam i ze duchowo jestem z wami obecna.mieszkamy w melbourne gdzie jesien juz na stale do nas zawitala.

pozdrawiam kasia
Cytuję moje chyba sprzed 2 lat:
"Niedługo będą czereśnie :-)) Będę się opychał i pomyślę: ale pierdoły na antypodach tego nie mają :-)) Mają zimę i zapierniczają - ha ha ha..."

Teraz nie jestem już taki złośliwy.

Mój przyjaciel z Australii mawia: "Kocham Sydney ale Polskę też!"
"A co Ci się w tej Polsce tak podoba? - pytam"
"To, że co 10 kilometrów jest coś innego ;-))"
Podróż do Nowej Zelandii?
Ludzie!
coraz bardziej to realne. Przy cenie 1,5 PLN za 1 NZD to sie przybliża.
W tamtym roku liczyłem: bilet 4000 PLN + na pobyt jakieś 1 tys NZD = 6000 PLN

W tym roku sprawdzałem: bilet można za 800 funtów ( 3200 PLN) + 1500 PLN = 4700 PLN

Tylko się cieszyć.
witam wszystkich serdecznie
jesli mozna to chcialbym swoje pytania skierowac bezposrednio do kasiul .
krotka historia:
po dziesieciu latach pobytu na Islandi postanowilem ruszyc na druga strone globu .
sporo naczytalem sie na forch o NZ jak rowniez i na stonach imigracji wiec nie jestem totalnym zoltodziobem.
nigdy nie bylem w NZ stad moje obawy przed przeprowadzka z racji posiadania rodziny.
czy jest mozliwym abym skorzystal z paru twoich rad na bardziej prywatnym gruncie(skype ,gg lub mail).
a tak na marginesie to jestem ciekawy czy ktos islandzkich emigrantow w NZ, a moze ktos jak ja ma zamiar opuscic islandie kosztem NZ.

pozdrawiam
Heheh refleks mam na miare komety Halleya :)))) gg to 4730298 a email to [email] Nie zmam niestety zadnych islandzkich imigrantow w nz :( Dodatkowo ostrzegam ze juz nie mieszkam w NZ :) Tendencyjnie osiedlilam sie obecnie w Australii. Odezwij sie jak nie bede czegos wiedziec to zarzuce kontakty :)
Pozdo
Kasiul
Dla wszystkich wybierających się do NZ:

"Mail, w którym Nowozelandka używa wielkich liter, koloru czerwonego i pogrubionego tekstu został uznany za wprowadzający dysharmonię w zespole. Kobieta została zwolniona z pracy. Teraz uznano to jednak za niesprawiedliwe i przyznano jej odszkodowanie.

Vicki Walker, mieszkająca w Auckland (Nowa Zelandia) księgowa, w grudniu 2007 roku została zwolniona z pracy. Jej ówczesny pracodawca - firma ProCare - jako powód zwolnienia podał, że kobieta poprzez używanie w swoich e-mailach wielkich liter, opcji pogrubienia oraz pisania na czerwono wprowadziła dysharmonię w miejscu pracy."
Cytat za interia.pl
Temat przeniesiony do archwium.
631-658 z 658
| następna

 »

Pomoc językowa